Резултати от 1 до 14 от общо 14

3D фото и видеокамери - време ли е за тях? Съвместимост с 3D TV?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    70
    #1

    3D фото и видеокамери - време ли е за тях? Съвместимост с 3D TV?

    Здравейте!
    3D-тата навлизат в живота ни.
    Време ли е да сменим старата техника с 3D?
    в к'ви формати записват, съвместими ли са с 3D телевизорите? 3D плеърите справят ли се със заснетите формати?
    Кога е момента за покупка, или задава ли се в близкото бъдеще (2-5г) революция за тая техника?
    Ще се окаже ли че бъдещите телевизори могат да са несъвместими с днешните заснемащи 3D устройства?
    Или пък, дори е рано за такава тема?

    надявам се запознати и употребяващи подобна техника да споделят мнението си...
    включително за модели, и техните плюсове и минуси.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:3D фото и видеокамери - време ли е за тях? Съвместимост с 3D TV?

    Лично мнение - да - модерно е , да - завладяващо е , не - за мен не е време да си купя каквото и да било , поддържащо 3Д ! Нека пазара да " улегне " и тогава !

  4. Banned
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    70
    #3

    Re:3D фото и видеокамери - време ли е за тях? Съвместимост с 3D TV?

    да, нещо важно забравих да спомена- живота е ДНЕС!
    обикновено взимаме фото и видеокамери за да направят няк'ви спомени, за моменти от нашия живот, за места които са ни впечатлили, понякога просто да уловим момента. Като малък имах руски лентов фотоапарат- тия снимки не ги гледам- и там изглеждам грозен

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #4

    Re:3D фото и видеокамери - време ли е за тях? Съвместимост с 3D TV?

    правилно и аз не обичам чернобелите фотографии/навремето фотографите ръчно са се мъчили да ги оцветят
    1 за тв разгледай в раздела телевизори има доста материал за 3д
    2 Видеокамерите-апарати са два вида - с стереоскопичен адаптер и с две независими оптични системи и матрици.
    Мисля че най-големия недостатък е че не всички хора могат да виждат бинокулярно било поради заболяване или по рождение или имат по-силно и по-слабо око.
    снимка за анаглифни очила и още по въпроса
    http://markom-bg.com/web3.0/page9.html
    http://gmir.snimka.bg/experiment/3d.565782
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #5

    Re:3D фото и видеокамери - време ли е за тях? Съвместимост с 3D TV?

    Аз си мисля, че снимки и особено филми направени в 3D формат още след 10 години няма да има на какво да се разглеждат. Аз снимам много и най-любимите ми снимки ги вадя на хартия и си ги нареждам в албуми. За филмите е по-сложно, все още имам филми на VHS и Hi 8, но няма на какво да ги гледам, някои успях да ги прехвърля на CD но като ги гледам сега съм почти сигурен, че моите деца няма да има на какво да ги възпроизведат даже и диска да не се скапал технически. Та хартията може да старее и променя но ще остане дъъъъъълги години.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    115
    #6

    Re:3D фото и видеокамери - време ли е за тях? Съвместимост с 3D TV?

    Цитат Първоначално публикувано от BLUE1
    Аз си мисля, че снимки и особено филми направени в 3D формат още след 10 години няма да има на какво да се разглеждат. Аз снимам много и най-любимите ми снимки ги вадя на хартия и си ги нареждам в албуми. За филмите е по-сложно, все още имам филми на VHS и Hi 8, но няма на какво да ги гледам, някои успях да ги прехвърля на CD но като ги гледам сега съм почти сигурен, че моите деца няма да има на какво да ги възпроизведат даже и диска да не се скапал технически. Та хартията може да старее и променя но ще остане дъъъъъълги години.
    Да ти подаря едно видео ?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #7

    Re:3D фото и видеокамери - време ли е за тях? Съвместимост с 3D TV?

    Взимам го! Пиши на лична.

  10. Banned
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    70
    #8

    Re:3D фото и видеокамери - време ли е за тях? Съвместимост с 3D TV?

    @GMIR, първата точка лично Аз съм я преминал. Примерно Аз имам ТВ с активни очила. И вероятно за стереоскопичните камери трябват анаглифни очила, каквито засега нямам (дори не знам къде се продават), а и подозирам че качеството на 3D-то е подобно на конвертираното 3D от 2D на самия телевизор - не много успешно. Истинското 3D е SBS (според мен), което вероятно се получава при втория вид- две независими оптични системи и матрици...

    А иначе носителите/форматите на информация се променят, и старите носители/формати мисля че винаги могат да се конвертират в по-съвременни с минимална загуба на качество, или без загуба. Което вероятно си мисля че ще трябва да важи и за 3D -тата.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #9

    Re:3D фото и видеокамери - време ли е за тях? Съвместимост с 3D TV?

    показаната снимка е правена с апарат с 2 оптики и две матрици. Към него си върви и програма която конвертира в анаглифен образ за тези които нямат 3д телевизори. Иначе самата камера-фотоапарат си има към нея mini HDMI кабел и директно се свързва с към 3д телевизор /телевизора конвертира двойния кадър/ и гледаш с активните очила които са към телевизора.
    Тези картонените очила - анаглифни се намират лесно, напиши в търсачката и ще видиш колко предлагания има.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Banned
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    70
    #10

    Re:3D фото и видеокамери - време ли е за тях? Съвместимост с 3D TV?

    А ако не е тайна, каква е камерата?

    Гледам Панасоник отдавна имат 3D видеокамера, но вече имат и фотоапарат, със сменяеми обективи- Panasonic DMC-G3.
    Вероятно някой от обективите снима в 3D, но не разбирам по какъв начин, и не се разбира дали има 3D-видео (а може да съм пропуснал да го видя).

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #11

    Re:3D фото и видеокамери - време ли е за тях? Съвместимост с 3D TV?

    В момента 3д-то е на такова ниво, на каквото бяха първите LCD монитори с TN матриц. Знаете колко години минаха докато LCD-тата заприличаха на нещо, а дори и сега има кофти монитори с TN матрици. Сегашната 3Д технология има редица недостатъци и не е в състояние да стане масова. Цените не 3д телевизорите ще поевтиняват, но няма да гледаме изцяло 3д телевизия и филми. Ще се ползва епизодично.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #12

    Re:3D фото и видеокамери - време ли е за тях? Съвместимост с 3D TV?

    гледа се крайния резултат а не с какво е снимано и по-горе ти обесних че качествено 3D се прави с 2 обектива матрици и карти. Това с приставка или софтуерно си е компромис. Има програми дето и с обикновен фотоапарт правят 3Д - снимаш най-напред наклонен на левия крак първия кадър а после на дясно на наклонен на десния крак и след туй програмата сглобява двата кадъра.
    нещо добро любителско:
    http://store.sony.com/webapp/wcs/sto...specifications

  16. Banned
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    70
    #13

    Re:3D фото и видеокамери - време ли е за тях? Съвместимост с 3D TV?

    Цитат Първоначално публикувано от GMIR
    правилно и аз не обичам чернобелите фотографии/навремето фотографите ръчно са се мъчили да ги оцветят
    1 за тв разгледай в раздела телевизори има доста материал за 3д
    2 Видеокамерите-апарати са два вида - с стереоскопичен адаптер и с две независими оптични системи и матрици.
    Мисля че най-големия недостатък е че не всички хора могат да виждат бинокулярно било поради заболяване или по рождение или имат по-силно и по-слабо око.
    снимка за анаглифни очила и още по въпроса
    http://markom-bg.com/web3.0/page9.html
    http://gmir.snimka.bg/experiment/3d.565782
    Цитат Първоначално публикувано от GMIR
    показаната снимка е правена с апарат с 2 оптики и две матрици. Към него си върви и програма която конвертира в анаглифен образ за тези които нямат 3д телевизори. Иначе самата камера-фотоапарат си има към нея mini HDMI кабел и директно се свързва с към 3д телевизор /телевизора конвертира двойния кадър/ и гледаш с активните очила които са към телевизора.
    Тези картонените очила - анаглифни се намират лесно, напиши в търсачката и ще видиш колко предлагания има.
    Цитат Първоначално публикувано от GMIR
    гледа се крайния резултат а не с какво е снимано и по-горе ти обесних че качествено 3D се прави с 2 обектива матрици и карти. Това с приставка или софтуерно си е компромис. Има програми дето и с обикновен фотоапарт правят 3Д - снимаш най-напред наклонен на левия крак първия кадър а после на дясно на наклонен на десния крак и след туй програмата сглобява двата кадъра.
    нещо добро любителско:
    http://store.sony.com/webapp/wcs/sto...specifications
    Е за Т'ВА мразя да пиша по форуми!
    Някой разбирач ми казва на чист български "обесних", пък Аз съм си малко прост и не съм го разбрал.
    Къде стана точно това "обесних"?

    По принцип беше хубава темата, но

    Моля (ще се радвам) да бъде изтрита, след години някой друг може би ще създаде подобна, и се надявам хората които пишат да са си сменили "чипа".
    Редакция: да, бъде изтрита темата.

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #14

    Re:3D фото и видеокамери - време ли е за тях? Съвместимост с 3D TV?

    http://photo-forum.net/forum/read.ph...horum_uriauth=
    който е "прост" по-добре живее, или по-добре 0ldman на аспаруховия мост пробвай гравитацията ... angel

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 21
    Последно: 23-12-11, 16:22
  2. мнение за видеокамери vivitar .
    От desimiteva във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 7
    Последно: 15-07-11, 15:56
  3. FAQ:видеокамери и фотоапарати
    От hristoslav2 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 17:17
  4. Whirlpool - от време на време отзад се чува пукане
    От shell във форум Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 30-06-07, 20:48
  5. Подробна информация за видеокамери
    От Whiskey във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 01-09-05, 10:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе