Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Дигитален фотоапарат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    13
    #1

    Дигитален фотоапарат

    Искам да си купя дигитално фото, но не зная на коя марка да се спра. Може би повече клоня към НР(принтера ми е такъв и има вход за камера там). Но не зная дали мога да намеря добър модел на тая марка за цената около 250лв. Ще ми се да е с 5 мегапиксела и да има достатъчно памет, а и не само цифров, а и оптичен зуум. Да може да прави и клипчета със звук Вие какво ще кажете за тези апарати? Или за тия пари може и по-добър?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    503
    #2

    Re: Дигитален фотоапарат

    за цената около 250лв. Ще ми се да е с 5 мегапиксела и да има достатъчно памет, а и не само цифров, а и оптичен зуум. Да може да прави и клипчета със звук
    за тази цена това, което търсиш, ще го намериш или крадено или след 2 години. по-добре се замисли по следните въпроси:
    1. За какво са ти 5 мегапискела? с тях ще печаташ а4. кога ще печаташ а4? каква резолюция ти е монитора? и 2 мп ги гледаш на фул скрийн ресайзнати. по-добре е 4 мп, все пак този 1 мп отгоре ти добавя доста кинти, поне 50 лв...
    2. достатъчно вградена памет??? повече от 32 никъде не дават, трябва да си купиш. в повечето случаи тази вградена памет е колкото да го пробваш в магазина.
    3. за 250 лв на повече от 3х зуум не се надявай...
    4. за клипчетата - забрави. този бюджет който имаш е заникъде.

    аз съм си харесал Канон а430 - 320 лв, 4мп, 4х опт зуум. ама ще дам още 80 кинта за 1Гб карта и още малко за зарядни батерии.
    помисли си, 250 кинта не стигат

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    13
    #3

    Re: Дигитален фотоапарат

    А с 4 мегапиксела ще се намери ли?

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #4

    Re: Дигитален фотоапарат

    davinia, честито най-напред за микровълновата! Там и най-скъпата и най-евтината вършат почти същата работа. Но покупката на фотоапарат е нещо съвсем различно и не тъй просто. IBANEZ_, правилно ти е систематизирал нещата, които трябва да съблюдаваш, но ако искаш повече подробности - разгледай темите във форума - много е дебатирано по въпроса. Но и моя съвет е с тоя бюджет да не тръгваш на пазар, ако искаш нещо сносно.

  6. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #5

    Re: Дигитален фотоапарат

    Хубуу де - вместо да чакаш помощ от този и онзи, вземи отвори някой подходящ сайт и виж какво се предлага и на какви цени!
    Примерно: www.technomarket.bg , www.get.bg и много други (да не ги изброявам поименно ).
    Но според мене за що-годе сносно апаратче, трябват поне около 300 лв (даже малко над 300)

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    13
    #6

    Re: Дигитален фотоапарат

    Lazar , мерси. просто няма как да дам повече Иначе на тия под 300лв какво им е? Аз не разбирам много много от такава техника, затова и пиша. Иначе HD, гледам от няколко часа там- в денси, техномаркет, технополис 911, гет.бг , но то има страшно много видове и не знам коя марка по принцип прави добри апарати. Бях си набелязала един самсунг- за 220лв и отговаряше на критериите, но ми казват, че Самсунг не ги ббивало в дигиталните апарати и това ме спира...Ох, ще видим какво ще измисля Благодаря ви за съветите

  8.  
     
  9. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #7

    Re: Дигитален фотоапарат

    Аз имам лични впечатления от Канон иксус 55 за около 600-700лв, едно 7MP Сони пак за тия пари и личния ми HP M407, който, разбира се, е най-смотаният от трите и го купих преди година за 265лв.
    От скъпите Канонът е по-добър и като снимки и като клипчета. А и от някои по-евтини модели на Канон имам много добри впечатления. Накъде бия - лично на мен Канон повече ми допада като марка, а и консумативите са по-евтини.
    Сега за мойто добиче : Снимките хич не са лоши, когато станат Трудно фокусира(в сравнение с всички други фото-та, с които съм снимал), бавен е - и бавно смима, а и мисли доста след всяка снимка, а след 4-5 набързо чакаш около 30сек да се намисли и не може да снимаш през тва време. Клипчетата са доста зле - .mpg формат, грозни цветове на закрито.
    Съветът ми е - купи си Канон за около 350-400лв. Аз навремето бях будала, нямаше кой да ме светне и се набутах. Нямах повече пари тогава, но според сегашния си акъл, бих изчакал и събрал още някой лев или на изплащане.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #8

    Re: Дигитален фотоапарат

    Samsung S500, S600 е твоя модел - ниска цена и чудесни снимки за бюджетен фотоапарат. Има ръчни настройки и клипчета с задоволително качество, лещи шнайдер. Ще се вместиш в 300 лв само с апарата, за карта и акумулатори+зарядно поне още 60лв.

  11. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #9

    Re: Дигитален фотоапарат

    Не знам, аз също бих те посъвтевал да изчакаш няколко месеца, да събереш още 100-200 лв отгоре и да си вземеш нещо сносно наистина (имам предвид Канон ;-) ).
    Иначе ако не държиш толкова на качествени снимки и клипчета, можеш да се вместиш в твоя бюджет.
    Самсунга може да ги плюят, обаче като цяло правят сносни снимки.
    НР-то не мога да кажа, че правят кой знае какви снимки (говоря за евтините модели).
    Но ако все пак държиш на НР, то виж М22 и М417 моделите - на цена са като за тебе

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    Re: Дигитален фотоапарат

    Виж тези модели на HР.
    http://stemo.bg/jsp/bg.do?a=cHJvZHVj...zE=#n.1.12.1.2
    http://stemo.bg/jsp/bg.do?a=cHJvZHVj...c=#n.1.12.1.11
    http://stemo.bg/jsp/bg.do?a=cHJvZHVj...I=#n.1.12.1.12
    Горе дуло са около и малко над 250лв. Ще трябва да добавиш пари за памет(флаш карта), и батерии със зарядно.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #11

    Re: Дигитален фотоапарат


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    195
    #12

    Re: Дигитален фотоапарат

    ето ти два сайта в които можеш да напишеш за проблемите си и да ти отговорят повече хора

    http://photo-forum.net/forum/list.php?f=1

    http://photo-cult.com/forum.php

    късмет

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    13
    #13

    Re: Дигитален фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от echo
    И аз мислях на него да се спра...допреди няма и час- видях Пентакс оптио М 10 и нашраво се влюбих- дизайна е супер, 6мега пиксела(на които чак толква много ен държа), но има 2.5 инчов дисплей, която направо ме отказа от НР. Ето го и него http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09020799 Не знам що за марка са тия пентакс- Жената в магазина го препоръча пред НР, а и на мен доста ми хареса Вие какво ще кажете, явно повече разбирате от мен. Просто НР 417 е с много по-малък дисплей, нещо не ме радва много, а се бях почти решила на него. Ина1е за предложенията да посъбера парички да си купя по-скъп, боя се няма да мога( не само това трябва да купувам- дълго е за обяснение) и мога максимум толкова пари да отделя независимо дали сега или след 3 месеца. SPaun , благодаря за идеята, писах и там. Дано дадат мнение.

    И още нещо. днес в Метро видях , че има SD карти от 1 гига байт за 48лв- която е доста малко, по принцип май са към 90-100лв , ако не се лъжа. Защо така? Да не би нещо в качеството да куца?
    Ох, стига съм ви затрупвала с инфо, тея въпроси май са предостатъчни. Още веднъж благодаря на всички , включили се по темата

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #14

    Re: Дигитален фотоапарат

    Прочети тук: http://www.dpreview.com/reviews/spec...x_optiom10.asp

    Доколкото разбирам, нелош избор за парите, нали си наясно, че не може да искаш за тази сума нещо кой знае какво? Е, не е Canon... но е компромис.

    Относно паметта - стара ти е информацията за цените (90 - 100 лв за 1 GB SD card), те непрекъснато падат... това, което си видяла в Метро, вече е съвсем нормално. Откъм качества - нещата са горе-долу едни и същи, но все пак можеш ли да цитираш марката на картата, която си видяла? Или пък изчакай @LUDIA да погледне темата и да се изкаже по конкретния въпрос.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    13
    #15

    Re: Дигитален фотоапарат

    Марката е СИГМА. Иначе от днес има още един Пентакс на промоция в Технополис- иначе струва към 350лв, но сега го има за 285лв. Модела е този: http://www.kkelectronics.com/product...ct_id=09020798 Май ще избера един от двата. Виждам, че разликата е в големината на картата и в това, че този има макро режим 6см, а другия- пентакс оптио М10- 10см- това какво ще рече?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 26-08-10, 09:40
  2. Продавам дигитален фотоапарат Canon S 3IS
    От medunski във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 16-09-07, 16:34
  3. Трябва ми съвет за дигитален фотоапарат
    От Usera във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 33
    Последно: 24-05-06, 20:57
  4. Отговори: 1
    Последно: 21-04-06, 08:35
  5. capture с дигитален апарат
    От og във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 11-06-03, 13:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе