Резултати от 1 до 15 от общо 15

Snaige RF 30 SH S 10001 vs. Electrolux ERB29033W1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. zbb
    zbb е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    11
    #1

    Snaige RF 30 SH S 10001 vs. Electrolux ERB29033W1

    Здравейте на всички!

    Радвам се, че открих този форум, където прочетох доста информация относно предстоящата ми покупка на хладилник. След това и един ден обикаляне по магазините сведох избора си до едно от двете:

    Electrolux ERB29033 W1 или Snaige RF30SH S10001

    Въпросът, разбира се е: кой от двата да избера , като се има предвид следното:

    1. Принципно и двата ми харесват, но Electrolux-a има и нещо, което би трябвало да е Fresh Box. Принципно това е предимство, само че този "Fresh Box" представлява една обикновена кутия, която спокойно се мести и не е свързана към нищо - т.е. как ще държи нула градуса идея си нямам. Консултант-продавачът също . От друга страна, благодарение именно на този Fresh Box обемът в хладилната част всъщност значително намалява - ако искам поне 2 лавици И Fresh Box, няма как например да се побере една средно голяма тенджера. Тоест, аджеба това Fresh Box ли е или просто кутийка, която пречи?

    2. Electrolux-а се поддържа от К&К сервиз. Snaige-то от ЕТ "Васил Костов" - кой от двата сервиза е по-добър? За Васил Костов нищо не съм чувал, за К&К има доста написано и не е много добро . Тук трябва да кажа, че същия Electrolux го има и в Технополис и там гаранцията е към БГ сервиз - също доста лоши работи има написани за него... В този смисъл, ако се спрем на Electrolux, откъде да го взема - от Техномаркет или от Технополис?

    3. И двата хладилика са с по един компресор, но Electrolux-а е с електронно управление, а Snaige-то с механично. Ако правилно съм разбрал, по тази точка по-добре е Snaige, тъй като има по-малък риск от повреда/по-евтин евентуален ремонт.

    4. Може би най-важното: Electrolux-а е с 2 години гаранция, а Snaige-то с 3.

    Та след всичко това - кой е по-добрият хладилник, т.е. кой да купя?

    Благодаря много на всички отзовали се!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #2

    Re:Snaige RF30SH vs. Electrolux ERB29033W1

    Аз съм твърдо за Snaige-то.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    192
    #3

    Re:Snaige RF30SH vs. Electrolux ERB29033W1

    Прегледай и други хладилници!Съжалявам, но от тези двата никой не ми харесва!Парите са си твои-избора също!!!

  5. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #4

    Re:Snaige RF30SH vs. Electrolux ERB29033W1

    Човека пита кой от тези 2 марки явно се е спрял само на тях.Иначе аз бих му предложил този : http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09014463
    Имам го от 2 години и съм страшно доволен.

  6. zbb
    zbb е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    11
    #5

    Re:Snaige RF30SH vs. Electrolux ERB29033W1

    Цитат Първоначално публикувано от K.K.
    Прегледай и други хладилници!Съжалявам, но от тези двата никой не ми харесва!Парите са си твои-избора също!!!
    Разбира се, аз просто питам Понеже четох доста твои мнения, от които си личи, че си на "ти" с хладилниците , би ли ми препоръчал някои модели хладилници?

    Принципно моите критерии са: 1 компресор, механично управление, цена до 560-570 лв.. клас А или А+ и приличен обем. Екстри ако има - има , но и да няма тъкмо по-малко възможности за повреда. Общо взето най-държа на надеждността. Благодаря ти за мнението!

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo
    Човека пита кой от тези 2 марки явно се е спрял само на тях.Иначе аз бих му предложил този : http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09014463
    Имам го от 2 години и съм страшно доволен.
    Благодаря и на теб за мнението!

    Ще разгледаме и този хладилник. От към шум как е? Досега принципно гледах хладилници с камера отдолу, тъй като съм високичък и ми е трудно да бъркам най-отдолу например, ако хладилната част е отдолу Но както казах, най-важна е надеждността. Така че и горна камера не е изключена.

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo
    Аз съм твърдо за Snaige-то.
    Да попитам защо ? В смисъл Snaige по-надежден ли е от Electrolux-a? Благодаря ти още веднъж!

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #6

    Re:Snaige RF30SH vs. Electrolux ERB29033W1

    По принцип нито един не ми харесва. Но по надежден е Snaige . Аз съм ти дал модел който за мен си заслужава парите и качеството му е на ниво,шума също.

  8.  
     
  9. zbb
    zbb е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    11
    #7

    Re:Snaige RF30SH vs. Electrolux ERB29033W1

    Мерси още веднъж за мненията! Благодарение на тях, вече Electrolux-а май не се класира и ако не намерим трети вариант, ще бъде Snaige-то. Ще обсъдим и Indesit-a и то сериозно, още повече, че ако не е цвят Silver, е и доста по-евтин.

    Мога ли, обаче, да попитам защо не ти харесват двата предложени от мен модела? Това би ме насочило какво да гледам и при другите модели хладилници. Благодаря ти много!!!

  10. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #8

    Re:Snaige RF30SH vs. Electrolux ERB29033W1

    1 от нещата което не ми харесва е шума на газта /като теч на вода по тръба/ след спирането на копресора.Надявам се да ме разбра.

  11. zbb
    zbb е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    11
    #9

    Re:Snaige RF30SH vs. Electrolux ERB29033W1

    Мисля, че разбрах, да

    В такъв случай, ако все пак останем на варианта долна камера, има ли друг модел Snaige или Indesit с долна камера, който да няма подобни проблеми? Например Indesit BAAN 10. И още един въпрос - какво означава "статична система на охлаждане" (този хладилник я има) и тя ли е по-добрия вариант от "не-статичната" ?

    Благодаря много!

  12. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #10

    Re:Snaige RF30SH vs. Electrolux ERB29033W1

    Ако държиш на хладилник с долна камера това е твоя избор http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09013949
    Една от водещите марки в областа на хладилната техника.

  13. zbb
    zbb е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    11
    #11

    Re:Snaige RF30SH vs. Electrolux ERB29033W1

    Благодаря още веднъж изключително много за помощта и бързите отговори!

    Ще имам предвид всичко, което написа! За Либхер-а, да си призная, нищо не знам, освен, че се сглобяват някъде около Пловдив Но този Либхер ми хареса! Надявам се и с малко късмет да си вземем хубав хладилник!!!

    Благодарности!!!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #12

    Re:Snaige RF30SH vs. Electrolux ERB29033W1

    Успех !!!

  16. zbb
    zbb е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    11
    #13

    Re:Snaige RF30SH vs. Electrolux ERB29033W1

    Мерси отново!

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    192
    #14

    Re:Snaige RF30SH vs. Electrolux ERB29033W1

    http://promociite.com/node/135 прегледай този,или най вече този-http://www.aeg-electrolux.de/node146.asp?ProdID=17940

  18. zbb
    zbb е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    11
    #15

    Re:Snaige RF30SH vs. Electrolux ERB29033W1

    Мерси много и на теб!

    AEG-то къде се продава в България? Аз поне не можах да го открия с Гугъл

    А другият сайт нещо не се отваря... Аз съм вързан към speedy, може ли да е от доставчика или самият сайт нещо да не е наред? Благодаря ти още веднъж!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Хладилник Snaige RF 310 - не се саморазмразява
    От ivo_9 във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 14-05-14, 13:12
  2. Хладилник Snaige - не саморазмразява
    От dimtar във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 05-10-08, 20:02
  3. Фризер Snaige
    От Pawel във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 01-03-08, 22:23
  4. Климатици Snaige
    От kojcho във форум Други марки климатици
    Отговори: 10
    Последно: 20-11-07, 09:49
  5. Хладилници Snaige - добри ли са?
    От akaleov77 във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 05-08-06, 22:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе