Резултати от 1 до 9 от общо 9

Сервиз на хладилници

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    6
    #1

    Сервиз на хладилници

    Здравейте,

    Имам хладилник Gorenje вече на доста годинки и има следния проблем: Отзад точно зад камерата има едно лъскаво фолио което се е скъсало(отдолу има нещо като картон) и там сега се образува лед.
    Иначе хладилника си работи добре но този лед дето се образува извън него отзад много ме притеснява. Препоръчайте ми добър сервиз или магазин от където мога да си купя резервни части. Предварително благодаря

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Re: Сервиз на хладилници

    В тея горещини ако е нарушена термоизолацията може да се получи конденз, че и лед. Изолирай с каквото можеш - пяна, дунапрен, тиксо, виж резултата и тогава мисли за сервиз.

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    6
    #3

    Re: Сервиз на хладилници

    Благодаря за съвета и все пак кой е най-подходящия матерял за изолация ? пияна тиксо или някакво фолио или комбинация от тези ?
    Сега като погледнах забелязах и още един проблем има една гумена твърда тръба, която излиза от дупка зад хладилника и е счупена. Явно през тази тръба се извежда конденза от хладилника понеже от вътрешната страна има нещо като улей който води точно към тази дупка. Отзад явно си личи, че е текло по гърбът на хладилника вода. Тази тръба не трябва ли да отива в нещо като кофичка ?! Огледах се но няма нищо такова отзад на хладилника. На другия ми хладилник върху компресора има една пластмасова кофа. Някакви идеи за това ?

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Re: Сервиз на хладилници

    Не знам какъв зор е видяла тази тръбичка отзад, но трябва да я възстановиш, пък макар и с подръчни средства - маркуч например, който да води до подходящ съд - оригиналния е в/у компресора и водата се изпарява от топлината, отделяна от компресора. Може да сложиш шише/туба с разпробита капачка, но тогава трябва периодично да го наблюдаваш и изхвърляш. А за изолацията иди в маг. за рез части, ако искаш да е с най-подходящия материал.

  6. Novice
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    6
    #5

    Re: Сервиз на хладилници

    Никъде не можах да намеря такава изолация. Навсякъде ми казват нямаме. За да монтирам нова тръбичка трябва да махна решетката отзад а не ми се иска да го правя сам защото
    ще остане да се крепи само на една тънка тръбичка към компресора... пък и тя тази решетка е толкова плътно до задната стена на хладилника, че изобщо не мога да си представя как ще я монтирам после обратно като сложа и тръбичката. Май все пак ще ми трябва сервиз ?

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #6

    Re: Сервиз на хладилници

    Внимателно почистваш около мястото на тръбичката,която заледява и заливаш с пенополиеритан.Навсякъде го има.На самата опаковка има инструкция за употреба
    Съвсем спойно развивай решетката и си сложи на изхода на улея парче маркуч с необходимата дължина.



  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    6
    #7

    Re: Сервиз на хладилници

    Здравейте,

    Благодаря на всички за съветите ! Вчера намерих някакво лепящо алуминиево фолио и с него облепих всички повредени места в изолацията отзад хладилника светна като нов.
    Внимателно монтирах и тръбичката за отвеждане на водата и я сложих да се оттича в едно шише. Единствено ми остана да намеря това пластмасово легенче, което седи върху компресора. Някакви идеи от какво мога да направя такова или от къде мога да купя ? А възможно ли е шишето което сложих сега да върши същата работа ? Все пак отзад е доста топло и ако не е много водата би трябвало да се изпарява.

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #8

    Re: Сервиз на хладилници

    Попитай в някой сервиз.
    Все ще има някоя тавичка изхвърлена.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Re: Сервиз на хладилници

    Някакви идеи от какво мога да направя такова или от къде мога да купя ?
    Ами вземи размерите и се огледай по магазините за домакински прибори. Всеки съд от термоустойчива пластмаса, порцелан или нераждъвейка ще ти свърши работа. Залепи съда с двойно лепящо тиксо за компресора да не изпадне от вибрациите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 22
    Последно: 21-06-16, 15:34
  2. Инверторни хладилници?
    От estqwerty във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 27-03-14, 10:09
  3. Хладилници,... хладилници - 2010г!
    От ph във форум Хладилна техника
    Отговори: 95
    Последно: 23-04-12, 08:53
  4. Сервиз за ремонт на хладилници в София ?
    От kuehlschrank във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 30
    Последно: 06-07-11, 22:32
  5. Хладилници,... хладилници до 2008 г.
    От Bobsun5 във форум Хладилна техника
    Отговори: 511
    Последно: 31-12-08, 01:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе