Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Избор на камера ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    141
    #1

    Избор на камера ?

    Здравейте !
    Решил съм да взимам камера, ще я ползвам предимно за екскурзии и партита.
    Спрял съм се на две камери, не съм много в час с нещата и ще се радвам да споделите дали избора ми е добър и дали си заслужава съответните пари.

    Първата камера е Canon : http://www.bestbuy.com/site/Canon+-+...&skuId=2088565

    Втората е Sony : http://www.bestbuy.com/site/Sony+-+H...&skuId=2155057


    И като цяло ако може да изкажете мнение като марка кое е най добро ?
    Благодаря за отделеното време.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:Избор на камера ?

    Welcome !

    Колега , по какъв критерий си ги избирал тези модели , все нещо си имал впредвид или ти трябва камера за около тези пари ?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    141
    #3

    Re:Избор на камера ?

    Ами просто искам да са Full HD и според мен тези 2 марки са най добри ,не знам дали избора ми е прав, аз точно затова питам защото не съм в час с камерите.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    66
    #4

    Re:Избор на камера ?

    Преди около 6 месеца и аз трябваше да реша каква камера да си взема. Същите съображения, основно за снимане по време на екскурзии. Гледах няколко сонита, панасоници, правех тестови заснемания на SD карта, която после гледах в къщи и анализирах заснетото. Анализ чисти визуален, кое ми харехва най-много. Избрах Sony HDR CX560V, това e модификация за 2011 на много добрия модел CX550 от 2010 година. Мотиви за избора.

    Най-добра оптична стабилизация. (Най-малко трептене на заснетия кадър от ръка, както и в движение), както и най-малко трептене при приближаване на образа. Можеш да снимаш от ръка и при 10 кратно оптично приближение и образа пак е поносим, нещо което не може да се каже за другите модели (Лично мое мнение, ако някой скочи да ме оборва)
    Много добро заснемане при слаба светлина. (Например вечер по осветена улица) или привечер в полумрак. Също лично мнение.

    До последно се колебаех между моделите CX550 и CX560. Купих си новия модел по една основна причина. Може да снима и 1080p докато стария модел снима само при 1080i.
    След като си купих камерата правих опити и не видях практически никаква разлика между заснетия филм на 1080p и 1080i, освен че 1080p харчи повече памет, а има проблеми после при сваляне и гледане на заснето.

    В крайна сметка моя съвет е да си купиш Sony CX550. Това е по-добър модел от Sony CX350/360(модел 2011). Някои твърдят че разликата е само по-малкото вградена памет при CX350, някои твърдят, че има и други разлики, например оптичния стабилизатор е по-добър при Sony CX550. Освен това дисплея на Sony CX550 e 3.5", докато новия модел е само 3".


  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #5

    Re:Избор на камера ?

    То хубаво , съгласен съм с това , че Сони CX550 е доста добра камера , но и парите и са значително повече от изброените по-горе модели ! А според мен това е важно !

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    66
    #6

    Re:Избор на камера ?

    Вярно е, че парите са повече, но човека не е сложил лимит и затова споделих приживяванията си по избор на добра любителска видео камера.
    И още едно предимство на модела 550/560. Използва по-голям CMOS сензор, а това в цифровата фотография не е без значение. А освен това като миналогодишен модел CX550 би трябвало да е поевтиняла. Ама кой знае.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #7

    Re:Избор на камера ?

    Не искам да споря с теб , но има лимит , макар и непосочен в цифри ! Дали е гледал само тези модели , който е посочил ? Едва ли !!!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    141
    #8

    Re:Избор на камера ?

    Благодаря ви за отзивите и съветите и да прави сте имам лимит и той е 800 $ , камерата ще се взима от щатите !

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #9

    Re:Избор на камера ?

    Това е добре донякъде , но си има риск , но хайде ! Загледай и някой Панасоник !

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    141
    #10

    Re:Избор на камера ?

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Това е добре донякъде , но си има риск , но хайде ! Загледай и някой Панасоник !
    За гаранцията ли говориш, че има риск или имаш нещо друго на предвид ?

    Ето този Панасоник ми хареса и е по джоба ми :http://www.newegg.com/Product/Produc...82E16830180415

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #11

    Re:Избор на камера ?

    щом ще е от щатите гледай след означението на номер и серия на камерата да има "Е" или "Р"
    пример: Sony HDR-PJ30VE Black или Sony HDR-HC9E

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #12

    Re:Избор на камера ?

    Цитат Първоначално публикувано от joni81

    [b]За гаранцията ли говориш, че има риск или имаш нещо друго на предвид ?

    Примерно , аз лично се притеснявам при скъпа покупка от Щатите ! Там ли си или ще я донесе някой твой познат ?

    Цитат Първоначално публикувано от GMIR
    щом ще е от щатите гледай след означението на номер и серия на камерата да има "Е" или "Р"
    Това е така , но неговите нямат такова означение ! Моделите са щатски !

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    141
    #13

    Re:Избор на камера ?

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Примерно , аз лично се притеснявам при скъпа покупка от Щатите ! Там ли си или ще я донесе някой твой познат ?
    Ами аз засега не съм имал проблем, а съм взимал доста неща и то никак не евтини.
    А иначе аз ще си я донеса
    п.с. За Панасоника нищо не казахте ?


    Цитат Първоначално публикувано от GMIR
    щом ще е от щатите гледай след означението на номер и серия на камерата да има "Е" или "Р"
    пример: Sony HDR-PJ30VE Black или Sony HDR-HC9E
    Ами то никъде не виждам да има такива букви, в нито един магазин.
    Какво точно означава това ?

  17. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #14

    Re:Избор на камера ?

    Цитат Първоначално публикувано от joni81
    А иначе аз ще си я донеса
    п.с. За Панасоника нищо не казахте ?

    Това е добре , че сам ще си я купиш и донесеш , поне ще я видиш на място за дефекти , ако има ! Иначе Панасоника бива , има висока оценка за него - колега не четеш ли ревютата в сайтовете или гледаш само цените ?


    Ами то никъде не виждам да има такива букви, в нито един магазин.
    Какво точно означава това ?
    Няма и да видиш - това е стока за САЩ , а буквата Е - EU !

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    141
    #15

    Re:Избор на камера ?

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Това е добре , че сам ще си я купиш и донесеш , поне ще я видиш на място за дефекти , ако има ! Иначе Панасоника бива , има висока оценка за него - колега не четеш ли ревютата в сайтовете или гледаш само цените ?
    Е разбира се, че чета, просто не знам кой какво пише там и искам да се допитам до мнението на повече хора.
    Благодаря още един път !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за избор на IP камера
    От idle във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 51
    Последно: 26-01-15, 10:34
  2. Избор на WEB камера
    От zorbata във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 19-01-12, 09:20
  3. Избор на камера
    От Ani4ka във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 9
    Последно: 21-04-11, 00:00
  4. избор на камера
    От vadzari във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 05-07-10, 15:20
  5. Помощ за избор на камера...
    От cawboy във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 3
    Последно: 30-07-07, 22:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе