Резултати от 1 до 7 от общо 7

Повреден Canon PowerShot A70

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1

    Повреден Canon PowerShot A70

    След 5 години вярна служба и хиляди направени превъзходни снимки, апарата се повреди. Всъщност повредата е в сензора, защото всичко останало си работи. Няколкото консултации със специалисти по сервизи не ми дадоха голяма надежда, че може да се намери нов сензор. Само PAN сервиз казаха: "Донесете го, ще видим", но нещо им нямам доверие, че ще свършат работа.
    Въпроса ми е: Има ли някой с повреден такъв апарат, на който сензора му да е читав, да ми го продаде или да ми препоръчате човек или сервиз, които биха се заели с ремонта му. Нещо не ми се разделя с него, защото правеше много добри снимки.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    2
    #2

    Re:Повреден Canon PowerShot A70

    Здравей! Аз имах същия проблем с този апарат. После разбрах, че има дефектна партида и от Canon подменят дефектната матрица с нова за своя сметка. Само да добавя, че моят апарат даже не беше купен в България. В Пан сервиз го смениха и след месец го получих. Сега обаче ми се струва, че не прави снимките като хората... Явно има някакъв шум и снимките излизат зърнисти дори при наличието достатъчно светлина (снимки през дена на свветло).

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Re:Повреден Canon PowerShot A70

    Цитат Първоначално публикувано от Bee333
    Здравей! Аз имах същия проблем с този апарат. После разбрах, че има дефектна партида и от Canon подменят дефектната матрица с нова за своя сметка. Само да добавя, че моят апарат даже не беше купен в България. В Пан сервиз го смениха и след месец го получих. Сега обаче ми се струва, че не прави снимките като хората... Явно има някакъв шум и снимките излизат зърнисти дори при наличието достатъчно светлина (снимки през дена на свветло).
    Взеха ли пари за ремонта или беше за сметка на Canon?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #4

    Re:Повреден Canon PowerShot A70

    Старият ми PS S1 IS след три години тръшкане из пустинята му се скапа матрицата(понякога работеше понякога не). Във фирмения сервиз стоя около месец и след като стана ясно че не могат да намерят ми предложиха на една трета от цената нов PS S5 IS тъй като според тях Кенън имал гаранция за матрицата(самия апарат е с гаранция 1 година?!?!?). Така че огледай се за Кантек. Мисля че те са оторизиран сервиз в България. Имам добри впечатления от тях(поне Бургаския бранш).

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    2
    #5

    Re:Повреден Canon PowerShot A70

    Беше безплатно! Не е за вярване, но е факт.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    38
    #6

    Re:Повреден Canon PowerShot A70

    Без значение дали е закупен или не от България ,дали е гаранционен или не ,ако повредата не е констатирана като неправилна употреба с нарушения на корпуса или вътрешните механизми на апарата,чрез КАНОН България ще Ви насочат към оторизиран сервиз за БЕЗПЛАТНА смяна на ССД матрицата.Дефекта е на партида чипове на СОНИ, влагана както в техни продукти,така и в модели на КАНОН и още 2-3 марки, дадени чрез сервизни бюлетини от съответните производители. Ремонта на КАНОН се извършва най-често от "Пан сервиз" , София .Аз изпратих CANON PowerShot S1 преди 6-7 месеца,подарен ми от познат ,в страшно неугледно състояние и след 20-ина дена го получих обратно с разходи единствено за изпращане/получаване.
    ( С благодарност за коректното, качествено и бързо отзоваване и на двете фирми )



  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re:Повреден Canon PowerShot A70

    Цитат Първоначално публикувано от cmdj7
    Без значение дали е закупен или не от България ,дали е гаранционен или не ,ако повредата не е констатирана като неправилна употреба с нарушения на корпуса или вътрешните механизми на апарата,чрез КАНОН България ще Ви насочат към оторизиран сервиз за БЕЗПЛАТНА смяна на ССД матрицата.Дефекта е на партида чипове на СОНИ, влагана както в техни продукти,така и в модели на КАНОН и още 2-3 марки, дадени чрез сервизни бюлетини от съответните производители. Ремонта на КАНОН се извършва най-често от "Пан сервиз" , София .Аз изпратих CANON PowerShot S1 преди 6-7 месеца,подарен ми от познат ,в страшно неугледно състояние и след 20-ина дена го получих обратно с разходи единствено за изпращане/получаване.
    ( С благодарност за коректното, качествено и бързо отзоваване и на двете фирми )
    Мерси за обнадеждаващата информация и дай Боже да си прав. Ще го занеса в Пан сервиз още утре (те са ми почти съседи) и дано го оправят.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Мнения и впечатления за Canon PowerShot SX120 IS и Canon PowerShot SX130 IS
    От boiski във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 7
    Последно: 10-06-14, 16:43
  2. CANON IXUS 220 HS vs. CANON POWERSHOT SX130 IS , моля за съвет
    От shapala във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 20-08-13, 15:09
  3. Canon Powershot A460 или Canon Powershot A550?
    От HD във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 29-06-07, 23:15
  4. Canon PowerShot A520 или Canon PowerShot A510
    От acc във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 02-11-05, 22:07
  5. Canon PowerShot S2 IS
    От Vandal във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 20
    Последно: 14-07-05, 21:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе