Резултати от 1 до 13 от общо 13

Проблем с Bravia Sync и Sony камера

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    22
    #1

    Проблем с Bravia Sync и Sony камера

    Здравейте,

    Имам следния проблем - имам телевизор Sony KDL-46EX500 i HD камера CDR-CX116E. Опитвам се да си пусна Bravia Sync-а, но безуспешно. Значи всички настройки където са за HDMI устройствата от менюто на телевизора са сетнати включително и това за управление през HDMI. На камерата CTRL FOR HDMI е ON. Мога да си плейвам филмчета и виждам всичко. Единственото, което не работи е Bravia Sync-a. Output-а на камерата е сетнат през HDMI на HD 1080p. Всякакви идеи са добре дошли, защото много се дразня. Чудя се дали е възможно проблемът да е в HDMI кабела за 25лв. ?! Обаче всичко друго си работи.

    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    114
    #2

    Re:Проблем с Bravia Sync и Sony камера

    И аз съм свързал домашното кино с подобен кабел и нямам проблем ! Разпознава ли телевизора камерата ?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    22
    #3

    Re:Проблем с Bravia Sync и Sony камера

    Цитат Първоначално публикувано от maldinito
    И аз съм свързал домашното кино с подобен кабел и нямам проблем ! Разпознава ли телевизора камерата ?
    Ами не я разпознава. Казва "Няма намерени HDMI устройства", когато натисна бутона за Sync. Обаче иначе всичко си се вижда през телевизора - и картина има, и звук има. И двете устройства са Sony и имат Bravia Sync.

  5. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #4

    Re:Проблем с Bravia Sync и Sony камера

    и при мене има подобен проблем, предполагам че идва от кабела. Телевизорът ми е Sony BRAVIA, камерата също e Sony.
    Все се каня да пробвам с друг кабел, но още не съм купил

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    22
    #5

    Re:Проблем с Bravia Sync и Sony камера

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    и при мене има подобен проблем, предполагам че идва от кабела. Телевизорът ми е Sony BRAVIA, камерата също e Sony.
    Все се каня да пробвам с друг кабел, но още не съм купил
    Ето какво ми отговориха и от Sony:
    Възможно е функцията Bravia sync да не работи и телевизора да не разпознава камерата като HDMI устройство заради кабела, но за съжаление не можем да сме 100% сигурни.
    Във Вашия случай Ви съветвам да направите следното - занесете Вашата камера в Sony център ЦУМ (ако сте от София) или в някой от магазините Технополис, Техномаркет или Зора и помолете да свържете вашата камера със същя модел телевизор, но посредством HDMI кабел на Sony. Ако нямате възможност да посетите никой от посочените магазини, можете да занесете камерата в оторизиран сервиз, за да могат техниците да направят тестове на камерата.

    Ако въпреки че продуктите са свързани с HDMI кабел на Sony, BRAVIA Sync отново не работи, моля свържете се отново с нас, за да предадем случая на техническия отдел на Sony Европа.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    114
    #6

    Re:Проблем с Bravia Sync и Sony камера

    И аз им писах

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #7

    Re:Проблем с Bravia Sync и Sony камера

    ще си сменя кабела, и ще видим, дали са прави.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    22
    #8

    Re:Проблем с Bravia Sync и Sony камера

    Ха ха... намерих и следното нещо в щатския съпорт

    For this feature to work, each product must be connected with an HDMI® cable and be setup to communicate through the HDMI connection. It will not work if all of the HDMI-connected products do not have the BRAVIA Sync feature. Make sure the HDMI Control setting in the menu system for each product is set to On .
    Ако това е вярно, много ще се ядосам, понеже и цифровият ми приемник и компютъра са през HDMI и естествено нямат Bravia Sync. Довечера ще ги разкача за тест и ще пиша пак.

    Едит:
    Може би смисълът е, че няма да работи, ако нито един продукт няма тази функция, но в един друг форум някакъв пич се оплакваше че точно това е ефекта ако се включи друго устройство което няма Bravia Sync заедно с устройството което има. Тогава и на него му казва, че няма открити устройства. Навсякъде пише, че кабелът няма никакво значение. Ако въобще има връзка, то и Bravia Sync трябва да работи. Малко са се изложили Сони ми се струва.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    114
    #9

    Re:Проблем с Bravia Sync и Sony камера

    И двете устройства трябва да имат функцията !

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    22
    #10

    Re:Проблем с Bravia Sync и Sony камера

    Цитат Първоначално публикувано от maldinito
    И двете устройства трябва да имат функцията !
    За кои две устройства говориш? Значи телевизора ми има Bravia Sync. Към него са свързани през HDMI компютър, цифров тунер и камерата. От свързаните устройства само камерата има Bravia Sync, а компютърът и приемникът нямат. Значи ли че трябва да изключа приемника и комютъра и да оставя само камерата ако искам да ползвам Sync-а?! Ако е така е меко казано малоумно и не мога да повярвам, че Сони са направили такава глупост ...

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #11

    Re:Проблем с Bravia Sync и Sony камера

    няма логика през тунера да прекарваш сигнала и ако си вадела или слагала HDMI буксата по време на работа на тв. има вероятност входа да е дефектирал

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    22
    #12

    Re:Проблем с Bravia Sync и Sony камера

    Така, ето какво открих. Когато няма друго работещо HDMI устройство, когато се пуска sync към камерата то Bravia Sync-а също работи перфектно. После дори да се включат и другите устройства пак си работи. Обаче ако има поне едно друго HDMI устройство без Bravia Sync функция, то телевизора не открива и камерата. Това ми се струва просто като супер тъп бъг и недоглеждане, но за съжаление това е положението.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    22
    #13

    Re:Проблем с Bravia Sync и Sony камера

    И за да сложим точка на темата ето какво отговориха и от Sony поддръжката, след като им описах бъга:

    Проблемът, който описвате, е познат на Sony. В момента техническите специалисти в Япония търсят решение на този случай. Надяваме се в най-скоро време да бъде намерен начин за отстраняване на това неудобство.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Sony BRAVIA KDL-42W828B проблем с насичане на картината
    От marcador във форум Sony телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 31-07-14, 17:51
  2. Проблем при свързване на pc към Sony Bravia 32S5500
    От Russel във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 14-01-10, 02:32
  3. Проблем с камера Sony DCR-HC53
    От Mitko_G във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 3
    Последно: 16-02-09, 14:41
  4. проблем със Sony Bravia 32s3010
    От 123456 във форум Sony телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 27-01-09, 08:35
  5. Проблем със звука на телевизор SONY BRAVIA
    От Stra4iatela във форум Sony телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 13-02-08, 22:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе