Резултати от 1 до 8 от общо 8

избор на фотоапарат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    1
    #1

    избор на фотоапарат

    Здравейте!

    Търся си фотоапарат до 350лв. Все още не съм се спряла на нищо конкретно. До сега ползвах Kodak C340, но вече стана на много години и искам да го сменя. Също така безбройните му недостатъци започнаха сериозно да ме травмират (малък дисплей, слаба светкавица, тежък, бавна реакция и т.н.). До скоро исках да си взема фотоапарат от серията Ixus, но вече не съм сигурна дали това би бил най-добрия избор. Какво бихте ми препоръчали?

    Предварително благодаря!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #2

    Re:избор на фотоапарат

    всичко става без самсунг и кодак и някои модели олимпус . изпробвай преди покупка изадължително оптиката да е от реномиран производител като цайс лайка канон никон и др. изпробвай дали бързо прави снимки със светкавица и дали добре снима на тъмно без светкавица. и не се лъжи от многото мегапиксели 8-10 са напълно достатъчни.
    до сега щом си снимала с кодак то и найевтината съпонерка ще ти се стори перфектна

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:избор на фотоапарат

    ixus са хубава серия, но за съжаление в повечето от тях липса оптичния стабилизатор (който е абсолютно задължителен), така че няма да е зле да огледаш по-"ниската" серия powershot

    при положение, че става въпрос за любителска фотография, въпросната powershot серия на канон предлага повече от необходимото, така че остава само да си го харесаш на външен вид

    P.S. GMIR, никога ли не си се замислякл откъде идва нарицателното на малките джобни фотоапарати?
    т.нар. от теб "съпонерки"...

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #4

    Re:избор на фотоапарат

    не защото не съм имал "удоволствието" да ползвам такъв сорт фотоапарат за лични нужди

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #5

    Re:избор на фотоапарат

    За стабилизатора - вече май и IXUS-ите имат. Не мисля че е "задължителен" - трябва ти при голям зум (който не присъства при джобните апарати) или при ниски скорости - при малко светлина сапунерите пускат светкавицата и наместват 1/60 примерно, така че от полза ти идва само при нощни портрети ...

    FearMe е прав че с малко по-голям апарат ще се вдигне качеството/функциите/performance, но пък не е толкова удобно като малките ...
    За джобен апарат наистина са ок IXUS и моделите на Panasonic, аз бих бягал от джобните Sony.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re:избор на фотоапарат

    бих добавил, че трябва да се бяга и от ниските никони, но да не разширяваме излишно темата...

    иначе powershot-ите не са кой знае колко по-големи от ixus-ите, а за IS при последните си почти прав - взеха (най-накрая) да ги слагат и на много тях. просто цената им е малко назаслужено по-висока, колкото и да са гарантирано японско производство (уж

    за стабилизатора - при снимките наистина ползата му не е чааак толкова голяма, макар че се усеща при намалена светлина. при клиповете обаче разликата е огромна, а клиповете на canon не са за пренебрегване. 640*480 @ 30fps е не просто добре, а идеално, ако не искаш да влачиш със себе си и камера.

    GMIR, не е нужно да ползваш едно нещо, за да му знаеш правописа :Р
    идва от нещото, в което се слага "сапун", а не "съпон" -> сапунерка

  8.  
     
  9. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #7

    Re:избор на фотоапарат

    Първият пост на GMIR напълно съвпада с моето мнение. Също тъка и другите участници знаят какво говорят. Мога само да добавя един сайт където има по-подробна информация за камерите, където можеш да разгледаш обстойно моделите и като си избереш да потърсиш по БГ магазините.
    http://www.dpreview.com/ - (Отиваш на раздела Camera Database.)

    Извън темата: Каква сапунерка се задава от Panasonic - DMC-GF1 - със сменяема оптика!!!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #8

    Re:избор на фотоапарат

    Не мисля, че е редно да се нарече "сапунерка" след като е със сменяеми обективи и Four Thirds матрица. Друг подобен модел е Olympus E-P1 PEN.

    Между другото, според мен сапунерите имат по-голям проблем със скоростта и шума, отколкото с оптиката. За това предпочитам нещо като Sony R1 пред класически сапунер (от типа на така наречените "DSLR-like") със сменяеми обективи.

    п.п. споменатите два Four Thirds апарата са много симпатични и определено бих се замислил, ако нямах DSLR с хубав обектив и светкавица

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на фотоапарат - 300 - 500 лв.
    От KTT във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 7
    Последно: 20-08-13, 16:03
  2. Избор на фотоапарат!
    От magipol във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 8
    Последно: 30-03-12, 18:23
  3. Избор на фотоапарат
    От svt11 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 23
    Последно: 25-01-12, 21:13
  4. Избор на полупрофесионален фотоапарат
    От gadinoid във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 6
    Последно: 19-12-10, 18:45
  5. Избор на фотоапарат
    От ba4_dido във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 5
    Последно: 27-12-07, 12:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе