Резултати от 1 до 7 от общо 7

1920×1080 видео камери?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    44
    #1

    1920×1080 видео камери?

    Здравейте,
    реших да си купя 1920×1080 видеокамера. Естествено първо погледнах страницата на Sony.bg и попаднах на ултракомпактния модел HDR-TG3
    http://www.sony.bg/view/ShowProduct....n+Memory+Stick

    Но при този модел оптичното увеличение е само 10х (то май при повечето е 10х) и липсва функцията NighShot.

    Моля Ви споделете вашето мнение по тази тема. Ще ми се в заключение да спомена, че не се интересувам от големи ултра професионални камери.

    Благодаря предварително за отговорите.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    59
    #2

    Re: 1920×1080 видео камери?

    Да попитам и аз.
    Колебая се между miniDV камера и такава със AVCHD формат. Четох, че при вторите трудно се обработва заснетият материал в последствие. Камерата ми трябва за любителски цели. При вторите не откривам наличие на IEEE, а само USB. През него ли се точат записите към компютъра?

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Re: 1920×1080 видео камери?

    При вторите не откривам наличие на IEEE, а само USB. През него ли се точат записите към компютъра?
    Да. А за "обработката" - ако под това разбираш само рязане и лепене на кадри, без прекомпресиране (което се налага ако наслагваш ефекти, надписи и всякакви други екстри), то тогава и AVCHD ще ти свърши работа. Има ли прекомпресиране -тогава по-добре HDV.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #4

    Re: 1920×1080 видео камери?

    Имай предвид, че рязането на AVCHD и HDV не може да го правиш където и да е ами трябва да е на key frame.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #5

    Re: 1920×1080 видео камери?

    Мда, поради тази причина ще поизчакаме да се появят истински HD камери.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #6

    Re: 1920×1080 видео камери?

    Ми то и сега има "истински" HD камери, дето снимат в DVCPRO100 ама цената им е до небето.

    AVCHD e МПЕГ4 кодиране. Това значи, че Key frame се слага когато има нужда. Вярно, че така се получава по-голяма компресия ама ако тръгнеш да режеш и не можеш. Примерно имаше препоръка за DivX и XviD да се слага "насилствено" по един Key frame на 250 кадъра. Това като се сметне са 10 секунди. И дори и с насилствено слагане може да излезе, че не можете да резнете точно където искате ами +/- 10 секунди, което си е много.

    HDV поне е МПЕГ2. Там общо взето на всеки 15 или 18 кадъра има по един Key frame. Значи режете с точност 1 секунда, което си е нормално.

    Но, нито AVCHD нито HDV са формати правени за редактиране и т.н. Това са си по-скоро "крайни" формати.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    59
    #7

    Re: 1920×1080 видео камери?

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg
    Ми то и сега има "истински" HD камери, дето снимат в DVCPRO100 ама цената им е до небето.

    AVCHD e МПЕГ4 кодиране. Това значи, че Key frame се слага когато има нужда. Вярно, че така се получава по-голяма компресия ама ако тръгнеш да режеш и не можеш. Примерно имаше препоръка за DivX и XviD да се слага "насилствено" по един Key frame на 250 кадъра. Това като се сметне са 10 секунди. И дори и с насилствено слагане може да излезе, че не можете да резнете точно където искате ами +/- 10 секунди, което си е много.
    Благодаря за отговорите!
    Явно ще е miniDV, искам лесна обработка, рязане, ефекти и т.н. Това поне съм го правил. Ще търся Panasonic 3CCD.

    HDV поне е МПЕГ2. Там общо взето на всеки 15 или 18 кадъра има по един Key frame. Значи режете с точност 1 секунда, което си е нормално.

    Но, нито AVCHD нито HDV са формати правени за редактиране и т.н. Това са си по-скоро "крайни" формати.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 28-11-11, 21:00
  2. IPM МОДУЛИ за всички климатици
    От clima във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 22-01-10, 19:02
  3. Отговори: 6
    Последно: 10-12-09, 10:34
  4. Цигански безредици и има ли държава?
    От ru-boy във форум Коментирай новина
    Отговори: 67
    Последно: 15-09-07, 01:01
  5. Въпрос за цифрови видео камери серия DV, Mustek
    От Guest във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 25-09-06, 11:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе