Резултати от 1 до 11 от общо 11

Избор на хладилник - с 1 или 2 компресора?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    3
    #1

    Избор на хладилник - с 1 или 2 компресора?

    Здравейте,
    Разполагам с около 800-900 лева за покупка на хладилник и съм се спрял на един от двата модела:

    ELECTROLUX ERB-34402W цена с ДДС: 819.00 лв.
    ХЛАДИЛНИК С ФРИЗЕР
    -2 КОМПРЕСОРА
    -ОБЩ ОБЕМ 315 Л.
    -ХЛАДИЛНА ЧАСТ 223 Л.
    -ФРИЗЕРНА ЧАСТ 92 Л.
    АВТОМАТИЧНО РАЗМРАЗЯВАНЕ
    -ЕНЕРГИЕН КЛАС "А "+
    -ПОСТАВКА ЗА БУТИЛКИ
    -РАЗМЕРИ В/Ш/Д – 176/60/60


    ELECTROLUX ERB-3445 цена с ДДС: 649.00 лв.

    -ХЛАДИЛНИК С ФРИЗЕР
    -ОБЩ ОБЕМ 315 Л.
    -ХЛАДИЛНА ЧАСТ 223 Л.
    -ФРИЗЕРНА ЧАСТ 92 Л.
    АВТОМАТИЧНО РАЗМРАЗЯВАНЕ
    -ЕНЕРГИЕН КЛАС "А "+
    -РАЗМЕРИ В/Ш/Д - 176/60/60

    повече клоня към втория вариант - по-евтин е... само че се чудя по-добре ли е да е с два компресора.... какви според вас са предимствата и недостатъците?! А откъде мога да разбера дали има отделно регулиране на хладилната и фризерната част - в смисъл ако е с един компресор, може ли да размразя например само хладилника, а фризера през това време да си работи и обратно... Хладилника ще стои в кухнята, където се поддържа нормална температура - 21.5 градуса през зимата и до 30-34 градуса лятото \има климатик\. Останах и с впечатление че е добре да не е с NO FROST?! така ли е?! Моля ви за помощ че довечера ще пазарувам. Благодаря ви предварително!

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    5
    #2

    Re: Избор на хладилник - с 1 или с 2 компресора?!

    С двакомпресора е по хубав . виж кои е по икономичен по принцип им пише годишния разход на енергия в kw.АЗ сам с един компресор само мога да изключа хладилника но неи фризера. такаче идае празен пак трябва даработи иначе няма пак хладилник.Хубаво е всеки да са изключва поотделно.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #3

    Re: Избор на хладилник - с 1 или с 2 компресора?!

    едва ли предимството на двукомпресорните хладилници е изключването на всяко отделение самостоятелно???

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    3
    #4

    Re: Избор на хладилник - с 1 или с 2 компресора?!

    А какви други предимства имат двукомпресорните? Дотук разбирам, че при еднокомпресорен мога да изключа хладилната част и да оставя да работи само фризера, но не и обратното - така ли?

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    5
    #5

    Re: Избор на хладилник - с 1 или с 2 компресора?!

    По не при моя е така.ЗА другите не знам.



  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #6

    Re: Избор на хладилник - с 1 или с 2 компресора?!

    предимството на двукомпресорния е, че имаш още един компресор за разваляне.





  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #7

    Re: Избор на хладилник - с 1 или с 2 компресора?!

    @badr го беше обяснявал основното предимство, но беше отдавна - потърси го с търсачката за да не перефразирам. Мисля, че е в темата "Хладилници-хладилници"

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    77
    #8

    Re: Избор на хладилник - с 1 или с 2 компресора?!

    Всеки ще даде различно мнение по този въопрос, но аз и жена ми отваряме хладилника сравнително рядко - вечер след работа по няколко пъти, а за фризера да не говорим - сигурно веднъж седмично, та в този ред на мисля трябват ли ми два компресора? Какво толкова ще замръзяват? Това с изключването на едната част а другата да си работи са пълни измислици - кога ще се наложи на човек? И после нали като го включиш докато замрази, компресора ще работи толквоа дълго че икономията от спестения ток надали ще е сериозна. Освен това на двукомпресорния като му се развали единия компресор - пак трябва да го ремонтираш а не да ползваш другия като резервен
    Точно за това си взех еднокомпресорен AEG SN-81840-4 I.
    Успех на всички в избора им

  11. lrn
    lrn е офлайн
    Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    183
    #9

    Re: Избор на хладилник - с 1 или с 2 компресора?!

    Моя също е еднокомпресорен - LG широк (не помня марката че съм на работа в момента), NO FROST. Много съм доволен както от хладилника така и от системата NO FROST. Този си го взех наскоро, но от години ползвам но-фрост(пак LG) и съм забравил простотията РАЗМРАЗЯВАНЕ - такова при тези системи изобщо не се налага. Постоянно се изтъква, че но-фроста изсушавал и това е недостатък. Ами просто всичко се покрива какъв е проблема, НО няма гниене на плодове и зеленчуци, няма миризми, няма мухъли и други такива налагащи размразяване. Между другото моя си има управление както на фризерната така и на хладилната част, както и мога да ги изключа по отделно, макар, че за последното и аз не виждам смисъл.

    Редакция: Заблудил съм се - може да се намали мощността на съответната секция до минуимум (степен 1), но не и да се изключи. Но пак казвам не виждам смисъл да се изключва някоя секция отделно.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    130
    #10

    Re:Избор на хладилник - с 1 или 2 компресора?

    Какво мислите за този модел http://www.electron.bg/product_info....gorenje&page=3 с 1 компресор е но пише че има възможност да се изключи фризера а в случая за мен това е важно , кажете си мнението ???? И защо като разглеждам хладилници на Gorenje из цял свят имат само по 2-3 модела с 2 компресора и най-много по 1 No_frost а те са сериозна фирма ?

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    192
    #11

    Re:Избор на хладилник - с 1 или 2 компресора?

    Цитат Първоначално публикувано от Georgi Penchev
    Какво мислите за този модел http://www.electron.bg/product_info....gorenje&page=3 с 1 компресор е но пише че има възможност да се изключи фризера а в случая за мен това е важно , кажете си мнението ???? И защо като разглеждам хладилници на Gorenje из цял свят имат само по 2-3 модела с 2 компресора и най-много по 1 No_frost а те са сериозна фирма ?
    С два компресора са по-скъпи обикновено /въобще две отделни системи са си/.Освен,че са с един щепсел, един захранващ кабел и един шкаф,всичко друго е по две.За това и се произвежат по-рядко.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. хладилник indezit tan2 не * спира компресора
    От savo67 във форум Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 31-08-12, 18:46
  2. Тръся хладилник с 2 компресора
    От biro във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 18-08-11, 11:18
  3. Хладилник Electrolux - компресора не изключва
    От vasskomih във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 31-08-09, 15:00
  4. Хладилник Indesit BAN 12 NF - така ли трябва да работи компресора?
    От Alias във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 16-10-07, 20:04
  5. Компресора на хладилник Gorenje при спиране се разтриса
    От asd_klima във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 05-10-07, 10:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе