Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18
Like Tree8Одобрявам

Избор на фотоапарат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Varna, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    154
    #1

    Избор на фотоапарат

    Здравейте, обмислям покупка на фотоапарат с който да снимам щерката и тук там нещо странично. Не се занимавам с фотография, нито съм любител, но днес в яслата имаше представление и съм разочарован от камерата на смартфонът ми Бюджета е макс 900-1000 лв като мисля да е на изплащане. Благодаря предварително. Прочетох малко и видях, че се коментира DSLR Nikon D3300, nikon d3300 - Търсене в - eMAG.bg. С кой от всички обективи е оптимален вариант за покупка?
    Този пост е редактиран от chorlav; 22-03-16 в 20:44.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    35
    #2

    Отговор: Избор на фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от chorlav Виж публикацията
    Здравейте, обмислям покупка на фотоапарат с който да снимам щерката и тук там нещо странично. Не се занимавам с фотография, нито съм любител, но днес в яслата имаше представление и съм разочарован от камерата на смартфонът ми Бюджета е макс 900-1000 лв като мисля да е на изплащане. Благодаря предварително. Прочетох малко и видях, че се коментира DSLR Nikon D3300, nikon d3300 - Търсене в - eMAG.bg. С кой от всички обективи е оптимален вариант за покупка?
    Ако не сте интересували от фография преди, рискувате да дадете едни хиляда лв и пак да останете разочарован. Преминаване към ДСЛР има смисъл ако ще се занимавате по-сериозно занапред и имате намерение да инвестирате в по-хубави обективи (всеки по стотици левове минимум). Освен това такъв апарат е неудобен за носене всеки ден и ОК - за тържеството ще го вземете, но гарантирано няма да го носите при всяка разходка в парка или прибиране от градината и пак ще изпуснете ценни моменти.
    Моят съвет е - компактна "сапунерка" със светъл обектив.

    Бих ви препоръчал Panasonic LX100, но ной надхвърля бюджета Ви.

    Това Сони е добър вариант, видеото също ще Ви върши работа.
    (Може и да го има по-евтино някъде, а и Черни петъци се задават)
    chorlav одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Varna, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    154
    #3

    Отговор: Избор на фотоапарат

    Благодаря един познат също ми препоръча sony-то. Не смятам да се занимавам с фотография, а просто да щракна друга някоя снимка на детето, но да остана доволен все пак. Ако може още някое предложение ще съм благодарен.
    И каква е разликата между rx 100 и rx100 II. Оправдана ли е ценовата разлика от 250 лв
    Този пост е редактиран от chorlav; 23-03-16 в 14:45.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #4

    Отговор: Избор на фотоапарат

    Моето мнение е, че Никона е категорично по-добрият избор даже и с китовия обектив, условието са сериозно занемание с фотография и наливането на пари в обективи изобщо не е задължително. За удобството съм съгласен, че сапунерката е идеална за непритинциозният потребител, но веднъж снимал с огледално рефлексен апарат, сапунерката няма да те задоволява. Аз снимам с Dslr Канон, а за всеки ден със Сони Xperia ;-)

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    22
    #5

    Отговор: Избор на фотоапарат

    Май че rx100 е за предпочитане.Разликата е въртящ дисплей и Wi-Fi в повече на rx100 II.А то си може и без тях за едни хубави снимки

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    35
    #6

    Отговор: Избор на фотоапарат

    Не знам с тоя тъмен китов обектив какво ще направи освен за натовари другите родители с очаквания, че от него ще чакат хубавите снимки, защото е с "професионален" апарат.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #7

    Отговор: Избор на фотоапарат

    За снимане на детето как хвърля топка в парка е достатъчен и фотоапарат от 100-200 лв. А такива в техномагазините колкото искаш.И то с доста прилични за целта параметри--->~ 20 мегапиксела, ~4x-5x оптично и цифрово приближение.
    blue1 одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #8

    Отговор: Избор на фотоапарат

    Джонко, аре на бас, че с тъмния обектив ще станат по-добри снимки от колкото със светлият на сапунерката?!

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #9

    Отговор: Избор на фотоапарат

    Точно тая сапунерка е (rx100 II) е леко по-различна от повечето сапунерки , така че не съм убеден ,че крайният резултат в 90% от "ежедневните" случаи няма да е в нейна полза спрямо нисък клас DSLR с китов обектив . За удобството пък да ти е под ръка в нужния момент да не говорим ... макар и в повечето случаи вече телефоните с добра камера също "вършат работа"
    По конкретното задание , мисля на питащия ще е доволен повече от RX100 II .
    jonkobg одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,174
    #10

    Отговор: Избор на фотоапарат

    @blue1 - Не се хващай на бас . С един мой приятел цял ден снимахме - той с Canon 60D , аз с Sony RX100. После показвахме снимките на хора , без да знаят кои снимки с кой фотоапарат са правени и малко го хвана яд , че повечето харесват моите . А за удобството при носене и снимане да не говорим - едно е да се разходиш следобед из парка и да снимаш , друго е да носиш 3кг чанта из планината или на екскурзия в чужбина.
    @chorlav - Ако искаш наистина читав апарат , можеш да го намериш Sony RX100 за около 800лв. - заслужава си. Ето малко снимки:





    Прикачени изображения Прикачени изображения
    blue1, svetlio1 и chorlav харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Varna, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    154
    #11

    Отговор: Избор на фотоапарат

    Точно там е въпроса, че не разбирам и няма да св занимавам с професионални снимки. Просто искам като има някакъв повод да мога да направя хубава снимка на детето. Телефона ми снима горе долу добре, ако има хубава светлина, но снощи в яслата останаха разочарован. Ето снимка да видите за какво иде реч.
    Това са снимки с HTC на слаба светлина
    Този пост е редактиран от chorlav; 23-03-16 в 16:24.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #12

    Отговор: Избор на фотоапарат

    Бислав, признавам модела не съм го разглеждал и приемам, че може да е добър, сравнението с D60 доста ме съмнява обаче - все пак масовият зрител на "шаренко се радва" и това че повечето са харесали твоите снимки, за мен се дължи, че си по-добър зад обектива.

  16. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Varna, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    154
    #13

    Отговор: Избор на фотоапарат

    Здравейте фотоапаратът е избран вече. Двуомя се само с кой обектив AF-P 18-55 VR 729лв.
    Или AF-S 18-55 vrII 799лв
    Каква е разликата между двата и заслужава ли си 80 лв разлика. Има и трети вариант с vrII + втора батерия +16 gb micro sd+ чанта за никон?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #14

    Отговор: Избор на фотоапарат

    Чорлав, вторият е по-нов, теоретично е подобрена версия на първият ако не те бърка вземи вторият.
    Така, за колегите сравняващи сапунерката на Сони с Никона.......момчета и дума не можа да става, че Сонито е по-добро, в пъти по-бавен затвор, по-слаба чувствителност и много шум във високо исо, по-слабичка динамика на снимките и като цяло по-лоши снимки, автофокуса естествено и той е по-бавен, батерията държи по-малко и въобще не си заслужава за тази висока цена, а пък сравнението с D60 е меко казано наивно. Sony RX100 е просто още един скъп турбо сапунер.
    Чорлав избора ти е правилен!
    chorlav и tony34al харесват това.

  18. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #15

    Отговор: Избор на фотоапарат

    LYTRO ILLUM - нещо по-различно



    Галерия https://pictures.lytro.com/

    за 370 долара повече от кулл

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на фотоапарат - 300 - 500 лв.
    От KTT във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 7
    Последно: 20-08-13, 15:03
  2. Избор на фотоапарат!
    От magipol във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 8
    Последно: 30-03-12, 17:23
  3. Избор на фотоапарат
    От svt11 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 23
    Последно: 25-01-12, 20:13
  4. избор на фотоапарат
    От Малъри във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 7
    Последно: 21-09-09, 17:44
  5. Избор на фотоапарат
    От ba4_dido във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 5
    Последно: 27-12-07, 11:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе