Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Фотоапарат около 1000 лева?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    4
    #1

    Фотоапарат около 1000 лева?

    Здравейте,
    моля за помощ. Искам да си купя фотоапарат за около 1000 лева и изобщо си нямам идея какво да търся. Моля помогнете - ще снимам всичко с него - просто искам да е с по-добро качество това всичко.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #2

    Re:Фотоапарат около 1000 лева?

    хубави снимки могат да се направят и с апарат от 150лв. Кажи по-конкретно имаш ли нещо набелязано?

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #3

    Re:Фотоапарат около 1000 лева?

    Цитат Първоначално публикувано от GMIR
    хубави снимки могат да се направят и с апарат от 150лв.
    Може ако снимаш пейзажи на открито и на дневна светлина.
    Кажи дали искаш нещо компактно или си готов да носиш по-голяма и тежка чанта?
    Ето нещо компактно: http://technomarket.bg/products/0910...pus-xz-1-black
    и това също: http://magazin.photosynthesis.bg/off...404010012.html

    Това е още по-добро от горните 2 но пък е по тежко: http://magazin.photosynthesis.bg/off...501000111.html

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    4
    #4

    Re:Фотоапарат около 1000 лева?

    Искам DSLR фотоапарат, иначе друг си имам. Качеството да е малко по-добре, без да се правя на фотограф . Точно за това и не искам да се изхвърлям, предпочитам да имам фотоапарат на който мога да използвам фунциите. Спряла съм се на ето този за момента:

    http://magazin.photosynthesis.bg/off...303010003.html

    Струва им се подходящ за любител фотограф, който в бъдеще може да надгражда с оптика или там с каквото трябва.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    164
    #5

    Re:Фотоапарат около 1000 лева?

    Предложените Никон и Канон са в най-ниския клас и на двата производителя, но това не ги прави лоши, в крайна сметка. Купувайки си такъв фотоапарат може би е добре да започнеш наистина от идеята какво ще снимаш. Ако е за пейзажна фотография като че ли китовите обективи ще ти свършат работа. Но ако тръгнеш по стръмния път за търсене на оптималния обектив... В този смисъл като че ли втора ръка повече и съответно по-евтини са канонските обективи.
    Другия ти вараинт е във форумите на Фото-форум да потърсиш техника втора ръка. Има много хора, които или защото вече стария фотоапарат им е умалял, или защото защото DSLR-ите са се оказали не това, което са очаквали си продават техниката на не лоши цени, а има и доста с гаранция...
    Наистина ако кажеш точно какво смяташ да снимаш или поне какво ти се върти като идея може би ще можем да измислим нещо заедно.

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    4
    #6

    Re:Фотоапарат около 1000 лева?

    Добре. Искам да снимам хора предимно. Може би и панорамни снимки донякъде. Пейзажи не толкова. Какво е китов обектив, това не можах да схвана аз - каква е разликата между обективите. А иначе малко се притеснявам да си купувам фотоапарат втора ръка, още повече като си нямам и идея какво да гледам. Благодаря за помощта! . Гледах и този:
    http://magazin.photosynthesis.bg/off...503000231.html - по-скъп е, но на мен не ми е ясно защо и дали си заслужава повечето пари. Имам впредвид - профи като мен има ли смисъл да дава тези пари?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    30
    #7

    Re:Фотоапарат около 1000 лева?

    Ако наистина не можеш да надхвърлиш бюджета си от 1000 лв имаш два избора - или безмоторно тяло от рода на D3100, заедно с китовия обектив /който няма да ти върши работа за портрети и панорами/, или втора ръка D90, което в случая като, че да е за предпочитане. За портрети ще ти трябват обективи от рода на евтиния 50/1,8 до по-скъпите 50/1,4, 85/1,8 или 1,4. При панорамите е малко по-особен /скъп/ случая. Обектива е в пъти по-важен от тялото. За съжаление фотографията не е евтино хоби, така, че трябва да се примириш с компромисите, които трябва да направиш. Аз бих те посъветвал първо да по-прочетеш кое как се случва във фотографията и тогава да се хвърляш смело напред.
    успех

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    164
    #8

    Re:Фотоапарат около 1000 лева?

    Със сигурност D90 със стабилизирания 18-105 е много, ама много по-добра машина. Неизмеримо! Освен, че тялото е страхотно и ще ти даде много солидна основа, обектива също е невероятен за парите си. Има един-два кусура, но нищо притеснително. Дължината му го прави почти универсален. На 18 мм - чудни пейзажи, от 80 мм нагоре- чудни портрети. Ако си вземеш 3100 след по-малко от година ще се оглеждаш за нещо по-добро. А с D90 - този период ще е много по-дълъг. Така че можеш да гледаш на това като инвестиция.

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    4
    #9

    Re:Фотоапарат около 1000 лева?

    Благодаря много, мисля че се ориентирах. Винаги е за предпочитане по-дълготрайната инвестиция, така че сигурно ще се спра на втория вариант.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #10

    Re:Фотоапарат около 1000 лева?

    д90 е вече морално остарял апарат а 3100 и 5100 /ако не се снима в RAW / са подигравка с феновете на никон.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    164
    #11

    Re:Фотоапарат около 1000 лева?

    Ей така като се почне... Морално остарял... Стар е, да. Но пък "морално остарял"?!? D300 морално остарял ли е? За един човек, който сега прохожда в света на DSLR-ите това е изключителен фотоапарат. Много от нас са започнали на къде-куде по-кошмарни фотоапарати... D7000 е още по-хубав, но неговата цена е още хиледарка отгоре. И защо? Човека започна от 1000 и вече е склонен да даде 500 отгоре за свестен фотоапарат. Наистина е факт, че тия 1500-1600 лева ако се дадат за техника втора употреба, но с гаранция ще стигнат и за нещо от по-високия клас, но щом човека иска нов...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    30
    #12

    Re:Фотоапарат около 1000 лева?

    Цитат Първоначално публикувано от GMIR
    д90 е вече морално остарял апарат а 3100 и 5100 /ако не се снима в RAW / са подигравка с феновете на никон.
    Колега единия не влиза в бюджета, а и двата са без мотори в тялото, което ама хич не е за пренебрегване. Със сигурност от комбинацията D90 плюс "безмоторни" обективи ще изстиска повече от даден "кадър", стига да има желание и воля да се учи.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #13

    Re:Фотоапарат около 1000 лева?

    ох никонски неволи едно моторно тяло 90д и ... няма остаряване, и въпреки че никоня лети в космоса с американските програми а и с Дарт Вейдар също
    а за оптиката почти нищо не се казва...
    а за сервизното обслужване на никон ........ първото нещо което ще се случи е ще се отлепят гумените части ...спирам да не дава господ да се развали апаратчето


    е канона в отношение сервиз са на светлини години напред в нашата мила татковина.!
    моя съвет купи си Сони защото те правят електрониката на Никон а оптиката им е от бившите заводи на минолта.
    http://www.photopavilion.com/?page=c...how=additional


  17. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    164
    #14

    Re:Фотоапарат около 1000 лева?

    За тия пари Канон няма кит, който да е равен на комбинацията D90 плюс стабилизирания 18-105. Канон просто нямат обектив който дори е близко до този обектив за тази цена. Канонските обективи с подобни характеристики започват от 800-900 лева нагоре...
    Иначе за протокола - аз снимам с канон, но искрено завиждам на никонци точно за този обектив.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #15

    Re:Фотоапарат около 1000 лева?

    отговора ти е сигма и то нова!
    сигмите среден клас са равни на Л ките при канона а и не прашасват като споменатите от теб обобективи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 20
    Последно: 01-07-14, 09:55
  2. Моля препоръчайте ми LED 40-42" за около 1000-1200 лв.
    От mbialkov във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 11-05-12, 23:00
  3. 40 42 " LCD TV около 1000 лв.
    От pilev във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 24-06-11, 08:53
  4. Какъв LCD да си купя за около 1000-1100 лв?
    От LEGAL във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-03-11, 20:49
  5. Отговори: 6
    Последно: 27-03-06, 20:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе