Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 33

Какъв полупрофесионален фотоапарат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #16

    Re:Какъв полупрофесионален фотоапарат

    винаги има намаление около големи празници , също и на големи спорти събития.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #17

    Re:Какъв полупрофесионален фотоапарат

    Споменаха ми и за някаква "лепенка" за обектива, като цените са от 10 - 100 лв, предпазвал обектива от UV или нещо подобно.
    Това пречи ли на качеството на снимките и т.н. ?

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #18

    Re:Какъв полупрофесионален фотоапарат

    Полиризационен или УВ-филтър - да. Ама лепенка...

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #19

    Re:Какъв полупрофесионален фотоапарат


    карай без тази лепенка колкото помага толкова и пречи!

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #20

    Re:Какъв полупрофесионален фотоапарат

    Да, за филтър става въпрос. Написах "лепенка", защото имах буквално секунди да напиша въпроса и да изляза, а в бързината ми се изгубиха думите.
    А този обектив който върви в комплекта с Никона - 18-55 има ли оптичен стабилзиатор? Защото самият апарат няма.
    И вярно ли е, че обектива ще ми криви леко снимките, поради това че е 18.. ?

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #21

    Re:Какъв полупрофесионален фотоапарат

    ако пише на обектива нещо от рода на Imige stabilizer или optikal stabilizer се предполага че има. Иначе това не е толкова съществено но Никоните нямат мотор за фокуса в тялото и затуй ползват на обектива./за разлика от канона които има мотор и можи да ползва безмоторни по-евтини обективи/
    За кривенето почти всички кривят от 30 мм надолу и хората изглеждат несъразмерно. Човешкото око вижда както обектива 38-45 мм и при тези милиметри се доближава до дествителния образ. За да разбереш дали изкривява снимай тухлена стена и ще разбереш.
    Другия по-съществен недостатък на обективите е хроматичните аберации които най-ясно си личат по-краищата на кадъра. Как да разберем. Снимаме голи клони на дървета и при увеличение гледаме за цветни ореоли около клоните /обикновено са червени зелено сини/

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #22

    Re:Какъв полупрофесионален фотоапарат

    Благодаря, вече съм собственик на Никона.
    Определено менюто е доста по-сложно от старият ми апарат тип "сапунерка".
    Чудя се зарядното трябва ли да светне зелено, ама вече 7 часа стои, смятам да я вадя. На gsm-а се държаше в началото повече време да се разработи, тук не знам.
    Днес ще пощракам и ще се опитам да хвана идеята на бленди, исо и т.н., малко четене и много практика (опити).
    Чудно ми е, как може при цена над 1000 лв в комплекта да няма едни USB кабел, който струва 4-5 лв, както и една кърпичка при обектива.
    Благодаря на всички за мненията.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    115
    #23

    Re:Какъв полупрофесионален фотоапарат

    Николай, добре дошъл в клуба
    освен много практика е хубаво да прочетеш упътването на апарата и то подробно. там може да разбереш че зарядното когато мига зарежда, а когато свети постоянно значи е заредило батерията. купи си една две книжки за любителска фотография и научи основните термини. от там насетне каквото ти хване погледа снимай...
    иначе освен usb кабел, няма и hdmi такъв

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #24

    Re:Какъв полупрофесионален фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от kmonev
    Николай, добре дошъл в клуба
    освен много практика е хубаво да прочетеш упътването на апарата и то подробно. там може да разбереш че зарядното когато мига зарежда, а когато свети постоянно значи е заредило батерията. купи си една две книжки за любителска фотография и научи основните термини. от там насетне каквото ти хване погледа снимай...
    иначе освен usb кабел, няма и hdmi такъв
    hdmi-то е доста по-скъп, нормално да няма. Ама usb .
    Иначе четох опътването, ама очаквах да светне зелено. В нета пише от 2 до 6 часа време на зареждане, в инструкцията не пише.
    Въпреки че е на български, книжката е доста объркана, най-вече в хронологичен вид.
    Ще пада четене и проба-триене

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    106
    #25

    Re:Какъв полупрофесионален фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от nikolayvarna
    Благодаря, вече съм собственик на Никона.
    честито и от мене, от тука нататък много снимки
    пробваш, експериментираш и така...

    за този обектив 18-55 стабилизацията не е толкова важна, виж при телеобективите е необходимост (напр. 55-200).
    При Никон - в името на обектива ако има VR (Vibration Reduction) - значи е с оптична стабилизация, AF-S - има мотор в тялото и т.н.
    Иначе на практика - това е една от най-масовите комбинации при базовите модели (18-55 + 55-200), затова ги има и на промоции в комплект с тялото:
    Nikkor AF-S DX 18-55mm f/3.5-5.6G II ED
    Nikkor AF-S VR 55-200mm f/4-5.6 G ED-IF

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    16
    #26

    Re:Какъв полупрофесионален фотоапарат

    Колега, дай малко повече инфo за никона, че се бях насочил към D5000 ама вече не ги произвеждали и не могат да ми доставят и сега ще взема и аз D3100.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    115
    #27

    Re:Какъв полупрофесионален фотоапарат

    ревю виж тук

    http://www.dpreview.com/previews/Nikond3100/

    по пълно представяне едва ли ще намериш.

    я ми дайте съвет за моята дилема

    да дам едни 1000лв дето ги нямам за 18-200vr2 или за моите напълно аматьорски цели да си взема една стабилизирана Sigma 18-200 HSM OS за 600 лв ? моля само за сериозни коментари.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    106
    #28

    Re:Какъв полупрофесионален фотоапарат

    аз съм от 2 години с 18-200 Никор втора ръка и това също е вариант (вървят около 600-700 лв втора ръка). Провери във фотофорума за сигмата - дали имат впечатления, мнения... там са по-задълбочени във фотографията
    Иначе ако сега трябва да купувам бих се замислил и за нещо като 28-250 (вместо 18-200). Мисля, че е по-практично, 18 мм ми се струва твърде широко.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    115
    #29

    Re:Какъв полупрофесионален фотоапарат

    Никкора 1ва версия, още повече 2ра ръка, има лошото поведение да се саморазпъва като е насочен надолу. това ме спира.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #30

    Re:Какъв полупрофесионален фотоапарат

    това саморазпъване го има и сигма и на нов обектив се появява още през първия месец но не е никакъв проблем. а 18мм не е широко за кроп матрица умножи ги по 1.6 приблизително и ще видиш на колко се равняват при фул формат.
    Още съвет за втората употреба варио обективи, първото нещо което се разваля е лентовия кабел в обектива и от там започва да не работят я бленда я фокус и error! Покупката на втората употреба обектив си е до късмет!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на полупрофесионален фотоапарат
    От gadinoid във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 6
    Последно: 19-12-10, 17:45
  2. избор на цифров фотоапарат до 350-400 лв. - какъв?
    От snoopdoggystyle във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 44
    Последно: 25-04-10, 17:50
  3. Какъв цифров фотоапарат?
    От Caesar във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 30-01-09, 09:26
  4. Отговори: 8
    Последно: 22-11-07, 13:46
  5. 200,250 Gb hdd Какъв?
    От npu3paka във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 03-11-03, 00:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе