Резултати от 1 до 4 от общо 4

Предложете фотоапарат - Nikon P50\P60\S520 или друг до 450 лв.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    39
    #1

    Предложете фотоапарат - Nikon P50\P60\S520 или друг до 450 лв.

    Колебая се между Nikon P50 и Nikon P60.Последният е с оптична стабилизация,мисля че с допълнителни ръчни настройки и го забелязах на промоция за 439 лв. с калъф и SD карта от 2 GB.P50 е с по-малък оптичен зуум,малко по-лошо качество на LCD и малко отклонение в сензора - 2,5 срещу 2,35 CCD - около 80-90 лв. разлика,за допълнения към него (калъфи,карти) не видях.Това ще ми е първият дигитален фотоапарат и ще се ползва за семейни снимки.Жена ми си хареса Nikon S520 - явно `и изглежда по-компактен предполагам и заради акумулаторната батерия.Прегледах варианти като Canon powershot A580\A720 IS като че дисплеите не са толкова контрастни,но какви снимки правят не знам.Не ми се дават много средства за фотоапарат - даже се загледах в Olympus FE 310 - който е с доста добри показатели и цена около 230 лв.,но пък в близко време не се очертава да сменям техниката.Очаквам съвети,вероятно утре трябва да взема нещо и ми се иска да чуя мнението Ви!Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #2

    Re: Предложете фотоапарат - Nikon P50\P60\S520 или друг до 450 лв.

    Здравей, Никон е чудесна фирма във високия и средния клас!
    В ниския обаче аз бих избрал Канон или Панасоник.

    А720IS е чудесна машинка

    http://www.photopavilion.com/?page=c...#slides-pane-0

    А за малко повече пари бих взел това

    http://www.photopavilion.com/?page=c...#slides-pane-0

    Което и да вземеш ще си доволен. И панасоник имат чудесни апаратчета!

    Ако си добре с англииския погледни - http://dpreview.com/
    Успех!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    39
    #3

    Re: Предложете фотоапарат - Nikon P50\P60\S520 или друг до 450 лв.

    Благодаря за бързата реакция!Canon PowerShot SX100 IS Black + 1GB SD карта ми се явява над лимита.От друга страна гледах снимки (на место направени на мен самия) на дисплеите на Canon Powershot (мисля) A580 и P50 и тези на Nikon бяха по-реалистични и с по-добро цветопредване.Не мога да преценя дали се касае за различни настройки на дисплеите (точките са по 115000) както и каква е реално снимката.Може би трябва да ги видя на компютър защото качеството на дисплея не би следвало да кореспондира с качеството на самата снимка.Не разбирам много пък и в различните ревюта дават 4,4 1\2 звездички на двата фотоапарата (английски не назнайвам).Вградените батерии ме притесняват колко издържат,а пък за панасоника и олимпуса чувам противоречиви мнения,а пък FE 310 като го сравня е със същите показатели май като на Р50,но драстично по-евтин!Личен опит с някоя от тези машини?!Не държа на определена марка,като всеки си има предпочитания,но някой несъотвествия в цени и показатели ме изумява и обърква - примерно Coolpix S520 и Canon IXUS I 80.Как да преценя,че утре трябва май да се обзавеждаме с придобивка!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    39
    #4

    Re: Предложете фотоапарат - Nikon P50\P60\S520 или друг до 450 лв.

    Взех Р 60.Разгледах снимки на монитор които направихме на место с Canon 570 IS,Р60 и Nikon S510.Последният малко размазваше снимката и имах забележки в цвета - може и да е случайно - но за дълги тестове нямах време.Прегледах снимки с другите фотоапарати извадени от клиенти със същите машини в различни условия включително от вътрешността на църкви и в движение - и двата са много добри,но Р 60 ми допадна повече,а в комбинацията с памет и калъф,а днес и със зарядно темата е приключена.Перфектен в снимките (поне за лаик,специалистите иначе могат винаги да си кажат думата),режими колкото искаш автоматични,а като дойде време ще пробвам и ръчните настройки.Успех на всички които избират и сменят техника!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам фотоапарат Nikon D80
    От zlare във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 25-04-13, 13:22
  2. Отговори: 0
    Последно: 25-07-12, 21:16
  3. Nikon S5100 или S3100 Предложете фотоапарат до 200лв. HD
    От dsmtv във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 14
    Последно: 03-01-12, 15:09
  4. Продавам фотоапарат Nikon D40+Kit
    От kre10 във форум Продава
    Отговори: 5
    Последно: 28-07-11, 13:11
  5. Предложете Ми Цифров Фотоапарат (200 - 300 лв) !
    От znammm във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 15
    Последно: 06-11-09, 10:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе