Резултати от 1 до 10 от общо 10

Избор на камера до 1000 лв

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #1

    Избор на камера до 1000 лв

    Гледам ръчните камерите до 1000 лв и на мога да избера нищо. Като цяло по сайтовете харектеристиките са колкото да има нещо. Сайтове в които могат да се сравняват детайлно също няма... Някои може ли да препоръча нещо конкретно.
    Изискванията ми са: FullHD, поне 30х оптичен зум, добра оптична стабилизация, хубава картина с реални цветове. Другото което ме интересува е да се справя добре при слабо осветление...

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Отговор: Избор на камера до 1000 лв

    Всички тия изисквания и накрая цена 1000лв - трудна работа, но все пак зависи от критерия ти за "хубаво". Големия оптичен зум не е силна страна, или по-скоро типичен , за качествените камери. За тая работа си има отделни обективи.
    За тези пари най-доброто което можеш да получиш като качество е от GoPro Hero4 Black Edition Camcorder Review - Reviewed.com Camcorders
    Сайт за сравнения и ревюта: Camcorder Reviews, Ratings and Buying Guides - Reviewed.com Camcorders
    Избери си нещо и после търси европейския вариант по нашите магазини.

    Тази мисля че отговаря на изискванията ти.
    JVC GZ-R10 Quad Proof Everio Camcorder Review - Reviewed.com Camcorders

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #3

    Отговор: Избор на камера до 1000 лв

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Всички тия изисквания и накрая цена 1000лв - трудна работа, но все пак зависи от критерия ти за "хубаво". Големия оптичен зум не е силна страна, или по-скоро типичен , за качествените камери. За тая работа си има отделни обективи.
    За тези пари най-доброто което можеш да получиш като качество е от GoPro Hero4 Black Edition Camcorder Review - Reviewed.com Camcorders
    Сайт за сравнения и ревюта: Camcorder Reviews, Ratings and Buying Guides - Reviewed.com Camcorders
    Избери си нещо и после търси европейския вариант по нашите магазини.

    Тази мисля че отговаря на изискванията ти.
    JVC GZ-R10 Quad Proof Everio Camcorder Review - Reviewed.com Camcorders
    Екшън камера на ми върши работа в никакъв случай. Hero не отговаря на абсолютно нищо от изискванията ми освен на разолюцията. Няма зум (аз искам поне 30х), няма стабилизация(или поне не си личи от кадрите които съм гледал). На слабо осветление едвва ли се справя добре...

    Защо изискванията ми да са големи. В този ценови диапазон видях поне 20 различни модела на sony, panasonic, canon... дето прегледат това което искам. Въпроса е кое от тях е най-доброто...

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Отговор: Избор на камера до 1000 лв

    Така пишат хората които се занимават професионално с тестване на фото и видео.... Ти погледна ли въобще сайта?
    GoPro -to отговаря на "....хубава картина с реални цветове. " - което за мен е с много по-голяма тежест от останалите изисквания. Да не говорим какъв перфектен забавен каданс може да се направи с него.

    Ето ти малко примери:
    https://www.youtube.com/watch?v=aU2A49j3NZA
    https://www.youtube.com/watch?v=VNHsAxfP1LA
    https://www.youtube.com/watch?v=YqTIoWYWgOQ
    https://www.youtube.com/watch?v=17FlqOoyXyM
    Този пост е редактиран от Pat; 22-03-15 в 16:03.

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Отговор: Избор на камера до 1000 лв

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Така пишат хората които се занимават професионално с тестване на фото и видео.... Ти погледна ли въобще сайта?
    GoPro -to отговаря на "....хубава картина с реални цветове. " - което за мен е с много по-голяма тежест от останалите изисквания. Да не говорим какъв перфектен забавен каданс може да се направи с него.
    Ами като не отговаря на 3 от 4 ми условия, значи няма как да стане с него. Този сайт съм го гледал преди няколко дни още...
    Иначе няма как хубавата картина да е с по-голяма тежест, защото искам да снимам нещо на 200 метра с ГоПро нищо няма да се види. Ако искам видеото да ми е стабилно в GoPro няма да стане.

    Ето и едно видео сравняващо GoPro и модел на Panasonic - за мен лично картината и цетовете на панасоника са по-добри...




    Още едно сравнение. Обърнете внимание на първия кадър при ГоПро не се вижда номера на колата в ляво, а при панасоника се вижда. Акспекта е същия, няма зум...
    Този пост е редактиран от glowndark; 22-03-15 в 15:53.

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #6

    Отговор: Избор на камера до 1000 лв

    А ако ядигна бюджета още малко (примерно с 500 лв) някакви предложения? @Pat - бих направил малко компромиси в изискванията си, спрямо цената, ако ми кажеш кое от нещата които искам е в повече...

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Отговор: Избор на камера до 1000 лв

    Щом ти трябва за да снимаш на такава дистанция тогава наблягаш на зума и стабилизацията. Сони имат много добра стабилизация но моделите с такъв оптичен зум са обикновено по нисък клас. За да се получи такъв зум се слагат малки матрици, а това знаеш до какво води Примерно: Sony HDR-PJ670. Има и на Панасоник таз годишен модел - Panasonic HC-V770 HD WiFi Camcorder Reviews | 2015 | Wireless Twin Camera | SmartReview.com
    JVC-то от първия ми пост също има голямо увеличение но не знам как е със стабилизацията.

    Освен това, лично аз при снимане такива далечни обекти използвам статив. Ефекта е много по-голям от които и да е стабилизатор.
    Този пост е редактиран от Pat; 23-03-15 в 03:03.

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #8

    Отговор: Избор на камера до 1000 лв

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Щом ти трябва за да снимаш на такава дистанция тогава наблягаш на зума и стабилизацията. Сони имат много добра стабилизация но моделите с такъв оптичен зум са обикновено по нисък клас. За да се получи такъв зум се слагат малки матрици, а това знаеш до какво води Примерно: Sony HDR-PJ670. Има и на Панасоник таз годишен модел - Panasonic HC-V770 HD WiFi Camcorder Reviews | 2015 | Wireless Twin Camera | SmartReview.com
    JVC-то от първия ми пост също има голямо увеличение но не знам как е със стабилизацията.

    Освен това, лично аз при снимане такива далечни обекти използвам статив. Ефекта е много по-голям от които и да е стабилизатор.
    Статива е най-малкия проблем. Но примерно се разкарваш някъде, гледаш става нещо. Вадиш камерата удряш един зум 30Х и снимаш. При 30Х ако нямаш стабилизация от ръка нищо няма да хванеш. Отделно на плажа, ако искаш някои сърфист, кораб, лодка да снимаш...
    И на последно място. Стаблизацията е много полезна когато снимаш от движение, дали като вървиш или от кола... Абе не става без стабилизация.
    Според мен лично и на GoPro и липсва сериозно стабилизация и в повечето крадри много здраво се тресе, и после трябва да се редактират нещата софтуерно... Проблема е, че е малък и няма как да се реализира свястна стабилизация...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #9

    Отговор: Избор на камера до 1000 лв

    glowndark гледал ли си как се представят mirrorless камерите със сменяеми обективи? Панасоник GH4, Олимпус m5 ,Сони или сапунерка с голям сензор като Panasonic LX100, canon g3 x?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    77
    #10

    Отговор: Избор на камера до 1000 лв

    glowndark за снимане на тъмно или в сумрак потърси камера с възможно най-малко лукса. Евтините модели са 5-7 лукса а по-хубавите 0.5 - 1,5 лукса. Някъде бях срещнал в рекламите на сони от PJ серията че имат триосна стабилизация на принципа на жироскопа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ при избор на рисийвър и подходящи тонколони за него до 1000 лева общо
    От ivchoni във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 7
    Последно: 12-08-13, 12:12
  2. Избор инверторен климатик btu 12 в диапазон 1000-1300лв
    От stanislav77 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 13-07-13, 11:30
  3. Избор на Домашно кино до 1000 лв.
    От choko66 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 8
    Последно: 29-01-13, 09:20
  4. Отговори: 0
    Последно: 21-10-12, 09:44
  5. Избор на климатик до 1000 лв.
    От Nikol във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 28-05-11, 09:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе