Резултати от 1 до 6 от общо 6

покупка на фотоапарат - нужда от съвет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на devil
    Тук е от
    Jun 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    408
    #1

    покупка на фотоапарат - нужда от съвет

    Такаа, предстои ми да купувам в идния 1/2 месец циФров фотоапарат (среден клас, ако мога да го нарека така) и във връзка с това търся съвет. Като цяло, единствените ми претенции към апарата са да прави добри снимки (като качество, не като душевност ), и да не се получава замазване при снимане (стабилизатор на картината?) - претенции към мегапиксели, дали може да снима видео или не, и подобни щуротии не са от значение. До момента съм се спрял на следните модели:

    1. Canon PowerShot A430
    2. Sony DSC-P93
    3. Panasonic Lumix DMC-LS1
    4. Pentax Optio E10

    Като цяло, само Panasonic-а има стабилизатор на картината (поне така пише), но пък със тази марка по отношение на фотоапарати нямам впечатления. Като цяло бюджета с който разполагам е 300 лв. (защото като почнат да се купуват в последствие и консумативи - карта, зарядно с батерии, калъфче и разходите ставам прекалено много)

    Като цяло ще бъда много благодарен за съвети по темата, особено от хора ползвали (или ползващи) някой от споменатите по-горе модели. Предварително благодаря!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    123
    #2

    Re: покупка на фотоапарат - нужда от съвет

    Sony DSC-P93

    Review

  4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #3

    Re: покупка на фотоапарат - нужда от съвет

    Доста остаря това Сони... моделът е 2004 г., а технологиите в цифровите апарати напредват от ден на ден. Струва ми се, че нещо по-новичко би било по-сполучлив избор.

    Добавено: Хм, зачетох се тук-там и се оказва, че колегата lupo101 има право. P93 е съвсем читав апарат, който си стои на мястото дори и 2 години след появата му на пазара.

  5. Member Аватара на devil
    Тук е от
    Jun 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    408
    #4

    Re: покупка на фотоапарат - нужда от съвет

    @lupo101 - Ревютата уви не ми вършат работа - изчетох доста такива; това което търся е мнения на хора, ползвали (щи) някой от по-горните апарати, и може би сайтове (ако има такива), където са показани снимки, правени с някой от горните модели.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    123
    #5

    Re: покупка на фотоапарат - нужда от съвет

    Цитат Първоначално публикувано от Ско
    Доста остаря това Сони... моделът е 2004 г., а технологиите в цифровите апарати напредват от ден на ден. Струва ми се, че нещо по-новичко би било по-сполучлив избор.
    Ако говорим само за тези четирите не виждам какво му е остаряло ?!
    При повечето и важни х-а ги бие, като започнем с големината на сензора и стигнем до броя точки на LCD-то ... има и зарядно.

    @devil Ревютата са доста добра отправна точка. Имай предвид че по голям процент от качеството зависи от този дето снима

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    25
    #6

    Re: покупка на фотоапарат - нужда от съвет

    Аз вече почти половин година снимам с Canon PowerShot A430 и съм доволна. За фотографи любители като мен е идеален. Пък и като отношение цена-качество също е добре. Имам проблеми само когато снимам на здрачаване - фокусът не мога да уцеля нещо, но смятям, че аз нещо не правя като хората Като цяло смея да твърдя, че е доста добро апаратчето. Само с това мога да помогна. Успех в избора!

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Спешна нужда от съвет за избор на фотоапарат.
    От stef_master във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 8
    Последно: 20-02-14, 18:54
  2. проблем с покупка на фотоапарат
    От VPM във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 5
    Последно: 09-01-10, 12:53
  3. Покупка цифров фотоапарат от USA
    От SPaun във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 6
    Последно: 03-10-06, 12:23
  4. фотоапарат покупка
    От connect във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 22
    Последно: 23-05-06, 12:59
  5. Съвети за покупка на ц. фотоапарат
    От Tai-Pan във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 12
    Последно: 21-06-05, 18:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе