Резултати от 1 до 10 от общо 10

Sony BRAVIA KDL-42W828B проблем с насичане на картината

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    3
    #1

    Sony BRAVIA KDL-42W828B проблем с насичане на картината

    Здравейте,

    До скоро гледах на стар телевизор кабелна телевизия по коаксиален кабел от НЕТ1 (София). Реших да си взема нов 3Д Смарт телевизор. Взех първо едно ЛГ (LG 42LB700V). Тествах го 3 дена. Телевията насичаше и замазваше. Идваха техници от НЕТ1 и замериха сигнала. Всичко било точно. Реших, че проблема е в ТВ-то и го смених за Сони (BRAVIA KDL-42W828B). Замазването почти изчезна, но все още го има на някои SD канали. В допълнение на това на някои HD канали има насичане на картината. Не е постоянно, а на определени движещи се обекти. Пробвах повечето настройки, но без резултат. Картината е перфектна. Само тези насичания и замазвания ме дразнят. На Travel HD насичането се усеща най-много спореде мен.

    Моля помагайте с идеи/съвети или собствен опит със Сони.

    Благодаря предварително!

    Поздрави,

    Димитър!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #2

    Отговор: Sony BRAVIA KDL-42W828B проблем с насичане на картината

    А ъпдейтвал ли си софтуера на тв-то? Най-добре след ъпдейт да правиш рисет .
    Пробвал ли си да гледаш в някой от режимите Cinema, Auto (24p) или спорт и дали е по- добре?
    Този пост е редактиран от javorenator; 31-07-14 в 09:33.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3

    Отговор: Sony BRAVIA KDL-42W828B проблем с насичане на картината

    Цитат Първоначално публикувано от marcador Виж публикацията
    Реших да си взема нов 3Д Смарт телевизор. Взех първо едно ЛГ (LG 42LB700V). Тествах го 3 дена. Телевията насичаше и замазваше. Идваха техници от НЕТ1 и замериха сигнала. Всичко било точно. Реших, че проблема е в ТВ-то и го смених за Сони (BRAVIA KDL-42W828B).
    Замазването почти изчезна, но все още го има на някои SD канали. В допълнение на това на някои HD канали има насичане на картината. Не е постоянно, а на определени движещи се обекти. Пробвах повечето настройки, но без резултат. Картината е перфектна. Само тези насичания и замазвания ме дразнят. На Travel HD насичането се усеща най-много спореде мен.

    Моля помагайте с идеи/съвети или собствен опит със Сони.
    Проблема с Travel HD не е в твоя телевизор, затова няма никакъв смисъл да го бърникаш. Точно това насичане, което описваш е от предаването. И аз съм го срещал няколко пъти.
    Замазването при SD каналите също не е от телевизора, а от ниската резолюция на излъчвания сигнал, който получаваш.
    Ако има включени филтри на картината, пробвай да ги изключиш всичките. Това частично оправя нещата с замазването на образа, но каквото и да правиш, на sd резолюция картината винаги ще ти се струва замазана.

    Освен това при тези модели на Сони бързите движения са проблематични, защото нямат функция моушънфлоу, но това е друга тема.
    Гладай си телевизора и не обръщай внимание на такива дреболии.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 31-07-14 в 11:56.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #4

    Отговор: Sony BRAVIA KDL-42W828B проблем с насичане на картината

    Викни пак техниците и им кажи вместо да ти мерят сигнала да ти покажат нормална картина на техен телевизор.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #5

    Отговор: Sony BRAVIA KDL-42W828B проблем с насичане на картината

    Това си един от редовните проблеми при телевизорите на Сони
    (да ме прощават японците, но така и не го оправиха през всичките тези години!)
    Моят съвет е ако искаш да сложиш реален край на този дразнещ момент при тази марка е моментално да го върнеш.
    Избери друга марка - примерно Samsung 48H6400 - идеален от всякъде за парите си.
    Единствено не съм забелязвал това насичане само при модела 50W829.
    Успех!

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    3
    #6

    Отговор: Sony BRAVIA KDL-42W828B проблем с насичане на картината

    Здравейте,

    Благодаря за отговорите на всички. Значи всичко е ъпдейтнато. Днес ходих и в Офис на Сони (бизнес парк София сграда 3). Там човека ми показа моушънфлоу настройки, но като гледах и на тоя най-големия телевизор на Сони 4К имаше леко насичане. Най-вероятно е от сигнала след всичките кодирания и декодирания, които се правят от нашите оператори. Като цяло примерно Планета HD върви перфектно. Както и някои от другите. Не мисля, че ще ми се зарадват ако го върна още веднъж Говорих с колеги със Сони и нямат такива проблеми уж. Може би аз отдаваМ прекалено внимание, но ме дразнят такива детайли и не мога да гледам. Но все пак ще продължа настройването довечера и може пак да викна техниците от Нет1. Едва ли пък аз съм такъв карък и на ЛГ и на Сонито да имам едни и същи проблеми....

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #7

    Отговор: Sony BRAVIA KDL-42W828B проблем с насичане на картината

    Цитат Първоначално публикувано от soon Виж публикацията
    Това си един от редовните проблеми при телевизорите на Сони
    (да ме прощават японците, но така и не го оправиха през всичките тези години!)
    Моят съвет е ако искаш да сложиш реален край на този дразнещ момент при тази марка е моментално да го върнеш.
    Избери друга марка - примерно Samsung 48H6400 - идеален от всякъде за парите си.
    Единствено не съм забелязвал това насичане само при модела 50W829.
    Успех!
    Това са празни приказки и обобщеня без покритие.

    Седма серия от тази година е с чудесни ревюта а тя с Motionflow 200, никой не споменава за такива проблеми. Аз имам 2 телевизора сони от миналата година, единя е motionflow 200, другият е 400 и нямам такива проблеми.

    Възможно е модела да е бъгав или несполучлив, но не може да се правят обобщеня без да има факти.

    Да не би случайно Димитар да е гледал съдържание което е 24p?

    "24p true cinema displays the source material in 24 frames per second, which is how it is displayed in movie theaters. 120hz tv's fix the "telecine judder" caused by 60hz tv's which display 24p materiel using a 3:2 pulldown instead of a 5:5 done by a 120hz set. "

    При Сони специално, когато се гледат филми които са full hd и са 24p трябва да се гледат в режим Auto (24p) или в режим Cinema.

    Да добавя, аз съм на Булсатком, не съм забелязал такъв проблем с често насичане, мазане има при SD каналите, при HD каналите обикновенно са много добре но там си зависи от канала и какво се излъчва.

    Насичане съм виждал често и на двата телевизора на 24p филми ако са през hdmi и не се гледат в подходящият режим. При XBMC има такава настройка в самият плеър и става супер.
    Този пост е редактиран от javorenator; 31-07-14 в 16:33.

  10. Novice
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    3
    #8

    Отговор: Sony BRAVIA KDL-42W828B проблем с насичане на картината

    Здравей,

    Моят даже мисля е 8-ма серия с MotionFlow 400. При филми (3Д и 2Д) качеството на картината е перфектно (през USB пускани). Движенията са без насичания и замазвания. Проблема ми е само с телевизията засега. Наистина, каквото и да чета по нета оценката му е чудесна 9/10. Явно има нещо гнило с настройките или ТВ сигнала. Дано успея да направя нещо с тия настройки, ако не ще пробвам с на брат ми Тошибата и ако има същите проблеми ще видя друг оператор - въпреки, че за НЕТ1 чувам само суперлативи досега....

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #9

    Отговор: Sony BRAVIA KDL-42W828B проблем с насичане на картината

    За съжаление не са празни приказки, а реална констатация. Това е като трептенето на картината при плазмите. Едни го виждат яко - други не. Специално при Сони си е така в почти 90% при моделите. При Панасоник, Самсунг, Филипс никога не съм забелязвал този проблем. Гледай си телевизора с кеф и не му обръщай внимание. Като се свикне няма да ти прави впечатление!

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #10

    Отговор: Sony BRAVIA KDL-42W828B проблем с насичане на картината

    Цитат Първоначално публикувано от marcador Виж публикацията
    На Travel HD насичането се усеща най-много спореде мен.
    Отдели време и провери всички програми.
    Насичането, се получава само на програми с нисък битрейт или нестандартна резолюция.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Неприятно насичане на картината
    От Петър Младенов във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 30-01-14, 19:46
  2. Отговори: 2
    Последно: 09-05-11, 09:50
  3. Проблем при свързване на pc към Sony Bravia 32S5500
    От Russel във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 14-01-10, 03:32
  4. проблем със Sony Bravia 32s3010
    От 123456 във форум Sony телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 27-01-09, 09:35
  5. Проблем със звука на телевизор SONY BRAVIA
    От Stra4iatela във форум Sony телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 13-02-08, 23:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе