Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 21 от общо 21

Фотоапарат около 1000 лева?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    164
    #16

    Re:Фотоапарат около 1000 лева?

    Събери ми, моля те Канонско тяло и еквивалентна на Никора Сигма за 1500 лева. Може пък да не се окаже толкова смешно...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    30
    #17

    Re:Фотоапарат около 1000 лева?

    Колега не напразно казах, че ще трябва да направи компромис, заради заложения бюджет от 1000 лв. Доколко е компромис, заради любителската ни нагласа е друг въпрос. Със сигурност обаче ще се радва на първите си снимки или поне докато натрупа опит и разбере самата тя какво ще й трябва като техника в последствие без да има нужда да ни пита. Още един съвет - разходи се до някой магазин, огледай телата, пипни ги ... това също ще ти помогне при избора ...

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #18

    Re:Фотоапарат около 1000 лева?

    Цитат Първоначално публикувано от Chertoianov
    Събери ми, моля те Канонско тяло и еквивалентна на Никора Сигма за 1500 лева. Може пък да не се окаже толкова смешно...
    първо предложение
    http://www.photopavilion.com/?page=c...ow=additional#
    http://www.photopavilion.com/?page=c...how=additional
    точно този обектив ползвах 2 години е абсолютен трепач бърз и остър добре стабилизиран,истинско стъкло и превъзхожда канонския 17-85
    втори вариянт:
    http://www.photopavilion.com/?page=c...ow=additional:
    а тялото е същото или 1000д за по-евтино
    точно за този обектив има доста обяви за втора употреба на половин цена.
    и още един съвет - оптичната стабилизация също е добре дошла за начинаещ фотограф.



  5. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    164
    #19

    Re:Фотоапарат около 1000 лева?

    Логиката е много странна. D90 е морално остарял, но Канон 1000D или 1100D, които са в доста по-нисък клас - не са. Пак казвам - снимам с Канон, така че имам поглед. За първия обектив - не зная, но аз лично когато видя толкова голяма минимална бленда кликам на бутон "следващо"... А втория съм го имал. И го продадох с достатъчно голяма загуба. Никой от двата обектива не може да мине дори близко до никора. Повярвай ми. Както казах - снимал съм с много обективи и фотоапарати - и мога да направя някаква разлика. Разбира се е субективно мнение, но не съм чувал такъв никор с проблеми с фокуса. Пък сигмичките си имат поголовно. Не че не се оправя - вече и сервиз в България си имат, ама остава някакъв гаден вкус в устата...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    30
    #20

    Re:Фотоапарат около 1000 лева?

    17-70 наистина е добре за "първи и ежедневен" обектив. Лошото е обаче, че много бързо ще Й "потъмнее" и "окъсее". И съм напълно съгласен с мнението на колегата Chertoianov, че няма как да сравняваш тела от различни класове, пък макар и двата да са морално остаряли.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #21

    Re:Фотоапарат около 1000 лева?

    И все пак нали не мислите, че който си купи DSLR ще снима само с един единствен обектив? Аз почнах съвсем случайно с нов EOS 1000D с нестабилизиран китак. По-късно продадох китака и си взех стабилизиран такъв втора употреба. Имам и 55-250 и 50/1,8, както и Helios 58/2 от стар Зенит с преходник към EOS.
    Според мед да си взема един EOS 1100D със стабилизиран 18-55 за 999лв + 50/1,8 (може и втора ръка за около 150лв)
    Така или иначе за любителско снимане (ако не се изкарват пари с това) няма нужда от прекалено скъпа техника. Разликата в цената не оправдава малко по-високото качество.
    Освен това цените на телата падат повече от колкото цените на обективите, по мои скромни наблюдения.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 20
    Последно: 01-07-14, 09:55
  2. Моля препоръчайте ми LED 40-42" за около 1000-1200 лв.
    От mbialkov във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 11-05-12, 23:00
  3. 40 42 " LCD TV около 1000 лв.
    От pilev във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 24-06-11, 08:53
  4. Какъв LCD да си купя за около 1000-1100 лв?
    От LEGAL във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-03-11, 20:49
  5. Отговори: 6
    Последно: 27-03-06, 20:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе