Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Моля, за горещ съвет за избор на видео камера

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    33
    #1

    Моля, за горещ съвет за избор на видео камера

    Предстои ми изключително важното решение да си поръчам видео камера в близките няколко дни.
    Като бюджет, не разполагам с голяма сума са качествена камера, но моля всеки който има инфо. и има опит с видеокамери, да ми даде компетентен съвет при покупката.
    От изчитането на мненията в този форум (конкретно за видеокамерите де) и други подобни, съм останал с впечатлението да не си купувам Samsung камера-никога!
    Така, на кратко: бюджет: до 600 лв.; предназначени: за семейни цели, с любителска насоченост...

    напръв поглед виждам 1-на промоция в 'Техномаркет' на Sоny DCR-HC37E за 499 лв. + някакво си подаръче...
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09026861

    Въпроса е добра ли е и струва ли си?
    Приемам всякакви други предложения за камери....

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    33
    #2

    Re: Моля, за горещ съвет за избор на видео камера

    Ехо, нека някой да обърне внимание а темата поставена от мен, pls....

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #3

    Re: Моля, за горещ съвет за избор на видео камера

    Камерата е добра,няма да сгрешиш.Мисля,че трябва да е произведена в Япония.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    121
    #4

    Re: Моля, за горещ съвет за избор на видео камера

    И моят съвет е да си купиш Сони но да записва на DVD.Аз имам Сони записваща на мини DV, но прехвърлянето на компа така и не се получава става с лошо(не ми се играе, настройва и т.н.) качество пък и отнема доста време.Като качесво картинката е перфектна през деня с забележки на лампа, но все пак е любителка.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    33
    #5

    Re: Моля, за горещ съвет за избор на видео камера

    Благодаря за мненията. И аз първоначало мислех за DVD камера, но доста по-соленки са цените им, което е извън поставения бюджет и не ме устройва...
    А защо така с мини DV формата не се получава ?! Нали има разни прогамки и софтуер за сваляне на записите на компа ?! (или поне така съм чел...)
    Sоny DCR-HC37E ми е 1-ят избор и все пак е на промоция, а аз имам още 100-на лева отгоре (не че са кой знае колко), които мога да добавя и мисълта ми е, че ако има нещо по-добро за долъм 600 стотака /може и друг модел на Sоny също/, отворен съм да приема мнения...

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re: Моля, за горещ съвет за избор на видео камера

    Kaто говорим за камери от един и същи клас, тези с DV касета правят най-качествен запис, пред тези с HDD и DVD. Всъщност тези с DVD са най-неудачния вариянт. Освен качеството на картината което е по-лошо заради ниския битрейт на записа, проблеми има и с евентуалната обработка и разчитането на дисковете - капризни са... Механиката им е по-податлива на външни влияния и вибрации.
    Ако някой иска да ме обори - нека ми посочи професионална камера с DVD или HDD с битрейт до 12-15 Мbits/s .

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #7

    Re: Моля, за горещ съвет за избор на видео камера

    Ако можеш да се впишеш с този бюджет за нещо с HDD - това трябва да е твоя избор. Удобството е много голямо

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #8

    Re: Моля, за горещ съвет за избор на видео камера

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Ако можеш да се впишеш с този бюджет за нещо с HDD - това трябва да е твоя избор. Удобството е много голямо
    След което се започва:
    1) Как да си извадя датата и часа?
    2) Какви са тези хиляди файлове и с какво се отварят?
    3) Защо снимам 16:9 пък ми излиза 4:3?
    4) Как да ги набутам тези файлове в Премиерата или нещо подобно

    За да си спестиш всичките тези въпроси вземи си една миниДВ камера - хем ще е с по-добра оптика за същите пари, хем качеството на записа ще е по-високо.

    P.S. тези с ДВД-та хич не ми се коментират.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #9

    Re: Моля, за горещ съвет за избор на видео камера

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg
    След което се започва:
    1) Как да си извадя датата и часа?
    2) Какви са тези хиляди файлове и с какво се отварят?
    3) Защо снимам 16:9 пък ми излиза 4:3?
    4) Как да ги набутам тези файлове в Премиерата или нещо подобно

    За да си спестиш всичките тези въпроси вземи си една миниДВ камера - хем ще е с по-добра оптика за същите пари, хем качеството на записа ще е по-високо.

    P.S. тези с ДВД-та хич не ми се коментират.
    Хелоу?

    1)това нямам представа каква му е идеята и защо да не може като е с хард?
    2)При HDD камерите ти излизат готови файлове които с няколко движения копираш на хард диска на компютъра и след 2 (ДВЕ) кликания на левия бутон на мишката преглеждаш в Windows Media Player. Файловете са толкова хиляди колкото си наснел.
    3)това пък защо да става?
    4)в Премиер-а се набутват с маркиране и движение познати като "влачене". Отнема 2-10 секунди, според експириънса за боравене с мишка.

    При миниДВ обаче ще има:


    1)трябва да превъртя отначало, за да си "гледам" касетката
    2)след като снимам 1 час после 2 часа прехвърлям на компютъра
    3)не ми харесват 2-та часа от 2) и искам да ги направя на 1 или в най-добрия случай на 0.5 - 1000 лв. ще ми стигнат ли за компютър?
    4)Не съм отделил 1000 лв за компютъра от точка 3) - след енкодиране файловете ми секът
    5)5 минути клипче на детето е 6гигабайта - какво да го правя
    6)след дългото сваляне на 5-минутното клипче сега трябват още поне 30 минути, за да го инкодирам отново
    ....

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #10

    Re: Моля, за горещ съвет за избор на видео камера

    1) Ти не се ли интересуваш от датата и часа на снимане?
    2) тези готови файлове с разширение *.mod, *.moi май и още едни имаше знаеш ли кой за какво е?
    3) снимал ли си 16:9?
    4) мисля че *.мод без преименуване на *.мпг не влиза.

    Сега за миниДВ-то:
    1) че кой гледа от касетата - тя след като се заснеме се ползва като архив само
    2) прехвърляш 1 час не два
    3) за компютър стигат 400 лева. Може и за 200 на старо.
    4) това, че не знаеш ка да правиш нещата си е твой проблем. Като отвори дума при бързо движещи се обекти я погледни за назъбване по краищата при ХДД камерите. DV-то е само от I-фрреймове, докато при ХДД-та има и P-фреймове, а то там качеството на оригинала пада.
    5) 5 минути са към 1ГБ, а не 6. Кодираш го с каквото ти душа иска. Отнема около 2 минути и 30 секунди.
    6) отнема не повече от 10 минути.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #11

    Re: Моля, за горещ съвет за избор на видео камера

    Пак,казвам - довери се на твоя пръв избор!Това,обикновенно ,е най правилното решение.Да не говорим ,че до две години всичко ще е Full HD и по скъпа камера сега, ще е неоправдан разход утре!!!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #12

    Re: Моля, за горещ съвет за избор на видео камера

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Kaто говорим за камери от един и същи клас, тези с DV касета правят най-качествен запис, пред тези с HDD и DVD. Всъщност тези с DVD са най-неудачния вариянт. Освен качеството на картината което е по-лошо заради ниския битрейт на записа, проблеми има и с евентуалната обработка и разчитането на дисковете - капризни са... Механиката им е по-податлива на външни влияния и вибрации.
    Ако някой иска да ме обори - нека ми посочи професионална камера с DVD или HDD с битрейт до 12-15 Мbits/s .
    При моята SONY с mini DVD записа е с битрейт 1,66 Мегабайта в секунда. Или това са 20 минути в режим HQ при диск 1,4 Gb. Изображението може и да не е High Definition, но си е съвсем чисто и с добро качество.
    Съвсем наскоро направих копие чрез лаптопа на един диск от камерата за един приятел, който има JVC mini DV камера. Просто въздъхна като видя, че цялата процедура по финализирането на диска в камерата, копирането му в HDD на лаптопа и записването на копие на нормален DVD диск с Nero-то отне няколко минути. И това стана в кафето на една бензиностанция, почти в движение!
    Досега съм нямал проблеми с четенето на дисковете от DVD плеъри, както и без проблеми с механиката. Единственото изискване е по време на форматиране или финализиране на диска - камерата да не се пипа за да няма вибрации.

    P.S. После с mini DV камера не съм чувал за запис на 5.1 звук, докато с mini DVD си е направо стандарт многоканалният звук.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #13

    Re: Моля, за горещ съвет за избор на видео камера

    И как точно мислиш, че го хващаш този 5.1 звук, да не би цяло студио да върви с камерата - хора правете разлика между възможности и рекламни номера.

    Нещо сметките са ти грешни:
    1) не може да имаш битрейт 1.66 мегабайта в секунда просто защото максималния рейт на видеото при ДВД е 9800 килобита в секунда, а максималния рейт на видео + аудио 10800 килобита в секунда. Това е по-малко от твоите 1.66 мегабайта.
    2) Освен това няма как да запишеш 20 минути с 1.66 мегабайта в секънда на диск от 1.4ГБ

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #14

    Re: Моля, за горещ съвет за избор на видео камера

    Цитат Първоначално публикувано от n8852
    Пак,казвам - довери се на твоя пръв избор!Това,обикновенно ,е най правилното решение.Да не говорим ,че до две години всичко ще е Full HD и по скъпа камера сега, ще е неоправдан разход утре!!!
    Абе засега поне доколкото чета из нета Full HD камерите правят по-кофти запис от MiniDV-то. Просто там точките са повече, а битрейта е същия и при движещите се обекти се получава назъбване.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #15

    Re: Моля, за горещ съвет за избор на видео камера

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg
    И как точно мислиш, че го хващаш този 5.1 звук, да не би цяло студио да върви с камерата - хора правете разлика между възможности и рекламни номера.

    Нещо сметките са ти грешни:
    1) не може да имаш битрейт 1.66 мегабайта в секунда просто защото максималния рейт на видеото при ДВД е 9800 килобита в секунда, а максималния рейт на видео + аудио 10800 килобита в секунда. Това е по-малко от твоите 1.66 мегабайта.
    2) Освен това няма как да запишеш 20 минути с 1.66 мегабайта в секънда на диск от 1.4ГБ
    Да, всъщност битрейта е 1,16, а не 1,66 Mb/sec. Или това прави към 9,3 Mbit/sec.
    Относно многоканалният звук - на камерата отгоре си има малка конзола явно с насочени микрофони. Там си пише: left, right, front, rear. И записа е Dolby Digital 5.1 без да се използва опцията - допълнителен многоканален външен микрофон. Може би с него ефекта ще е по силен. Но и така присъствено-пространственият ефект е доста добър. На домашното кино веднага схващаш кои звуци от коя посока идват. Ако зад гърба ти докато снимаш се движи кола - без да я виждаш на екрана - ясно разбираш че е отзад и в каква посока се е движила. Ако идва звук отстрани - също може да се локализира дали е отпред/встрани или отзад/встрани, освен посоката ляво-дясно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за избор на IP камера
    От idle във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 51
    Последно: 26-01-15, 09:34
  2. Моля за съвет за HD Камера
    От Samisam във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 5
    Последно: 22-12-10, 08:43
  3. Моля за съвет за тази камера
    От vadzari във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 6
    Последно: 26-04-10, 02:52
  4. Моля дайте съвет за камера до 500 лв.
    От valdes666 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 7
    Последно: 13-01-10, 17:16
  5. Отговори: 22
    Последно: 27-09-09, 22:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе