Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29
Like Tree3Одобрявам

iPhone 5s или Nikon D3300

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #16

    Отговор: iPhone 5s или Nikon D3300

    Виж.. Никона не е избран с някакви задни мисли, просто е първата стандартна сапунена, която ми излезе в Емаг като отговаряща на изискването ти - фотоапарат от известен бранд.
    Силно ме съмнява да снима много по-добре или много по-зле от десетки подобни нему модели.

    Да кажеш, че ултра популярни модели като iPhone 7 или Huawei P9 са екзотика е.. ок, не се нуждае от коментар.

    Радвам се, че си погледал снимки от модерни смартфони и си се уверил, че те вече не отстъпват на голяма част от фотоапаратите от нисък клас - да ги наречем сапунерки.

    Смартфонът е изключително интересен продукт, който носи много продажби. Затова в него се влагат много средства за разработка. И всичко, в това число и снимките ще става все по-добро с невероятни темпове.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #17

    Отговор: iPhone 5s или Nikon D3300

    Дори не съм си помислил, че специално си седнал да избираш тоя скапан Никон, то пък какво ли има да му избираш. Направих си труда да разгледам как стоят нещата до към 350 лв. Знаеш ли, като цяло всичко е зле, вече над тази граница нещата придобиват по-приличен вид, но пък съвсем близо до това ниво са "хибридите".

    Колкотото до айфоните и хуауей или както му е там името... Нека бъдат популярни, нищо против, НО, за тези пари за мен са ЕКЗОТИКА (главните букви, не са случайни). Съгласи се, че в държава където средната заплата е 800 лв. е меко казано странно да НЕ са такива.
    Дай ми модел за 200-300 лв. с що годе прилична камера, читавo стерео (по възможност тествано от overclokers.ru с RMAA) и сгодна батерия и ще ти кажа, че си оцелил десетката за мен. Досега съм намерил три модела ASUS ZE500KL, Xiaomi redmi 3S, Meizu m3s mini. Последният като го видях си казах, ИСКАМ ГО! В следващия момент си рекох, да но това е мейзу и нЕма радио Та така, дет се вика убавите неща струват пари Иначе си прав, след години и евтините модели ще имат читави снимачки, но това едва ли ще е в близките година-две, но пък кой знае, току виж някой технологичен пробив

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    11
    #18

    Отговор: iPhone 5s или Nikon D3300

    Реших да напиша тази тема, защото само ми обясняват, че iPhone прави по-добри снимки от професионален фотоапарат, но просто не исках да повярвам. Не съм по скъпите телефони и не съм ползвал. Предполагам проблемът идва от егото на iPhone запалянковците.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #19

    Отговор: iPhone 5s или Nikon D3300

    Мне. Идва от неосведоменоста на масата потребители които вярват на поръчковите статии. Епъл са платили на "авторитетни" сайтове да изкарат колко яка е камерата на айфоня и после разправяй че нямаш сестра. Подобни ситуации много, само избрани китайци като Хуавей успяха още по-нагло да се опитат да излъжат всички, че ползвали оптика на Leica във флагманският си телефон от миналата година, но забравиха да махнат инфото от публикуваните снимки с телефон (които се оказаха, че са правени с DSLR фотоапарат .... що ли? ). И после имаше официално становище и от Leica и от Huawei, че то всъщност не било ябълки ами круши.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #20

    Отговор: iPhone 5s или Nikon D3300

    Когато галериите са в авторитетни сайтове - платени са, снимките не са истински.
    Когато са в неавторитетни сайтове - платени са, нямат за сравнение снимки от сапунерки
    Когато са любителски по форумите - ми те тея не могат да снимат с телефон, камо ли с фотоапарат

    Угодия няма, но фактите са налице - неосведомени са 99 от 100-ина - това е най-меко казано съотношението на ползващите смартфони спрямо ползващите други устройства за снимки по мои наблюдения. (пп - от бройката изключвам китайските туристи. Там има явно фетиш към голямото и неудобното...)

    Обобщено - Стенли си лае, кервана си върви
    Снимките, които правят мобилните телефони с всеки изминал модел стават все по-добри и по-добри.
    Последното поколение телефони пребори и основния проблем на малките устройства - снимките при лошо осветление.

    Към момента истината е, че топ смартфон дава всичко необходимо на над 90% от потребителите - такива като мен, които искат добро пойнт енд шот устройство, което да дава приемлив резултат за дигитално разглеждане при всевъзможни условия.
    А подобни постове като горния, опитващи се да промият мозъци, че видиш ли, във всички ревюта с галерии, снимки направени с най-добрите фотоапарати сред смартфоните като Samsung S7, Huawei P9, iPhone 7 Plus били фалшиви показват само неподлатен хейт за мен.

    В спора ни, аз дадох възможност всеки колебаещ се да сравни направени снимки с редова сапунерка и с топ смартфон. Радвам се, че wrathchild преосмисли становището си за Всички фотоапарати.
    Максималното качество е цел за малцина, максималното удобство и простота на работа - за мнозина.


    PP - http://petapixel.com/2016/10/08/phot...e-camera-ever/
    Защо ми трябва нещо по-добро след като не мога да постигна и това, което е направено с телефон???
    То DSLR-а сам не работи, трябва му и човек. Което важи в много по-малка степен за смартфона...

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #21

    Отговор: iPhone 5s или Nikon D3300

    Цитат Първоначално публикувано от Lilov79 Виж публикацията
    Реших да напиша тази тема, защото само ми обясняват, че iPhone прави по-добри снимки от професионален фотоапарат, но просто не исках да повярвам. Не съм по скъпите телефони и не съм ползвал. Предполагам проблемът идва от егото на iPhone запалянковците.
    Точно па жълтите снимки на въйфоня не бих казал, че са най-доброто в жанра, но е все пак са в 5-цата при телефоните ... и все пак поне "на една ръка" разстояние ... и малко встрани от DSLR .

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #22

    Отговор: iPhone 5s или Nikon D3300

    Обобщително, баф,баф Това което на един му харесва, не значи, че и на друг ще му допадне. За разлика от теб обаче аз не пиша, че хейтиш или възхваляваш нещо без да си го ползвал ...както и да е, живот и здраве, ако се съберем на бира ще си поговорим и може дори да е забавно
    kod одобрява това.

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #23

    Отговор: iPhone 5s или Nikon D3300

    Да продължим темата - дали / кога смартфоните ще настигнат по фотографски качества евтините сапунерки / скъпите DSLR-и с новия MOTO мод:



    Дали пък нещо не ви намеква кой е решил да прави 10х оптиката за новите Мотороли модове.
    Стенли ?
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    stenly одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #24

    Отговор: iPhone 5s или Nikon D3300

    Цената?

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #25

    Отговор: iPhone 5s или Nikon D3300

    Излиза линк в Пазарувай към приставката на магазина на унгарците с цена 500 лева.
    Но продукта не е наличен там в момента.

    Като цяло - това ще е предполагам, около 500лв... множко за мод, но... всичко зависи - ако ги правят така, че да си сигурен, че ще пасват на бъдещи Моторола модели... бива.

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #26

    Отговор: iPhone 5s или Nikon D3300

    Ма то тва не е вече смартфон с камера , а сапунерка с функция телефон.

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #27

    Отговор: iPhone 5s или Nikon D3300

    Това вече изглежда истинско.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    149
    #28

    Отговор: iPhone 5s или Nikon D3300

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Да продължим темата - дали / кога смартфоните ще настигнат по фотографски качества евтините сапунерки / скъпите DSLR-и
    Факт е отдавна - Lumia 950, HTC One 9, lumia 1020, Nokia 808 ....

  17. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #29

    Отговор: iPhone 5s или Nikon D3300

    Факт номер 2, Нокиа 3310 прави по добри снимки от изброените по горе телефони.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Nikon P530 vs Nikon P600
    От shogo във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 19
    Последно: 29-12-14, 23:21
  2. Продава:Нов - Nikon D3100 + обектив Nikon AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G
    От TheValidator във форум Приключили продажби
    Отговори: 8
    Последно: 28-03-13, 17:54
  3. Продавам Nikon D60 + аксесоари
    От ivangenev10 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 23-08-11, 20:24
  4. Продавам: Nikon D40
    От taipan във форум Продава
    Отговори: 5
    Последно: 06-05-11, 00:14
  5. NIKON D 60
    От Soty във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 24-04-09, 13:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе