Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33

Какъв полупрофесионален фотоапарат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #1

    Какъв полупрофесионален фотоапарат

    Здравейте,
    Какъв полупрофесионален фотоапарат бихте ми препоръчали, ориентировъчна цена 700-1000 лв.
    Ще се снимат любителски снимки, деца, семейство, природа и т.н. Възможно е този апарат да ме отведе в сферата на фотографите, изключително съм недоволен от качеството на апаратите с N на брой мегапиксели, чието единствено удобство е малкия джобен формат.

    Например този Nikon d3100
    http://www.digicam.bg/models-Nikon-d3100.html

    или Canon EOS 500D
    http://www.digicam.bg/models-Canon-eos_500D.html

    Като характеристики, качество на тялото, обектива,снимките, като лесност за самообучение при снимането... ?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    16
    #2

    Re:Какъв полупрофесионален фотоапарат

    Ако някой има преки впечатления от Nikon D5000 също може да сподели

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    115
    #3

    Re:Какъв полупрофесионален фотоапарат

    привет, преди да пишете във форума можеше да попрегледате малко вече написаното или да ползвате търсачка. има подобни теми

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #4

    Re:Какъв полупрофесионален фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от kmonev
    привет, преди да пишете във форума можеше да попрегледате малко вече написаното или да ползвате търсачка. има подобни теми
    Аз тема за Nikon D3100 не видях, това че някой е споменал в друга тема в няколко изречения за този модел не ме оправя.
    А конкретно за предимства/недостатъци между двата апарата никой никъде не е писал.
    Ако разбирах, от сайта на Никон и на Канон има до най-малката подробност характеристиките.
    Все пак 1000 лв са си 1000 лв, продавачите в магазините предлагат по своему предимствата и недостатъците, друго е да се обсъди между няколко човека.


  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    106
    #5

    Re:Какъв полупрофесионален фотоапарат

    Здравей,
    това, че си се насочил към огледално-рефлексен апарат е добър ход, нормално е в един момент човек да търси по-добро качество. В тази категория няма лоши апарати, тука по-скоро опираш до лични предпочитание (иначе темата Канон/Никон е безкрайна . И двата модела които си харесал са сходни като възможности, но този Канон е една идея по-добър от Никона (по-скоро в една група са Canon 1000D(1100D)/Nikon D3100, както и Nikon D5000/Canon 500D). Канона който си посочил има auto bracketing, мотор в тялото, по-добър дисплей и независимо, че е модел на 2 години вече, си е с добри въможности и към днешна дата.
    Тука е важно каква система си избереш, защото след време тялото на апарата остарява, но обективите остават и може да ги ползваш и с по-нов модел.
    Аз вече повече от 4 години снимам с Никон Д40 и колкото пъти гледам за ъпгрейд, все го отлагам. Просто за любител, който снима основно децата е напълно достатъчен. Така, че съвета ми е да вземеш наистина базов модел пък хареса ли ти, винаги може да вдигнеш нивото след време. Имай едно на ум за цената на обективите - хубав обектив струва повече от апарата с китовия

    по принцип във форума фото-форум.нет може да намериш много коментари и по-задълбочени мнения за фотоапаратите.
    А техническите характеристики може да ги сравниш много добре в dpreview.com.
    Успех в избора.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    115
    #6

    Re:Какъв полупрофесионален фотоапарат

    влизаме пак във вечния спор,
    моя избор е д3100, супер съм доволен като любител.
    иначе в един клас са: д3100, д5000 vs 500d, 1100д - квото и да избереш няма да сбъркаш.
    1000d e от класа на д3000 - не бих препоръчал, стари модели са.
    съвет - гледай промоции с китови обективи 18-55. после каквото си решиш.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #7

    Re:Какъв полупрофесионален фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от kmonev
    влизаме пак във вечния спор,
    моя избор е д3100, супер съм доволен като любител.
    иначе в един клас са: д3100, д5000 vs 500d, 1100д - квото и да избереш няма да сбъркаш.
    1000d e от класа на д3000 - не бих препоръчал, стари модели са.
    съвет - гледай промоции с китови обективи 18-55. после каквото си решиш.
    В момента D3100 го има 1050 лв с обектив 18-55 и чанта. Смятам, че освен карта памет е хубаво и стативче. Канона е на 1200 лв. Сложен избор.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #8

    Re:Какъв полупрофесионален фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от kmonev
    1000d e от класа на д3000 - не бих препоръчал, стари модели са.
    съвет - гледай промоции с китови обективи 18-55. после каквото си решиш.
    Аз пък точно Canon 1000D си взех преди няколко месеца с нестабилизиран китов 18-55 и за любител фотограф ми е предостатъчен. Огромната екстра е по-малкото мегапиксели (10). Доколкото четох във фото форума някой обективи на повече мегапиксела тяло нямат достатъчно острота.
    Ако си вземеш 1000D в момента за 800лв ще ти останат и пари за друг обектив когато се понаучиш да снимаш.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #9

    Re:Какъв полупрофесионален фотоапарат

    DigiPro не пиши глупости, ако си се минал с това тяло не набутвай и други/1000D e възможно най-ниския клас канонско тяло с множество дефекти/, а например втора употреба стари модели 350D и 400D вървят дори и по-скъпо !!! Пикселите какво общо имат? това да не ти е сапунерка с малка матричка с много пиксели. На тази като твоята матрица вече слагат 16-18 мегаписела и светлочюствителност 51200 ISO !!!! само че нулите отзат са по-малко. При канон колкото нули има след първата цифра толкова по-нисък клас е тялото. Например EOS1000D е най-нисък а EOS 1D или 7D е най-висок клас.
    При Никон нулите имат обратно значение но там първата цифра е от голямо значение. Но и там с 3 нули също е нисък клас, сравнени с 90 например.
    За нестабилизирания 18-55 е едно недомислие /не го бива за по-слабо осветление / и донякъде е пооправено в стабилизираната версия като и оптиката също е пооправена. А вече има и трета версия.
    Моя съвет е не взимай канонски обективи.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    115
    #10

    Re:Какъв полупрофесионален фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от nikolayvarna
    В момента D3100 го има 1050 лв с обектив 18-55 и чанта. Смятам, че освен карта памет е хубаво и стативче. Канона е на 1200 лв. Сложен избор.
    никакъв сложен избор не е, давай 1050лв и си ти. карта памет задължително си вземи, статив - ако имаш идея да снимаш нощно време тогава, иначе с 18-55vr не ти трябва статив за "нормални" снимки. аз си купих статив именно за нощни снимки - небе, звезди и т.н. само дето те не стават изобщо добри с китовия 18-55. изобщо купона става след като си вземеш тялото. и колегите по горе дето са ти писали ме предупредиха за това още одеве. но пък е гот. след близо 6 месеца ползване имам желание за нещо ... "твърдо" от сорта на 35/1.8 и нещо по ... "дълго" от сорта на 18-200vr само практиката ще ти покаже ти от какво имаш нужда. така че вземай д3100 или д5000, който ти се види по удобен. цените мисля че са еднакви. впрочем д3100 снима FullHD video за разлика от д5000 и е с по добър процесор. д5000 пък му се върти екрана ... абе купона е на 6

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #11

    Re:Какъв полупрофесионален фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от GMIR
    DigiPro не пиши глупости, ако си се минал с това тяло не набутвай и други/1000D e възможно най-ниския клас канонско тяло с множество дефекти/,
    Дали съм се минал си е моя работа. Би ли описал конкретно дефектите на 1000D, че ми стана интересно.
    Знаеш ли какво е значението на "професионален апарат" - според мен е апарат с който си изкарваш хляба. На мен професията ми е друга - ремонт на принтери и копирни машини. Поддържам аналогови машини Canon от ниският клас на по 20 години и правят доста добри копия. Така, че Canon имат традиции и опит в оптичните системи.
    Колегата какъвто и DSLR от най-ниският клас да вземе няма да сбърка. Голямата матрица си казва думата, а пък ако стане много добър и му "отеснее" тялото винаги може да го продаде и да си вземе по-висок клас.

    П.С. Сега видях сайта ти и разбрах, че с фотография си изкарваш хляба. За теб може би е оправдано да дадеш 3-5 хил.лв. за тяло и още толкова за обективи, но за любител това са ужасно много пари.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #12

    Re:Какъв полупрофесионален фотоапарат

    Не се карайте бе хора, то вярно в спора се ражда истината, но...
    Това с HD видеото ме устройва също, за да си снимам детето. Предполагам, че качеството не е като при HD камера, но пък парите са си пари.
    Май наистина клоня към 3100.... следващата ми стъпка е в магазин за да пипна, хвана, натисна.... ако пасне на ръката той ще е - имам голямо желание (но липса на време) да се впусна в магията на фотото, това си е вид изкуство.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    14
    #13

    Re:Какъв полупрофесионален фотоапарат

    Помисли и за Pentax k-x, аз съм много доволен от него. Взех си го с китак 18-55, след това си взех на старо за 100 лева - 50mm на 1,7 ръчнофокусен - просто приказка, аналога му с автофокус е към 1000 лева. Това е и голямото предимство на k-x, разбира се много добре със стари ръчнофокусни обективи.

    На каквото и да се спреш няма да сбъркаш. Ако имаш повече приятели които имат Никон - тогава твоя избор е никон (ще можеш да взимаш назаем обективи)

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #14

    Re:Какъв полупрофесионален фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от gri_schim

    На каквото и да се спреш няма да сбъркаш. Ако имаш повече приятели които имат Никон - тогава твоя избор е никон (ще можеш да взимаш назаем обективи)
    Нямам такива приятели. Дори сега научих, че обектива се държи от долната страна. От друга страна ще е забавно. Ще бъде Никон-а, 99% съм решил. Оставам си малко време за финансирането и

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    14
    #15

    Re:Какъв полупрофесионален фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от nikolayvarna
    Оставам си малко време за финансирането и
    Както някой беше споменал около великден може да има намаления.

    Успех

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на полупрофесионален фотоапарат
    От gadinoid във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 6
    Последно: 19-12-10, 18:45
  2. избор на цифров фотоапарат до 350-400 лв. - какъв?
    От snoopdoggystyle във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 44
    Последно: 25-04-10, 18:50
  3. Какъв цифров фотоапарат?
    От Caesar във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 30-01-09, 10:26
  4. Отговори: 8
    Последно: 22-11-07, 14:46
  5. 200,250 Gb hdd Какъв?
    От npu3paka във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 03-11-03, 01:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе