Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 30 от общо 30

Препоръчайте ми два различни типа цифрови фотоапарати

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #16

    Re: Препоръчайте ми два различни типа цифрови фотоапарати

    FZ7 ама по-добре ФЗ20

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #17

    Re: Препоръчайте ми два различни типа цифрови фотоапарати

    Цитат Първоначално публикувано от stancho_75
    За момента се колебая между Panasonic FZ7, Canon S2 IS и Finepix F30. А някой да има мнение или наблюдения по отношение на Olympus SP-500 UZ.
    Определено не трабва да се колебаеш за Finepix F30 ако искаш апарат с по сериозни възможности. Така или иначе потребителя винаги е прекаран, но въпроса е да е възможно най малко!
    Панасоник-а поне на хартия е добре и има добър обектив! И двата фотоапарата попадат в клас "Напреднали любители" така че са удачен избор , но цената май е над тази която си обявил.

    http://www.bgfoto.net/modules.php?na...rticle&sid=417

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    76
    #18

    Re: Препоръчайте ми два различни типа цифрови фотоапарати

    Скапах се от четене на ревютаи и сравнения. Засега съм се ориентирал към следните три апарата: Panasonic FZ30, Canon S3 IS и Sony H5. Тези дни очаквам да получа окончателно информация за цените на трите и да решавам. Ето едно уточнение по една от точките в изискванията ми а имено
    "- да прави няколко снимки при едно натискане на бутона за снимане с възможност за избор след това на по-сполучливата снимка". Panasonic FZ30 има следната функция Auto Exposure Bracketing - It automatically captures a series of three images, each at a different exposure setting. The camera makes all three exposures in rapid succession with just one press of the Shutter button. Някой има ли информация дали Canon S3 IS или Sony H5 притежават нещо подобно като възможност.

    И още един въпрос - какви са максималните капацитети на картите памет които се поддържат от всеки апарат. Благодаря на отговорилите до тук.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    105
    #19

    Re: Препоръчайте ми два различни типа цифрови фотоапарати

    Canon S3 IS и Sony H5 са почти идентични по всички показатели. Panasonic FZ30 е от по-висок клас и ги превъзхожда значително. В България обаче, цената на Canon S3 е еднаква с тази на FZ30, така че за Канона категорично забрави, освен ако не го внасяш от вън.
    Exposure Bracketing имат и трите (за Канона не съм сигурен), обаче FZ30 има RAW формат на файла, което е много по-важно предимство и донякъде прави ненужен бракетинга.
    Изобщо от тези трите апарата, FZ30 e далеч напред, но пък е и най-скъп (канона не го коментирам, той е много по-евтин, освен у нас). И ако се ориентираш към FZ30, знай че вече не се произвежда. На негово място излезе FZ50 (на почти същата цена), който е същия но със приятни подобрения.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #20

    Re: Препоръчайте ми два различни типа цифрови фотоапарати

    На неко май му трябва снимане в серия?

  7. Novice
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    1
    #21

    Re: Препоръчайте ми два различни типа цифрови фотоапарати

    6te ti kaja az na kakav se sprqh blagodarenie na tvoqta tema i na dosta rovene poneje po4ti ni6to ne razbiram ot fotoaparati
    6te si vzema Sony DSC H2,za6toto H5 mi e mnogo skyp a specialno sony za6toto minalata godina roditelite mi si bqha vzeli sony DSC T7 i 6te mi dadat kartata (512MB) a taka e po-izgodno i za tqh i za men
    taka 4e blagodarq na vsi4ki i mislq 4e tova 6te e edin hubav aparat za tebe s tazi razlika 4e si svoboden da izbira6 mejdu markite i moje ne6to drugo da ti legne na syrce :D

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    76
    #22

    Re: Препоръчайте ми два различни типа цифрови фотоапарати

    Не си търся точно снимане в серия - това го имат. При снимането в серия се правят сники с еднаки настройки а това е 3 поредни снимки с различна експонация.
    D.H.V., и аз харесвам характеристиките на Панасоника, но ме притеснява батерията. В смисъл че снимаш снимаш и по средата на купона свършвааа. И след това чакаш да се зарежда и през това време - какво правим?!?. Докато с другите - купуваш си два комплекта батерии, снимаш с едните а другите се зареждат; свършват едните и веднага слагаш другите. Не знам дали се продават отделно батерии за Панасоника. имаш ли някаква представа. Ще съм ти благодарен ако споделиш.

  10. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #23

    Re: Препоръчайте ми два различни типа цифрови фотоапарати

    Споко, батерията няма да ти падне по средата на купона... разбира се ако не направиш 300 снимки до тогава Толкова са по спецификация, моя (FZ5) направи към 200 за 5 дни на Пирин без презареждане и батерията не беше свършила (колебаеше се между половин и празно... т.е. оставаха й още 50-ина пози). Иначе резервни батерии се продават, аз си купих, но от чужбина при това като част от някакъв пакет, така че не мога да кажа точна цена. Не мисля, че ще бъде под 40-50 лв. обаче.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    105
    #24

    Re: Препоръчайте ми два различни типа цифрови фотоапарати

    Stancho, резервната батерия си е задължителен елемент. Във фотопавилиона се продават батерии за тези модели, мисля че бяха 28 лева. Батерията изкарва доста време - около 300 снимки. При мен средно 2 дена изкарва батерията, но аз разучавам още апарата, и снимам постоянно. Вярно, че не можеш да сложиш стандартни AA батерии в някой спешен случай, но мисля че това не е проблем. С две батерии при всички положения ще изкараш и цял ден без прекъсване, а нормално вечер ще има къде да заредиш батериите.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    76
    #25

    Re: Препоръчайте ми два различни типа цифрови фотоапарати

    А някой да знае максималните капацитети на поддържаните карти памет?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    105
    #26

    Re: Препоръчайте ми два различни типа цифрови фотоапарати

    SD картите са до 2Гб, SDHC засега са до 4Гб.
    FZ50 поддържа SDHC, докато всички досегашни модели работят само със SD до 2Гб (някои и само до 1Гб).

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    64
    #27

    Re: Препоръчайте ми два различни типа цифрови фотоапарати

    Да се включа и аз в тази интересна тема. Както всички така и аз започнах с четене не ревюта, статии, характеристики на различни модели фотоапарати и в един момент си казваш: това е намерих сапунерката която най точно отговаря на моите изисквания (до 500лв + - 100; по възможност с ефтини консумативи, сд карта и акум. батерийки; сериозна гаранционна и след гаранционна подръжка; добро цветовъзпроизвеждане, бързодействие, добър фокус....... и по възможност някакви ръчни настройки), отиваш в магазина вземаш апарата тестваш и се оказва далече от очакванията ти. И така започваш отначало в лутане четене и търсене. Първоначално се бях спрял на Panasonic fz4, оказа се че това изключително рекламирано апаратче шуми като за световно и то при iso 100, след което се спрях на Pentax 750z,(много добро, с всякакви ръчни настройки но май нещо баланса на бялото му куцаше, а и се оказа много бавен все пак е модел 2004г.) и Sony w5 (като изключим факта че има леко червено оцветяване на изображението, липсата на ръчни настройки, скъпата карта е горе долу ок ). така че сега се двуомя кой от тези два апарата да взема или може би един по нов модел на пентакс (pentax m20), който от няколко дни се продава в метро.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    105
    #28

    Re: Препоръчайте ми два различни типа цифрови фотоапарати

    @didko:
    А защо не погледнеш ето това:
    Canon PowerShot A620
    + РЕВЮ

    Мисля че отговаря на всички те ти критерии (само без 12х zoom).

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #29

    Re: Препоръчайте ми два различни типа цифрови фотоапарати

    Aко можеш да си го позволиш (около 1000лв) това според мен ( а и не само ) е най-добрата "сапунерка" за момента - Panasonic Lumix DMC LX2
    Ревю

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    64
    #30

    Re: Препоръчайте ми два различни типа цифрови фотоапарати

    Да наистина е добра машинка(поне на хартия), но 1000 кинта са много за моят скромен бюджет. Довечера смятам да погледна в техномаркета PENTAX OPTIO A10 и Canon PowerShot A620 (ако го имат в наличност). Някак си нещата клонят към пентакс, но все още не знам кой модел дали а10 или 750з.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Продавам цифрови фотоапарати
    От mr_garchev във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 29-09-10, 20:07
  2. Отговори: 90
    Последно: 07-06-10, 13:34
  3. Сервиз за цифрови фотоапарати
    От lggk във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 06-09-07, 11:47
  4. Linux + цифрови фотоапарати
    От zloRadi във форум Linux
    Отговори: 2
    Последно: 13-08-07, 22:57
  5. Цифрови фотоапарати?
    От Yas във форум Общ - хардуер
    Отговори: 28
    Последно: 28-07-02, 08:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе