Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Хладилник Gorenje - продуктите вътре замръзват

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #1

    Хладилник Gorenje - продуктите вътре замръзват

    Хладилника е Горение, на 4-5г. е, без проблеми досега.
    В момента ако го сложа на положение на терморегулатора над 1, всички продукти стават замръзват на "кокал", температурата със сигурност става няколко градуса под нулата. В момента го държа на положение 1, сладилника си е нормално пълен, нищо нетепично не държа в него. Какъв може да е проблема?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #2

    Re: Замръзва ми хладилника???

    Така няма как да ти се отговори.Необходима е да се знае броя изпарители,техния монтаж(вграден,открит),изключва ли,температура в стаята.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    29
    #3

    Re: Замръзва ми хладилника???

    Моля за сьвет. Хладилникьт на маика ми е ЗИЛ64 КШ260П от 1989г.. Преди 4 години му се повреди термостата . Купихме нов т-стат. и техник го монтира. От тогава испарителя се скрива от лед за около седпица максимум две . Преди се налагаше даго размразяваме ведньж на 2 месеца а сега на2-3 седмици . Проверил сьм упльтнението на вратата - прилепва на всякьде и не е прокьсано. Няма и необичаини шумове от компресора . Трьбичката на т-стата. е закрепена за испарителя /има си място/ но 5см. от края и само . така ли трябва да е. Нищо друго не му е правено. Има и сьд за конденза под хладилника но вече там не сьбира вода. Ще се радвам ако някои помогне.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #4

    Re: Замръзва ми хладилника???

    .

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #5

    Re: Замръзва ми хладилника???

    Цитат Първоначално публикувано от misho
    Моля за сьвет. Хладилникьт на маика ми е ЗИЛ64 КШ260П от 1989г.. Преди 4 години му се повреди термостата . Купихме нов т-стат. и техник го монтира. От тогава испарителя се скрива от лед за около седпица максимум две . Преди се налагаше даго размразяваме ведньж на 2 месеца а сега на2-3 седмици . Проверил сьм упльтнението на вратата - прилепва на всякьде и не е прокьсано. Няма и необичаини шумове от компресора . Трьбичката на т-стата. е закрепена за испарителя /има си място/ но 5см. от края и само . така ли трябва да е. Нищо друго не му е правено. Има и сьд за конденза под хладилника но вече там не сьбира вода. Ще се радвам ако някои помогне.
    Термостата който сте монтирали е за еднокамерен хладилник.Неговият хистерезис не е достатъчен за да се саморазмрази изпарителя в хладилната част.Необходим е термостат за двукамерен хладилник.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    29
    #6

    Re: Замръзва ми хладилника???

    Благодаря за бьрзия отговор на ROUMEN68 и BADR. BADR предполагам че няма да намеря т-стат. точно за този модел има ли някакьв температурен диапазон които да тьрся или да кажа в магазина за двукамерен х-к.. Оргиналния беше с три извода +заземяване .И вьв схемата го дават с два извода .явно третия не се ползва сигурно е NO контакт. Има ли нещо което трябва да пише на него. Има ли някаква тьнкост при монтажа . да разгьна ли навитата трьбичка или само да закрепя краяи на изпарителя. Питам подробно защото при свободно експериментиране всеки опит ще трае по една седмица докато се обледи или не . И пак благодаря.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re: Замръзва ми хладилника???

    Цитат Първоначално публикувано от alexb
    Хладилника е Горение, на 4-5г. е, без проблеми досега.
    В момента ако го сложа на положение на терморегулатора над 1, всички продукти стават замръзват на "кокал", температурата със сигурност става няколко градуса под нулата. В момента го държа на положение 1, сладилника си е нормално пълен, нищо нетепично не държа в него. Какъв може да е проблема?
    Сигруно термостата се е повредил.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #8

    Re: Замръзва ми хладилника???

    Искаш термостат за хладилник с отделна камера, тръбичката не я развиваш цялата, като края и (датчика) го закрепяш за изпарителя.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    29
    #9

    Re: Замръзва ми хладилника???

    Здравеите взех термостат К59 за х-к. МРАЗ 270 на кутията пише VT9 с 3 извода е+корпус. Казаха ми че за ЗИЛ бил К52 или К56 но само К59 бил за двукамерен. Надявям се да сьм взел каквото трябвя . като го монтирам ще пиша дали е наред. Произхода му не е ясен струва 8лв. но си има нова врьтка .планка и кабелни обувки. Ако пак не сьм взел каквото трябва моля кажете за да го подменя преди да сьм го монтирал .

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #10

    Re: Замръзва ми хладилника???

    Цитат Първоначално публикувано от misho
    Благодаря за бьрзия отговор на ROUMEN68 и BADR. BADR предполагам че няма да намеря т-стат. точно за този модел има ли някакьв температурен диапазон които да тьрся или да кажа в магазина за двукамерен х-к.. Оргиналния беше с три извода +заземяване .И вьв схемата го дават с два извода .явно третия не се ползва сигурно е NO контакт. Има ли нещо което трябва да пише на него. Има ли някаква тьнкост при монтажа . да разгьна ли навитата трьбичка или само да закрепя краяи на изпарителя. Питам подробно защото при свободно експериментиране всеки опит ще трае по една седмица докато се обледи или не . И пак благодаря.
    Точно това трябва да кажеш в магазина(за двукамерен х-к).Третия контакт е за свързване на нагревателя на изпарителя.При зил няма такъв нагревател.Края на капилярната тръбичка на термостата трябва да е развит на 10-15 см и долепен до изпарителя.Не помня на зил монтажната пластина дали е пластмасова или метална,но тя ще ти осигури пртискане на тръбичката в изпарителя.Не ти пиша какво трябва да е означението на термостата защото видовете с близки температури са много и не се знае какъв термостат ще има в наличност.
    След като го купиш по означението ще ти кажа кои изводи да свържеш.Те може и да са написани в инструкция към термостата.Но и да няма ще го намерим.
    Напиши всички букви и цифри след К59.
    Щом е за мраз 270 ще стане

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    29
    #11

    Re: Замръзва ми хладилника???

    BADR на новия т-стат. други надписи няма но на този които демонтирах е пьлно ще напиша тях . Ако можеш да ми кажеш дали е бил не подходящ или е какьвто трябва .
    отгоре под врьтката 00 03 1 ОТК 0.8 6.3
    при изводите единя е4 другия е3 пдд тях ТАМ 112-1М 3-4 6(6)/250~m
    на гурба горе в крьгче ВЕАВ под него R134A+ R600A IP00 1K/2min T45
    монтирал сьм новия . изводите му са 3 6 4 закачил сьм 3 и 4 и чакам да видя има ли резултат от интервенцията.
    Иначе ЗИЛа не се чува че работи ако не си долепиш ухото до него и за толкова години нито му е провиснала вратата нито има следа от корозия.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    17
    #12

    Re: Замръзва ми хладилника???

    Тези в кутиите на тази цена са "менте".
    В твоя случай трябва да свържеш 6-4.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    29
    #13

    Re: Замръзва ми хладилника???

    Дани Д маи ме пускаш по пьрзалката защо ?. Иначе вече хладилника работи като едно време .Благодаря на всички за помоща.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    17
    #14

    Re: Замръзва ми хладилника???

    Не те пързалям.

    При свързване на К59 по твоя начин ( 3 - 4) не можеш да го изключиш ръчно, но не се шашкай, виждал съм по този начин "закачени" термостати и от майстори.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    29
    #15

    Re: Замръзва ми хладилника???

    Дани Д абсолютно си прав благодаря

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 07-05-13, 19:59
  2. Хладилник Gorenje RK6336W
    От bo4o във форум Хладилна техника
    Отговори: 7
    Последно: 19-09-11, 14:32
  3. Хладилник Gorenje RK 6284 W
    От pipe82 във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 16-09-10, 12:21
  4. Хладилник Samsung SR-28NMB - всички продукти замръзват!
    От ba4_dido във форум Хладилна техника
    Отговори: 9
    Последно: 13-05-08, 15:50
  5. Хладилник Whirlpool RC 4198 IX - какво е това синичкото вътре?
    От free_fr във форум Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 28-12-07, 21:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе