Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 47

Препоръчайте хладилник ...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #16

    Re: Препоръчайте хладилник ...

    Аз също имам Crown - от по-големите - към 2,5 години, като гаранцията му е 3. Дотук добре, но за тях се чува, че карат приблизително колкото им е гаранцията - ще видим!
    Иначе съм доволен - не е шумен, има доста място...
    Обаче като му гледам конструкцията - евентуален ремонт май е почти "mission impossible"

    Но клиентите са два вида - с много пари и с по-малко - за всеки има по нещо!
    Апропо - предпочетох го пред Whirlpool с фризерна част, макар че и двата бяха около 600...

  2.  
     
  3. ggd
    ggd е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    9
    #17

    Re: Препоръчайте хладилник ...

    Най добрите хладилници от "по евтините "са "Снайге"."Горение" си развалиха качеството ,гледайте фреона на който работи хладилника да е на R 134 ако е с Фреон 600 (изобутан) R600 компресорите са по нетрайни.....Карат 3-4 години максимум.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    76
    #18

    Re: Препоръчайте хладилник ...

    Отдавна никоя сириозна фирма не прави дом. хладилници с R134a! Ако намериш такъв, сигурно е с азиатски произход и не е правен за Европа.
    Стандарта е R600a- изо-бутан, не бих казал, че това влияе на живота на компресора

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #19

    Re: Препоръчайте хладилник ...

    Моя Снайге чукна 1 год. Енергиен клас А+. Засега работи добре и е доста тих. Нямам никакви забележки. Точно към 400лв някъде беше. От по-евтините мисля, че върши добра работа. За някои хора не е много лесно, ей така да плеснат с ръце и да извадят още 200лв отгоре.

  6. Junior Member Аватара на stevebg
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    84
    #20

    Re: Препоръчайте хладилник ...

    Само не си взимай САМСУНГ.....взех си един скъп модел а бръмчи ...едва се стои до него....иначе на дизаин е супер...

  7. qni
    qni е офлайн
    Member Аватара на qni
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    337
    #21

    Re: Препоръчайте хладилник ...

    някой да има наблюдения за bosch-Siemens хладилната техника?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #22

    Re: Препоръчайте хладилник ...

    Цитат Първоначално публикувано от stevebg
    Само не си взимай САМСУНГ.....взех си един скъп модел а бръмчи ...едва се стои до него....иначе на дизаин е супер...
    Обърни го и погледни тръбичките,които излизат от компресора,дали опира в тях капиляранта тръба(изглежда като тел и излиза от филтър-дехидратора(прилича на ампула)).Ако е така съвсем леко ги раздалечаваш.
    Другата възможност е закрепването да е разхлабено.
    В двата случая ако поставиш ръка на компресора трябва да изчезне шума.За разлика от почти всяка друга техника на Самсунг хладилниците им са добри.

    Цитат Първоначално публикувано от qni
    някой да има наблюдения за bosch-Siemens хладилната техника?
    Siemens марка отговаряща на реномето си.Добро качество
    Bosch имаха една серия TYPE KKE34A с зле проектирани модули.
    Всички останали са с добро качество.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    103
    #23

    Re: Препоръчайте хладилник ...

    LIEBHER

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    59
    #24

    Re: Препоръчайте хладилник ...

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan
    Моя Снайге чукна 1 год. Енергиен клас А+. Засега работи добре и е доста тих. Нямам никакви забележки. Точно към 400лв някъде беше. От по-евтините мисля, че върши добра работа. За някои хора не е много лесно, ей така да плеснат с ръце и да извадят още 200лв отгоре.
    Трябва да е с Данфус компресор.Имаш ли проблеми с рафтовете вътре,в смисъл с окачването им?

  12. ggd
    ggd е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    9
    #25

    Re: Препоръчайте хладилник ...

    YoLan Миналата година бях в "Италия", и ми направи впечатление,че там хладилниците са с R134a. А и гаранцията,и цените на хладилниците там са други.Но вече започнаха пристиганията на новите хладилници с R600a в сервизите......За това се включих с това мнение преди.

  13. DEF
    DEF е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    191
    #26

    Re: Препоръчайте хладилник ...

    От няколко дни имам Gorenje- K257CLA засега работи без проблем , тих е но мотора му е LG , не намерих с Данфус имаше и един с Matsishita .

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #27

    Re: Препоръчайте хладилник ...

    Цитат Първоначално публикувано от stevebg
    Само не си взимай САМСУНГ.....взех си един скъп модел а бръмчи ...едва се стои до него....иначе на дизаин е супер...
    Аз напоследък каквото видя Самсунг все е счупено.Май немогат да правят друго освен дисплеи.Ако трябва да купувам нещо тази марка бих я избягвал на всяка цена.

  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #28

    Re: Препоръчайте хладилник ...

    Цитат Първоначално публикувано от ggd
    YoLan Миналата година бях в "Италия", и ми направи впечатление,че там хладилниците са с R134a. А и гаранцията,и цените на хладилниците там са други.Но вече започнаха пристиганията на новите хладилници с R600a в сервизите......За това се включих с това мнение преди.
    Добре,но втора ръка хладилници с R600a са идвали при мен още преди 5-6г за ремонт,а имаше от тях производство преди 90г.
    Производителите минават на R600а и поради неблагоприятните характеристики на R134а.

  17. ggd
    ggd е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    9
    #29

    Re: Препоръчайте хладилник ...

    badr Вярно е и това.При мен дойде един 8г. хладилник на R600a който беше с някаква "дребна повреда"(не помня точно какво) което доста ме изненада.Но като го поразгледах на фона на другите хладилници с този фреон,като,че ли не беше правен за българия.......А в италия си бяха на R 134a не че имах време да разгледам всичко но това забелязах....Може би аз не съм в час нещо........

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #30

    Re: Препоръчайте хладилник ...

    От 2 години някъде имаме "Снайге" - хладилник-фризер.Взехме го за ~520 лв, клас АА и отначало ми беше много "хикс" как може модел от такава измислена марка да струва толкова,след като имаше Аристони от 300-на лева /по-малки,разбира се,ама кой ти чатка толкова от хладилници,освен баща ми/ Никакви проблеми нямаме с него,сам се размразява,много е тих,а фризерът си замразява перфектно за кратко време.

    А иначе 'МРАЗ' forever! С румънски компресор "150"-то на баба ми изкара 25 години.А аз си мислех,че е само някаква легенда основана на местен патриотизъм

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Препоръчайте TV
    От vaskop във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 02-09-11, 20:22
  2. Препоръчайте ми хладилник за вграждане под плот
    От thunderl във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 16-06-09, 22:18
  3. Препоръчайте ми DVD с USB за до 100 лв.
    От neum във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 15-12-07, 21:36
  4. Препоръчайте програма за DVD Rip
    От joe2376 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 06-05-06, 22:25
  5. Препоръчайте
    От bestman във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 12
    Последно: 05-12-04, 16:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе