Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

каква е разликата м-у SD и XD картите памет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    47
    #1

    каква е разликата м-у SD и XD картите памет

    каква е разликата м-у SD и XD картите памет за фотоапаратите и каква марка е най добра фотоапарата е с видео в HD формат и затова питам каква карта да му взема предлагаха ми 4GB на sandisk какво ще кажите,става дума за този фотоапарат http://www.germanos.bg/e-germanos_bg...4&category=971 и има ли някъкво значение каква карта въобще се ползва смисал за снимките и видеото да е по качествено. Благодаря.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:каква е разликата м-у SD и XD картите памет

    Колега , това са различни карти като размер и не са съвместими ! Всеки производител сам решава какъв вид карта-памет да използва ! Най-разпространени към момента са SD и техните разновидности ! Xd-картити се използват от Олимпус , а MS от Сони ! Този Канон използва SD карта !Има значение каква е картата !

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    47
    #3

    Re:каква е разликата м-у SD и XD картите памет

    затова питам имало значениие и някъкъв нов стандарт SD 2.00 може да възникнело проблем при четене или запис по какво се разпознават и откъде да разбера каква купувам

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    47
    #4

    Re:каква е разликата м-у SD и XD картите памет

    http://handy-eshop.com/Secure-Digita...4GB-id905.html мисля че тази е такава доколкото чета

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #5

    Re:каква е разликата м-у SD и XD картите памет

    Картите SD са два вида - SD и SDHC / от тези няма по-малки от 4GB /! Канона поддържа и двата вида , според спецификацията му !Така че не би трябвало да има проблем !

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    47
    #6

    Re:каква е разликата м-у SD и XD картите памет

    ок,благодаря.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    47
    #7

    Re:каква е разликата м-у SD и XD картите памет

    коя е по добра от двете и с какво

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #8

    Re:каква е разликата м-у SD и XD картите памет

    На този въпрос неможе да се отговори с две думи ! Има доста технически термини и ако не си запознат ще се объркаш още повече !SD картите са до 4GB , a SDHC от 4GB до 2TB / има и по-нов стандарт SD 3.0 - SDXC , но това е доста ново / ! Купи си една нормална SD карта и си снимай без притеснения !

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    47
    #9

    Re:каква е разликата м-у SD и XD картите памет

    Oк,благодаря много,че ми отговаряш ще си взема такава http://handy-eshop.com/list_products...&parent_id=109 Transcend 4GB ,мисля че е по добра от SanDisk

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #10

    Re:каква е разликата м-у SD и XD картите памет

    Само като инфо ! SanDisk са от основателите на SD-стандарта и много добре знаят какво правят ! Техните продукти са от най-качествените , но и цените им са най-високи ! Но това не бива хич да те притеснява ! И аз ползвам такива карти , но не ми се дават повече пари и не съм си купувал SanDisk , но нямам никакви проблеми с другите марки !

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    47
    #11

    Re:каква е разликата м-у SD и XD картите памет

    аха аз си мислех че тези Transcend са по добри от SanDisk,защото са май по скъпи щото гледам в хенди че една 4 GB е 37лв а SanDisk са по 29 лв за 4GB в едно списание я видях, и затова си помислих че е по добра и защото в характеристиките им на Transcend пише Напълно съвместима със стандарта SD 2.0 а на другите не пише та реших че е важно ама щом казваш ще взема SanDisk,аз не разбирам нищо така че ще те послушам нали затова си пишем тук в форумите да помагате тези коио разбирате

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #12

    Re:каква е разликата м-у SD и XD картите памет

    Айде пак някои не си е прочел упътването,вътре много ясно е написано каква карта да използваш.
    SD HC class 6 са високоскоростни профи карти с трансфер на данни до 20мб/сек
    SD HC class 4 са високоссоростни за фулл хд с трансфер на данни до 10мб/сек (1920*1080 с 9 мб/сек
    SD HC class 2 скорост до 5 mb/сек
    С това фото на теб би ти свършила работа и само сд карта- без да е високоскоростна т.е.не SD HC а колкото до марката аз бих взел кингстън по скоро от Transcend също така смятам че 2 гб е достатъчна за около 1000 снимки погледни в упътването все пак каква карта ти препоръчват защото сега видях че снима и хд видео сапунерката.
    http://www.voodoo.bg/categories/305/products/3936 цената тук не е гаранция за качество т.е. това че е по скъпа не значи че е по добра.Тази има и 5 год гаранция от производителя,а онази с каква гаранция е?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    47
    #13

    Re:каква е разликата м-у SD и XD картите памет

    с 1 год

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #14

    Re:каква е разликата м-у SD и XD картите памет

    най-голям смисъл от клас 6 има не при снимането, а при свалянето на вече заснените снимки. има разлика да чакаш половин час или 10-ина минути

    другото по темата вече е казано

  18. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #15

    Re:каква е разликата м-у SD и XD картите памет

    Само да те питам ,това първия цифров апарат ли ти е ? Ако е така , си вземи нормална SD карта , 2GB , и като се запознаеш с техниката / но преди това си прочети упътването / и свикнеш с нейните функции , може и да си вземеш SDHC карта !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Каква е разликата
    От medemi във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 03-05-14, 16:34
  2. FTXS35J и G - каква е разликата....
    От ex-man във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 01-11-11, 19:42
  3. Нова памет прави излишни картите за GSM-и
    От IvO™ във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 31-05-07, 18:41
  4. Каква е разликата между VRF и VRV?
    От BEAR1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 17-04-07, 23:38
  5. каква е разликата между...
    От heat_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 21-02-05, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе