Резултати от 1 до 4 от общо 4

Помощ с Wireless USB Hub and Adapter

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    13
    #1

    Помощ с Wireless USB Hub and Adapter

    Здравейте,
    От доста време насам се опитвам да си купя устройство, което ми позволява да свържа безжично няколко перирефни usb 2.0 устройства (например мишка, клавиатура, звукова карта и уеб камера) с компютър който се намира в същата стая но на разстояние такова, че използването на кабел да ме дразни. Временно решението на проблема ми е usb удължител в който съм включил usb хъб с 4 порта.
    Единственото такова устройство което съществуваше доскоро на пазара е IOGEAR GUWH104KIT Wireless USB Hub and Adapter или подобни модели на същия производител, но спрени от производство и продажба.
    Дълго време си блъсках главата защо са спрени, но предполагам не разбирам добре капитализма или не намирам съществуващ заместител, за който не се плаща годишен абонамент от 150+ долара.

    Няма как и 4-те ми устройства да са безжични да не говорим, че утре може да реша да включа още и наистина ми се налага да използвам безжичен хъб. Ако има и usb 3.0 поддръжка ще бъде супер, но аз лично не открих такъв.
    Моля за помощ!

  2.  
     
  3. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    981
    #2

    Отговор: Помощ с Wireless USB Hub and Adapter

    На какво разстояние е въпросната периферия от компютъра?
    При безжичните мишки на 2.4 GHz, разтоянието на което могат работят е около 8/10 м.в права линия, без препятствия.
    Ако технологията е през блутут може и повече.
    Звукова карта свързана от разстояние, защо е необходими това...

    Пример: Тъй като и аз не обичам много кабелите имам следната схема. Лично на компютъра който ползвам имам свързана доста периферия
    две безжични периферни устройства (мишка и геймпад) на 2,4 GHz и един wi-fi безжичен адаптер на 5 GHz.
    Като съм пуснал един екстендър кабел USB male към USB female,за да удължа разстоянието на което да работи мишката (когато използвам ТВ)
    А адаптера за геймпада "боднат" директно в USB hub-a на монитора ( и друга периферия имам там).
    Този пост е редактиран от tek; 23-10-19 в 23:11.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    13
    #3

    Отговор: Помощ с Wireless USB Hub and Adapter

    Всичко се ползва в 1 стая, но заради големината на кутията ми се налага да я сложа доста далече от бюрото. Двата ми гейм пада и работят без никакъв лаг и този вариант ще проработи но проблема е, че си харесах безжични клавиатура за 230 лв и мишка за 150. Приличен безжичен headset е също от порядъка на 250 лв. Външната звукова карта и MIDI клавиатурата не ги ползвам постоянно, но ще бъде супер ако не ми се налага да ги превключвам и тях. Отделно искам и камера така, че ако мога да мина с 1 устройство за 100-150 лв ще съм повече от доволен.

  5. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    981
    #4

    Отговор: Помощ с Wireless USB Hub and Adapter

    В такъв случай ако разтоянието не е много дълго (под 3 м.) Може да помислиш да пуснеш един кабел USB към USB (3.0/1) и да вземеш един USB Hub (в случай че нямаш наличен на монитора).
    И ги свързваш всичките в него. Така ти отпада безжичната технология/вариант която някой път си има закъснение и то не малко.
    Пример:
    Macally 9-Port USB-A, USB-C Hub Charger - USB хъб (зареждаща станция) за настолни и преносими компютри (с USB-C кабел и захранване)
    Според мен е по добър и евтин вариант.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам Wireless USB Adapter TP-Link TL-WN722NC
    От m.dimitrov във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 30-12-12, 16:12
  2. Оригинална ! ALFA AWUS036H 1000mw Wireless b/g usb adapter
    От kgeorev във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 04-01-12, 12:51
  3. Samsung Wireless LAN Adapter
    От n0rdisk във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 15-01-11, 17:10
  4. Продавам Belkin Wireless G Router plus wireless usb adapter
    От gamani във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-10, 14:53
  5. Belkin Wireless G Adapter f5d7050
    От pavka_pl във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 12-05-10, 08:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе