Резултати от 1 до 15 от общо 15

Избор между няколко фотоапарата..

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    77
    #1

    Избор между няколко фотоапарата..

    Здравейте , насочил към Canon IXUS 100 IS след прочитането на теми в няколко форума както и ревюта , но имам няколко алтернативи ,които съм набелязал.
    Ето ги и тях :

    Sony DSC-W270

    Nikon COOLPIX S710

    Olympus Mju 5000

    Panasonic Lumix TZ 6

    апарата ,който ще се купува ще се използва за панорамни снимки на открито (природа) , хора , както и предмети на закрито ;
    Ако имате препоръки и мнения , пишете . Благодаря предварително !

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #2

    Re:Избор между няколко фотоапарата..

    В този клас бих избрал никона или панасоника.

  4. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #3

    Re:Избор между няколко фотоапарата..

    аз също съм за Никона, както и за Сони-то но там апаратчето прави повече картички от колкото снимки

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #4

    Re:Избор между няколко фотоапарата..

    Добре си се насочил към Canon IXUS 100 IS. Серията IXUS са стахотни машинки, но са малко скъпи и само автоматични. Ако може да си намериш Panasonic LX2 или LX3 ще останеш по-доволен. К&К ги бяха пуснали за 400 лв преди 3 месеца, но бързо свършиха. ПРедполагам, че може да се намер някоя бройка из форумите за фотография.

    ХД видео на фотоапарат според мене е излишна екстра, но си зависи от потребителя.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    77
    #5

    Re:Избор между няколко фотоапарата..

    Благодаря на отзовалите се . Какво ще кажете и за този Panasonic Lumix DMC-FX150 ,горе долу е в същия ценови диапазон ? Ето и сравнение между Панасоник и Канон http://au.shopping.com/xSBS-Canon-Po...55883-82899014

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #6

    Re:Избор между няколко фотоапарата..

    Сравнението на два апарата по спецификация не води до нищо. Няма да е лошо да споменеш за какво точно ще го ползваш - за снимки или за клипове, първи цифров апарат ли ти е?
    Апаратчето ако го купуваш за снимки гледай ревютата по фотографските сайтове и примерните снимки - dpreview.com, steves-digicams.com digitalcamerareview.com и т.н.
    Мегапикселите са последното нещо на което трябва да обърнеш внимане. Гледа се: размер на матрицата, шум, светлосила на обектива, стабилизатор на изображението, размери и материал на корпуса, ръчни настройки и т.н.

    Правя една забележка - за клипчета каноните предлагат високо качество на картина и звук- даже някой имат варио по време на запис. Панасониците имат (или поне тези, които съм тествал) чудесна картина и кошмарно качество на звука.

    моя фаворит във супер компактния клас си остава LX серията на панасоник.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    77
    #7

    Re:Избор между няколко фотоапарата..

    Главно снимки , ще се използва за панорамни снимки на открито (природа) , хора , както и предмети на закрито . Пропуснах да напиша ,че ще ми трябва и през зимата ,но като гледам на повечето модели диапазона на работа започва от 0 градуса. Решението с някакво калъфче ли ще бъде или... първия ми фотоапарат ще е това.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #8

    Re:Избор между няколко фотоапарата..


    http://forums.data.bg/index.php?showtopic=1882418&hl=
    купи това. Ще снима и без калъфче

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #9

    Re:Избор между няколко фотоапарата..

    Цитат Първоначално публикувано от Colonelo

    http://forums.data.bg/index.php?showtopic=1882418&hl=
    купи това. Ще снима и без калъфче
    Офертата е страхотна.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    117
    #10

    Re:Избор между няколко фотоапарата..

    Аз съм за Panasonic Lumix TZ 6/7, ако цената не е много голяма, защото имам TZ 5 и съм страшно доволен/както от оптиката, за габаритите му, така и от батерията/, но и този Канон от Дата-та има доста добри показатели. Непрофесионалист съм и мога само да кажа моите критерии какви бяха: малки габарити/да не пречи като го носиш с теб/, голямото оптично Х/на което много се радвам/ + оптичен стабилизатор и здравата батерия/дори да не съм го ползвал дълго време, като го включа, винаги има малко ток да снимам каквото съм си наумил/, голям дисплей, както и евтиния консуматив/SD карта/. Panasonic-а прави и много добри клипове, но са ограничени от към памет/до 2 мB, ако не се лъжа/ - това е големия МИНУС за мен. Ако си на моето ниво на "фотаджия", мисля че и двата модела ще ти свършат добра работа.

    Успех в избора

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #11

    Re:Избор между няколко фотоапарата..

    канон НО НОВ С ГАРАНЦИЯ! проблемите идват след първата година!
    иначе това сравнение дато си показал виж къде са звездичките
    /канон си е фотографска фирма с опит докато панасоник са от няколко години на пазара за фотоапарати и все още трупат опит/, ако беше попитал за видеокамера щях да ти кажа обратното -за панасоник

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    77
    #12

    Re:Избор между няколко фотоапарата..

    аха , вече избора ми е между Panasonic Lumix DMC-FX150 , Nikon Coolpix S710 , Canon Digital IXUS 100 IS , като повече клоня към канона . Благодаря на всички за препоръките .

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    74
    #13

    Re:Избор между няколко фотоапарата..

    Цитат Първоначално публикувано от MomoSat
    аха , вече избора ми е между Panasonic Lumix DMC-FX150 , Nikon Coolpix S710 , Canon Digital IXUS 100 IS , като повече клоня към канона . Благодаря на всички за препоръките .
    И аз тръгнах да избирам от Canon IXUS 100 IS. След доста ровене, тъй като искам компактен апарат, реших и ще взема Canon IXUS 120 IS, който излезе септември!!! По-добра оптика при същите размери!!! Както и доста по-добри отзиви в ревютата.
    http://dpinterface.com/camera-review...l-elph-review/

    Canon IXUS 120 IS = Canon PowerShot SD940 IS

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    77
    #14

    Re:Избор между няколко фотоапарата..

    Цитат Първоначално публикувано от bukke
    И аз тръгнах да избирам от Canon IXUS 100 IS. След доста ровене, тъй като искам компактен апарат, реших и ще взема Canon IXUS 120 IS, който излезе септември!!! По-добра оптика при същите размери!!! Както и доста по-добри отзиви в ревютата.
    http://dpinterface.com/camera-review...l-elph-review/

    Canon IXUS 120 IS = Canon PowerShot SD940 IS
    колега ако е до оптиката Canon PowerShot SX200 IS е по добрия вариант на същата цена , при мен е и от значение апарата да е до 500 лв. Поздрави !

    Canon Digital IXUS 120 IS
    - 12.1 мегапиксела CCD матрица (1/2.3")
    - 4x оптичен зуум
    - 4х цифров зуум
    - 2.7" LCD дисплей (230000 пиксела)
    - обектив 28-112 мм (35 мм екв.)
    - оптичен стабилизатор на изображението
    - процесор DIGIC IV

    Canon PowerShot SX200 IS
    - 12 мегапиксела CCD матрица
    - 12x оптичен зуум
    - 4х цифров зуум
    - 3.0" LCD TFT монитор
    - обектив 28 - 336 мм (35 мм екв.)
    - оптичен стабилизатор на изображението
    - процесор DIGIC 4

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    77
    #15

    Re:Избор между няколко фотоапарата..

    май по-добрия избор е Canon PowerShot SX200 IS за малко повече в цената

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор между няколко винтоверта.
    От Симеон Петков във форум Домашен майстор
    Отговори: 62
    Последно: 02-07-21, 10:37
  2. PVC врата.Избор между няколко оферти.
    От HePoH във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 0
    Последно: 16-09-14, 12:33
  3. Избор между няколко HTPC-та
    От gubaku във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 0
    Последно: 30-08-12, 08:34
  4. Помощ за избор между няколко тв-та
    От kompiutarengeimar във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 03-12-11, 15:42
  5. избор между няколко апаратчета
    От imegogo във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 17-02-10, 16:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе