Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 52
Like Tree2Одобрявам

Съвет за избор на IP камера

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    7
    #1

    Съвет за избор на IP камера

    Здравейте,
    нужно ми е видео наблюдение което да е монтирано над бар и да следи дали барманите маркират всичко. Предпочитам да е IP камера т.к. няма удобно пространство за ДВР а и ми се струва че е по удобно като цяло. Въпроса е че си нямам на идея каква да търся спрямо марка и характеристики до около 500лв.
    Бихте ли дали някакъв съвет ?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    119
    #2

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    Смело мога да препоръчам Hikvision. Дистрибутор за България е Сектрон. Ползваме над 25 такива фирмата и сме много доволни. Марката е китайска, ако може да се каже "маркова" китайска, поддръжката им е отлична, качествoто също. Цените са без алтернатива за устройства с това качество. Софтуера за отдалечено наблюдение iVMS-4500 е на български, има и клиенти за iPhone и Android.
    Ориентировъчна цена на 2 МР модел със звук, но без IR около 280 лв; 1,3 МР без звук, но с IR - около 250 лв.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    Цитат Първоначално публикувано от idle Виж публикацията
    Здравейте,
    нужно ми е видео наблюдение което да е монтирано над бар и да следи дали барманите маркират всичко. Предпочитам да е IP камера т.к. няма удобно пространство за ДВР а и ми се струва че е по удобно като цяло. Въпроса е че си нямам на идея каква да търся спрямо марка и характеристики до около 500лв.
    Бихте ли дали някакъв съвет ?
    А записи няма ли да има или някой ще стои и ще гледа постоянно? Интернета какъв е?

  5. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    7
    #4

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    Здравейте, благодаря за мненията
    Записа до колкото съм чувал нали е се съхранява на мемори карта, а интернета е добър.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    Цитат Първоначално публикувано от idle Виж публикацията
    Записа до колкото съм чувал нали е се съхранява на мемори карта.
    Това по-скоро е изключение отколкото правило.... а и колко запис ще се събере на една карта.... не повече от ден два ако няма много движение.... а щом ще е на бар, там има постоянно движение, следователно и постоянен запис... НЕ е добро решение, освен ако не го пуснеш да записва някъде по мрежата (затова питах какъв е интернета).

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    7
    #6

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    О да не е проблем да записвам по мрежата в някой по хардовете на компютрите. Не се сетих за това изобщо. А дали трябва да правя някакви допълнителни настройки по рутера или просто ще подам пътя до записващия компютър в локалната мрежа ?

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    Щом е зад рутер предполагам че няма да е с реално IP. В този случай трябва да се пренасочат портовите (HTTP - oбикновено 80 и Data port- a - той си зависи от модела на камерата). На компютъра който ще записва трябва да имаш софтуер който разпознава камерата - в някой случаи става и през експлорера.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    66
    #8

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    Цитат Първоначално публикувано от kamelot Виж публикацията
    Смело мога да препоръчам Hikvision. Дистрибутор за България е Сектрон. Ползваме над 25 такива фирмата и сме много доволни. Марката е китайска, ако може да се каже "маркова" китайска, поддръжката им е отлична, качествoто също. Цените са без алтернатива за устройства с това качество. Софтуера за отдалечено наблюдение iVMS-4500 е на български, има и клиенти за iPhone и Android.
    Ориентировъчна цена на 2 МР модел със звук, но без IR около 280 лв; 1,3 МР без звук, но с IR - около 250 лв.
    Аз пък смело мога да не ги препоръчам. Имам 2 такива, уж се водят day/night, а нощем никакви ги няма. Навън пълнолуние, аз виждам всичко, а камерите чисто черна картина.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    нощно виждане без активно осветление при камера от 200 лв - забрави

    на мемори карта можеш да записваш само скрийншотове от движение, но клипче - забрави (освен ако не си измислил карта от 500GB )

    записването "през мрежата до някой от компютрите" не е чак толкова безпроблемно, защото в зависимост от избора на качество/звук/метод на запис, грубо около 1GB/ч не ти мърдат, при това на 1 камера... а ако сложиш 2..3...5...? хем място ще ти трябва, хем процесор

    аз лично предпочитам камери с wifi, защото никой не знае къде е приемащият комп, както и не може "случайно" да се спъне в кабела и да я изключи, но тук пък се намесва и наличието/качеството на въпшросната безжична свързаност и т.н., и т.н.

    а настройки по рутера има, не е като да няма

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #10

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    Цитат Първоначално публикувано от silfox2000 Виж публикацията
    Аз пък смело мога да не ги препоръчам. Имам 2 такива, уж се водят day/night, а нощем никакви ги няма. Навън пълнолуние, аз виждам всичко, а камерите чисто черна картина.
    Занеси ги на ремонт, би трябвало да превключват в черно-бял режим нощно време при което дори и на лунна светлина би следвало да има картина - някакви очертания и силуети (в зависимост от чувствителността на сензора), ако имат IR или друго спомагателно осветление тогава ще се вижда повече.

  13. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    7
    #11

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    Здравейте,
    поръчах тази камера : DS-2CD2112-I - Мегапикселова вандалоустойчива (IP66) куполна IP камера Ден/Нощ - Sectron избрах я главно заради IR осветлението, за начало ще пробвам камера без wifi.
    Благодаря ви за споделените мнения.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #12

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    Цитат Първоначално публикувано от idle Виж публикацията
    Здравейте,
    нужно ми е видео наблюдение което да е монтирано над бар и да следи дали барманите маркират всичко. Предпочитам да е IP камера т.к. няма удобно пространство за ДВР а и ми се струва че е по удобно като цяло. Въпроса е че си нямам на идея каква да търся спрямо марка и характеристики до около 500лв.
    Бихте ли дали някакъв съвет ?
    За така поставената задача, бих препоръчал тази - Куполна FullHD IP камера 2Mpx, IR до 30 м AV-IPIRD100HD

    IP Камера 2Mpx работеща на FullHD резолюция 1920х1080
    Има ноюно виждане, което може да се ползва, ако е един момент осветлението в бара се окаже недостатъчно

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    66
    #13

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    нощно виждане без активно осветление при камера от 200 лв - забрави
    Аз затова дадох 400лв. Модела е Hikvision DS-2CD7153-E.

  17. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    7
    #14

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark Виж публикацията
    За така поставената задача, бих препоръчал тази - Куполна FullHD IP камера 2Mpx, IR до 30 м AV-IPIRD100HD

    IP Камера 2Mpx работеща на FullHD резолюция 1920х1080
    Има ноюно виждане, което може да се ползва, ако е един момент осветлението в бара се окаже недостатъчно
    Нека да видя как се държи тази а аз така или иначе ще слагам поне още една и най-вероятно ще се възползвам от съвета ти

  18. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #15

    Отговор: Съвет за избор на IP камера

    Цитат Първоначално публикувано от idle Виж публикацията
    Нека да видя как се държи тази а аз така или иначе ще слагам поне още една и най-вероятно ще се възползвам от съвета ти
    мисля, че скоро ще стигнеш до извода, че без DVR, NVR (за IP камерите) няма да стане.. Не може нонстоп да гледаш и да следиш... Хубавото е, че съвременните NVR са малки като размери пр. 20х20 см и не заемат място, естествено с няколко метра кабел могат и да се отведат до там където изобщо няма да пречат... Та като стигнеш до рекордера пак мога да ти препоръчам нещо...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. съвет за уеб камера
    От get във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 01-08-12, 22:55
  2. Моля, за горещ съвет за избор на видео камера
    От kargona във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 24
    Последно: 15-11-07, 17:41
  3. Съвет за уеб камера
    От get във форум Общ - хардуер
    Отговори: 29
    Последно: 03-11-07, 10:10
  4. Съвет за HDD или DVD камера
    От dilianclima във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 9
    Последно: 08-06-06, 10:44
  5. Съвет за цифрова камера
    От dimi във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 16-10-05, 15:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе