Резултати от 1 до 8 от общо 8

Избор между два "Канон"-а

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    49
    #1

    Избор между два "Канон"-а

    И двата са от серията Пауършот - А570IS или А800. Първият е 2-ра ръка, вторият нов, но цената и на двата е 100 лв. Имах А460 преди и затова пак съм се насочил към Канон

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #2

    Re:Избор между два "Канон"-а

    Личното ми мнение е ,че А800 е доста олекотена и орязана сапунерка в точния смисъл на думата.Снимал съм малко с него и с А590IS и със сигурност бих избрал втория,който като нов бе 3 пъти по- скъп от първият ,но доста по солидно изработен и удобен. Ето ти един такъв втора ръка за 75лв. http://prodavalnik.com/fotoaparat-canon-a590-i4699805

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:Избор между два "Канон"-а

    аз имам 570is и съм доволен
    прави отлични снимки за цената си (да не забравяме, че е стар модел, който струваше към 350, когато излезе)

    само да те предупредя за този от продавалника, че най-вероятно е изпускан, в следствие на което се е счупило едно малко чопче, държащо капачето на батериите отдолу. личи си на втората снимка, където се вижда луфта. това в моя случай не доведе до никакви проблеми със снимането, но да имаш едно наум

  5. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #4

    Re:Избор между два "Канон"-а

    Да моя грешка ,че не разгледах снимките,но пък може и да не е затворен на втората снимка съдейки по третата отзад,където всичко изглежда наред.Наистина преди време се говореше като недостатък когато излезе модела,че има малък луфт на капачето за батериите.Но тук или наистина е счупено чопчето или не е затворен.В крайна сметка има и друга обява за 80лв. Може да минеш и на А570 в краен случай ,но приеми ,че буквите IS след модела са важни /стабилизатор на картината/,а при А800 го няма.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re:Избор между два "Канон"-а

    Цитат Първоначално публикувано от granity
    ...буквите IS след модела са важни /стабилизатор на картината/,а при А800 го няма.
    абсолютно! в никакъв случай без IS!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    49
    #6

    Re:Избор между два "Канон"-а

    За апарата от тази обява ми е интересаhttps://forum.setcombg.com/index.php/topic,56763.0.html. Преди да пусна темата хвърлих едно око на ревютата за двата модела и придобих представа чат-пат. На А800 предимството е, че нов. стария Канон не мръдна 5 години, и още си работи,но се наложи раздяла с него. Ще се спра на А570 или 90. Благодаря за съветите.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    49
    #7

    Re:Избор между два "Канон"-а

    В крайна сметка се сдобих с това: http://www.digicam.bg/models-Praktic...Dpix_740Z.html

    Подарък е от роднина, който не го използва. Добре 7 мегапиксела... Сравнявам с Канона, който имах...
    или Практиката е пълно дърво, или не успявам да вляза в настройките, но по-скоро е първото. Иначе снимките не са лоши, но някак не ме кефи апарата. Пък и явно не мога да отвикна от Канона.Чудя се дали да го върна и да се върна на предната дилема.

    Някой с наблюдения над Практиките?

  10. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #8

    Re:Избор между два "Канон"-а

    Практика -турците купиха търговската марка през 2006 и от тогава май само те правят тези подобия на фото.Така като гледам моделът ти е 2007 щом е 7 мгп.Личното ми мнение е ,че апаратите им не струват.Това е което знам за тях.От друга страна пък скоро си купих бинокъл на тази марка и е правен в Германия,което ме озадачи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор между 3 модела 40" ТВ
    От guiltybydesign във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 09-12-14, 20:25
  2. Помощ за избор на "LCD/LED" телевизор - "40-46" инча
    От Jimbata във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 28-01-12, 19:16
  3. Избор на телевизор (между 32" и 37")
    От D.Ko. във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 21-11-11, 21:38
  4. Помощ за избор между "SHARP" i "LG"
    От zezo1983 във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 24-04-11, 17:34
  5. Отговори: 4
    Последно: 15-02-07, 20:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе