Резултати от 1 до 8 от общо 8

Търся мини хладилник - с компресор или с елемент на Пелтие (Peltier) ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    120
    #1

    Търся мини хладилник - с компресор или с елемент на Пелтие (Peltier) ?

    та така ... повода не е приятен, но ми трябва дребен хладилник тип минибар, който някяк си да мога да нося ..по скоро пренасям де.
    Гледам моделите около 50л. и се натъквам на 2 вида - с компресор , съответно с по-малко място вътре, и с Пелтие (ако не се лъжа де) т.е. безкомпресорен , на който вътрешния обем е по-голям (то при тоз литраж е относително де)

    И въпроса ми към по-запознатите е кой от двата типа да избера - трябва на първо място да изстудява като хората (не знам безкомпресорните как са в това отношения), също е важна дуракоустойчивоста т.е. като го местя да не се прецака .... а и колко тежи ,че аз ще го нося , но най-важното е да си върши добре работата...

    като марки - то май няма голям избор...

    помощ

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #2

    Re: дребен хладилник

    Компресора е много добро изобретение, но...
    понеже ще го местиш - по-добре безкомпресорен, ако не те притеснява по-високата консумация!

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: дребен хладилник

    С пелтие няма да охлажда добре. С компресора е много по-добре, но ако ще се се пренася много, по удобно е Пелтие. Компресорния винаги трябва да е изправен. Като се постави трябва да изчакаш да кажем два часа и тогава да го пуснеш. Хладилника с Пелте можеш да си го насиш и легнал, но много бавно ще охлажда бирата и ще консумира повече ток.

  5. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    120
    #4

    Re: дребен хладилник

    де да беше за бира ех... за болница става въпрос , просто искам да съм сигурен че ще хлади добре - това е

  6. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #5

    Re: дребен хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    С пелтие няма да охлажда добре. С компресора е много по-добре, но ако ще се се пренася много, по удобно е Пелтие. Компресорния винаги трябва да е изправен. Като се постави трябва да изчакаш да кажем два часа и тогава да го пуснеш. Хладилника с Пелте можеш да си го насиш и легнал, но много бавно ще охлажда бирата и ще консумира повече ток.
    Тъкмо се връщам от морето където в стаята имаше малък безкомпресорен Crown.Ako знаеш колко бира студи

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #6

    Re:Търся мини хладилник - с компресор или с елемент на Пелтие (Peltier) ?


  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #7

    Re:Търся мини хладилник - с компресор или с елемент на Пелтие (Peltier) ?

    Цитат Първоначално публикувано от georgebg
    де да беше за бира ех... за болница става въпрос , просто искам да съм сигурен че ще хлади добре - това е
    И какво лекувате с бира в тази болница?
    Адиабатните хладилници са добър вариант, но не знам дали се произвеждат в днешно време.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #8

    Re:Търся мини хладилник - с компресор или с елемент на Пелтие (Peltier) ?

    Те всички с компресор са "адиабатни". Май имаш предвид абсорбционни. Да произвеждат се, ИХКТ София ги продаваха. В Кауфланд имаше до скоро, малки компресорни и струваха около 200 лв.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Хладилник тип мини бар
    От taralion във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 09-06-13, 15:52
  2. Ремонт на хладилна чанта с елемент на Пелтие?
    От bg_tiger1978 във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 19-05-13, 22:34
  3. Отговори: 0
    Последно: 10-05-11, 07:46
  4. Охлаждане на вода с елемент на Пелтие (Peltier)
    От Ivantt във форум Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 03-02-08, 21:42
  5. Мини USB хладилник изстудява бира за 5 минути
    От dragozow във форум Коментирай новина
    Отговори: 19
    Последно: 04-06-07, 15:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе