Резултати от 1 до 7 от общо 7

Проблем с CCD матрица на някои камери и фотоапарати

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #1

    Проблем с CCD матрица на някои камери и фотоапарати

    Попаднах на тази тема:
    http://www.hardwarebg.com/forum/arch...p/t-69194.html,
    когато и аз получих същия проблем с камера на Канон.

    Има тема и на сайта на Канон - Европа:
    https://self-service.canon-europe.co...n=Exit&LANG=en

    Свързах се с Канон - България и те много учтиво ми отговориха, че е необходимо време да се вземе решение дали проблема ще бъде отстранен безплатно (камерата не е в гаранция).
    След 3 дни се обадиха и казаха, че Канон ще поеме разходите за ремонта.
    Една седмица по-късно камерата ми бе върната от сервиза отремонтирана безплатно.

    Мога само да кажа, че съм изключително приятно изненадан от поведението на Канон - България. Просто е повече Канон, отколкото България. Не, че не си почитам родината, но няколко пъти ми е отказвана дори ГАРАНЦИЯ от други сервизи или съм чакал с месеци.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    158
    #2

    Re: Проблем с CCD матрица на някои камери и фотоапарати

    Каква ирония, преди седмица и моят Power Shot A70 отказа да снима, личи си че е матрицата, защото всичко друго си работи, само снимки и клипове не прави. И днес викам да вляза да потърся помощ нещо и попадам на тази тема. Звънях на Канон България, искат да им го пратя апарата, но не гарантират нищо.

    dmanov, какъв беше точно при теб проблема, какъв модел ти е апаратът, откъде е купуван, защото моят е от САЩ и ме съмнява да си правят труда за него?

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #3

    Re: Проблем с CCD матрица на някои камери и фотоапарати

    Става въпрос за камера Canon MV600i, но проблема е един и същ. Кокретните причини са описани в линковете, които дадох по-горе.
    Иначе ефекта е следния: като е в режим "запис" се вижда черен екран и се чува звук. Записва се същото - черен екран и звук. В режим "възпроизвеждане" си показва всичко OK, което е било записано OK.

    И в сервиза и от Канон.бг казаха нещо от сорта "аха, онзи проблем!".
    Все пак камерата е купувана в България.
    Не са ми много ясни международните гаранции, но мисля, че може да има проблем със закупуван от САЩ апарат.

    Все пак препоръчвам да им изпратиш апарата за менение (или от оторизиран сервиз) и ако откажат ремонт да им поискаш някаква бележка (или кореспонденция по електронна поща).
    След това с бележката (пощата) да се контактне http://ktzp.bg/ или Canon - Europe и нагоре.

    Още по-добре е преди контактването да се подскаже тази възможност на Канон.бг

    Успех!

    //Edit
    Забравих да кажа, че иначе проблема се оценява на 230-250 лв.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    10
    #4

    Re: Проблем с CCD матрица на някои камери и фотоапарати

    Аз го имам същия проблем с Canon MV600i и в Пансервиз ми казаха да си приготвя 250-300лв. на което аз отказах и реших да си купувам друга камера. Ще звънна и в Канон - България да видим какво ще ми отговорят
    Edit: От Канон - България ми казаха да изпратя камерата с куриер до Пансервиз-София (аз съм от Варна) за да дадат становище

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    158
    #5

    Re: Проблем с CCD матрица на някои камери и фотоапарати

    Хихи, че то нов А520 струва 150$ в щатите, да не съм луд да дам толкова пари. Не виждам обаче причина да не уважат такъв проблем, ако нещо се опънат директноще пиша в Канон Европа, там надали ще има хареса такова отношение, ако трябва и в Канон Япония ще пиша.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #6

    Re: Проблем с CCD матрица на някои камери и фотоапарати

    Евала на пичовете от Канон. Докалкото знам НЕЗАКУПЕН от БГ КАНОН-и не им важи международната гаранция в БГ, защото: "Не е купен от БГ". :knuppel2: И за къв чеп ми е тогава тая международна гаранция??!! Поне на мен това ми беше инфото последно от клиенти и познати. ПАНСЕРВИЗ ВЪОБЩЕ НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙТЕ С ТЕЯ НЕКАДЪРНИЦИ. Или поне една голяма част, ако ви кажа колко клиента ми са се оплакали от тях. Да не им попадате в ръчичките. Друг проблем е, че в БГ много трудно се попълват межфународни гаранции, идете и питайате в който и да е магазин, какво да кажа ЕБАХТИ доставчиците ебахти мизерниците.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    60
    #7

    Re: Проблем с CCD матрица на някои камери и фотоапарати

    аз имам canon mv600i прави добри филми, вижда се всичко след това на дисплея на камерата, но когато реша да прехвърла филма на компа, /свързвам го с 1394 кабел/ камерата се разпознава от компютъра, започва да тегли филма но филм няма - само черен екран на компа !!! някой имал ли е подобен проблем и от какво може да се породи. Странното тук е че не мога да установя каде е проблема камерата или порта ! четох някаде че SP2 създава някои технически проблеми с порт 1394 но не мога да кажа със сигурност че е това .....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Фотоапарати и камери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 42
    Последно: 10-09-21, 12:37
  2. Отговори: 9
    Последно: 11-08-21, 15:08
  3. Отговори: 5
    Последно: 01-11-15, 12:48
  4. Отговори: 2
    Последно: 08-03-14, 16:43
  5. Инструкции за цифрови фотоапарати/камери на Руски език
    От Svetlio70 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 01-02-08, 10:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе