Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 35

CANON EOS 500D ИЛИ NIKON D90

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    25
    #1

    CANON EOS 500D ИЛИ NIKON D90

    МОЛЯ ВАШЕТО МНЕНИЕ КОЕ ОТ ДВЕТЕ Е ПО-ДОБРО-CANON EOS 500D ИЛИ NIKON D90

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:CANON EOS 500D ИЛИ NIKON D90

    Четох едно сравнение между двата апарата и като цяло крайния резултат беше равен. Но Никона е по-скъп - с около 130евро / цена в Германия /. Не съм фен на тази техника , само споделям мнение от прочетеното из нета .

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #3

    Re:CANON EOS 500D ИЛИ NIKON D90

    http://vimeo.com/5346374
    това е от мой познтат фотограф,той спечели от един конкурс през тази пролет награда никон д90 и веднага го продаде и с парите си купи канон Д500 въпреки че си има и друг канонД40 имено клипа е сниман с Д500
    още и канон имат многодобър сервиз зентекс
    мисля че никона не е моторизирана версия/несъм много сигурен/ докато каноните всички са с моторизирани тела
    с една дума ако купуваш никон поне още една нула да има отзад докато при канона по малко нули по-добре
    /между другото във фотофорума срещам вече и обяви за продажби д500 под 1000 лева с гаранция но веднага се купуват

  5. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #4

    Re:CANON EOS 500D ИЛИ NIKON D90

    Доколкото помня най близкия сервиз на Никон е в Гърция което създава известни неудобства.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #5

    Re:CANON EOS 500D ИЛИ NIKON D90

    На Канон официалния гаранционнен сервиз пък колко е бърз. Отива 1 месец, докато си свършат работата.
    @GMIR, чул недочул, важното е да си в джаза, а?
    Скромните ми наблюдения са, че Никоните са с по-здрави затвори, по-ергономични и по-интуитивно замислени.
    Бих предпочел Никон D90, но разликите между двата са малки и който фотоапарат по-добре пасва в ръката - той е.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #6

    Re:CANON EOS 500D ИЛИ NIKON D90

    universum занимавам се на професионално ниво фото и видео/вижми сайта/ например един мой канон 400д прави на сватба около 1000 кадъра или около 10000-12000 на месец, от 2и половина години безотказно шрака и това с затворите не е вярно защото ще е морално остарял преди да му свърши затвора а самата смяната на затвора е около 100-130 лв.. на драго сърце бих купил д500
    Канон имат перфектен извънгаранционен сервиз Зентекс - пращал съм техника за ремонт -точно 3 дни с отиване и връщане по еконт!
    доскоро сони правеше ссд тата на никоните и наскоро минаха на смос ??

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #7

    Re:CANON EOS 500D ИЛИ NIKON D90

    @GMIR, съфорумеца пита кое е по-добро. Това ме навежда на мисълта, че не е наясно с материята, но и че ти ако си наясно, то е само донякъде с фотоапаратите Канон, защото приятелят ти снима с Канон.
    Ако си истински професионалист няма да снимаш с 400D, a с 20D-50D или някой от марковете,Ds-и и т.н. Значи не си професионалист Тук малко те захапах, ама ще извиняваш. Професионалистите изстискват максимума от техниката си и те поздравявам, ако снимаш с 400D. Но все пак има неща, които ги умеят само по-горния клас тела.
    Никон D90 има мотор в тялото. Без мотор са само никонските тела в ниския клас.
    Никон D90 е предвиден по-скоро като конкуренция на ХХD серията на Канон. Канон от своя страна опитаха да вдигнат по-нагоре ниския си клас с пускането на 500D.
    Това, че приятелят ти е продал един подарен Никон не значи, че не му харесва, а че е инвестирал в канонски обективи и аксесоари. Tова са доста пари и никой не си сменя системата просто така.
    Относно затворите - на фотографите им е ясно, че те са консуматив. И все пак по-добре е да ти издържи 80-100 000 сработвания, отколкото 30-40 000.
    Относно моралното остаряване - не виждам защо 10-12 мегапиксела и почти безшумно ИСО 3200 ще остареят през следващите 4-5 години поне. Видеото в DSLR-те е привлекателна опция, но заснимането на видео с такъв апарат не е особено удобно. Има си видео камери.

    Относно избора - Като за начинаещ Канон 500D е за предпочитане, но не заради функциите си, а защото е по-евтин и тежи с около 180 гр. по-малко. За хора, който не са фотографи 200 гр. в повече за носене никак не са за пренебрегване.

    И накрая малко любопитна информация - Канон е световният лидер в продажбите на цифрови фотоапарати. На световния пазар на цифрови огледално-рефлексни камери обаче двата основни производителя Канон и Никон са с почти равни дялове от по около 40% с леко плюсче за Канон. Никон са водещи на DSLR пазарa Европа и Япония . Това по разни данни, които изрових за 2007 и 2008 години.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #8

    Re:CANON EOS 500D ИЛИ NIKON D90

    Само да спомена, че Canon D500 няма.

    Според мен 1080p видео опция в DSLR не е въобще за пренебрегване - отличния zoom и фокус пръстен, баланс на бяло и контрол на бленда + гъвкавостта от сменяеми обективи мисля, че го поставят много над дори среден клас камера. Нямам личен опит, но като гледам готини клипчета примерно с "игра" на фокуса и се замислям как бих го постигнал със Sony-то, до което имам достъп (около 1700 лева в момента) - никак.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #9

    Re:CANON EOS 500D ИЛИ NIKON D90

    Темата е за фото форума, но там отговора ще е еднозначен - D90
    Имам 2 dSLR Canon и въпреки това твърдя, че D90 e по-доброто тяло!

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #10

    Re:CANON EOS 500D ИЛИ NIKON D90

    universum още веднъж виж ми сайта и снимките са правени с 400 и китака и канонска светкавица530 EX
    http://markom-bg.com/web3.0/page4.html
    всичко е от оптиката а ето това купих наскоро:
    http://www.photopavilion.com/?page=c...#slides-pane-0
    е не е канон но тялото е все още канонско и си е моторизирано

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #11

    Re:CANON EOS 500D ИЛИ NIKON D90

    http://markom-bg.com/web3.0/images/2312.jpg

    За 30 лева се купува книжка за Photoshop CS4, купи си и прочети поне частта за компресия, така че снимките ти да не изглеждат като снимани с мобилен телефон.

    Успех!

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #12

    Re:CANON EOS 500D ИЛИ NIKON D90

    Колеги , чрез този спор не помагате на човека !Вярно че получава информация за продуктите , но последните 2-3 поста ще го объркат .Не искам никой да се чувства засегнат , предполагам всеки има доводи за и против дадена стока !

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #13

    Re:CANON EOS 500D ИЛИ NIKON D90

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    http://markom-bg.com/web3.0/images/2312.jpg

    За 30 лева се купува книжка за Photoshop CS4, купи си и прочети поне частта за компресия, така че снимките ти да не изглеждат като снимани с мобилен телефон.

    Успех!
    Аз викам първо да научи къде се намират препинателните знаци на клавиатурата, предполагам че в печатницата ще могат да му помогнат с няколко урока по елементарен български език.

    Съжалявам за офтопика.

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #14

    Re:CANON EOS 500D ИЛИ NIKON D90

    така и ще направя

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #15

    Re:CANON EOS 500D ИЛИ NIKON D90

    Видях ти сайта.
    Хубави рамки си изнамерил. Важното е клиентите да са доволни!
    Поздрави!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. nikon coolpix p300 vs Canon PowerShot SX230 HS
    От pgg във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 20-08-13, 15:16
  2. Canon EOS 550D или Nikon D90 ?
    От DSR1972 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 5
    Последно: 03-09-10, 11:52
  3. Canon-500D или Nikon D5000
    От bond_bg във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 3
    Последно: 07-10-09, 22:43
  4. Кой - Canon / Nikon / Panasonic
    От deasa във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 3
    Последно: 15-06-08, 20:43
  5. Nikon L4 vs Canon A430
    От IBANEZ_ във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 04-09-06, 08:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе