Резултати от 1 до 3 от общо 3
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Horizont

Избор между SONY a5100 и Olympus PEN E-PL6

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    50
    #1

    Избор между SONY a5100 и Olympus PEN E-PL6

    След много четене сведох избора до само два модела с леки вариации в избора на обективи в комплекта:

    Olympus E-PL6 PEN (черен) + обектив Olympus ZD Micro 14-42mm F/3.5-5.6 II R MSC (черен) + обектив Olympus ZD Micro 40-150mm F/4-5.6 ED R MSC (черен)
    или същия, но с друг обектив (един);
    вариант 2 е SONY a5100 (и него го има в комплект с два обектива, но вече ми идва малко в повече цената).

    За мен плюсовете и минусите са следните:

    Сони-то е по-скъпо, управлението му не ми харесва особено (няма го това колелце отгоре с избора на режимите), няма стабилизация на изображението. За сметка на това е с по-голям сензор, много хвалена система за фокусиране и има вградена светкавица, колкото и семпла да изглежда.

    Олимпус-а от своя страна е 20% по-евтин, евентуално го има с два обектива в комплекта, управлението е много удобно (според мен), има стабилизация на изображението и система за почистване на сензора от прах. При него пък светкавицата не е вградена (но пък е включена в комплекта). Май ако беше вградена нямаше да му мисля толкова и досега да съм го взел... Само не знам ще ми трябва ли този по-големия обектив (от комплекта с два обектива) в реалния живот. Също така не ми е ясно струва ли си да го взимам във варианта с палачинковия обектив, има ли друго предимство освен компактността?!

    Ще ви помоля за мнение кой от двата модела апарати бихте избрали вие и защо.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #2

    Отговор: Избор между SONY a5100 и Olympus PEN E-PL6

    Аз бих взел най-евтиния апарат със сменяеми обективи. Научи се да снимаш с него и тогава ще ти стане ясно какви са + и - им. На практика и с двата ще снимаш еднакво вземай по-евтиния. Най-ценното на тези системи са светлите обективи купи си задължително един 50мм/1.8f да се накефиш.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    77
    #3

    Отговор: Избор между SONY a5100 и Olympus PEN E-PL6

    Бих ти препоръчал сони а6000 има го колелцето отгоре и е с най-бързия фокус. Много професионални фотографи си купиха от този модел,. защото качеството му превъзхожда DSLR системи които струват поне пет пъти повече. Но ако ти се вижда скъпо а5100. На сонито стабилизацията е в обектива, а светкавицата се завъртва и насочва нагоре за индеректно отразено осветяване. И сонито си е лидер в електрониката и матриците, а на олимпуса самсунг им прави матриците и електрониката.
    Eто сравнение как сони отвява пена, а освен това и за видео сонито е много по-добро.
    http://snapsort.com/compare/Olympus-...ha-A5100/score
    Този пост е редактиран от Horizont; 10-03-15 в 19:38.
    blue1 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ с избор между SONY, SAMSUNG и LG
    От mmx21st във форум Sony телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 19-08-14, 17:36
  2. избор между Sony и Samsung
    От vas_bo във форум Sony телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 10-12-13, 20:43
  3. Избор между,или Canon SX40 vs Sony DSC-HX20V ?
    От diksanal във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 13
    Последно: 29-12-12, 00:34
  4. Избор между SONY KDL-40EX720 и TOSHIBA 40TL838G?
    От eternal_frost във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 07-12-11, 23:17
  5. ИЗБОР МЕЖДУ Olympus SP-510 UltraZoom И PANASONIC DMC-TZ2EG-S
    От bo4o във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 5
    Последно: 24-10-07, 18:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе