Резултати от 1 до 8 от общо 8

Хладилник Мраз 140

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    4
    #1

    Хладилник Мраз 140

    Здравейте! Интересува ме пусковото реле на Мраз 140.Контактът към пусковата намотка какъв е НО. или НЗ? Защото си купих едно реле, но е с НЗ контакт, а мисля, че трябва да е с НО.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #2

    Re:Хладилник Мраз 140

    не е нито едно от двете които си предположил

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    4
    #3

    Re:Хладилник Мраз 140

    Ами ще съм благодарен, ако ми обясниш, но гледам бубинка-единят край отива на работната, другия на пусковата намотка през контакта, но какъв трябва да е или ако нещо греша, ако може да ми обясните.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    192
    #4

    Re:Хладилник Мраз 140

    Чакайте,чакайте! В случая не е важно какъв модел е Мраза, а какъв е компресора!Мраз 140 се среща с три-четири модела компресори!Така че пусковото реле е различно за резличния компресор!!!

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    4
    #5

    Re:Хладилник Мраз 140

    Ами да ти кажа нямам си и на предтава компресора какъв е, но е объл, а не овален и е с три изхода като два са отгоре и един отдоло.На долния е монтирана термична защита ,а на двата отгоре се поставя релето. Пусковото реле е само бубинка с контакт и бубината е видима ,а не е както други да е комбинирано термична със реле.Ако можете дайте някакъв съвет.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    192
    #6

    Re:Хладилник Мраз 140

    По твоето описание,най-вероятно е тъй наречената от нас на жаргон "НЕМКИНЯ".
    Може бе релето е 1,1А.Същото няма да намериш по магазините,защото от одавна не се произвеждат.Търси комбинирано реле,същия ампираж/в една кутийка са пусковото заедно с термичното/ и от тази кутийка излиза кабел с букса,която се мушка на щифтовете на компресора,а релето си стои хванато за корпуса. Успех в търсенето!
    Ако си от Пловдив ми пиши-ще ти помогна!

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    4
    #7

    Re:Хладилник Мраз 140

    Ами какво да Ви кажа пробвах със релето не работи и го вързах компресора директно към работната мрежа ,а пусковата през ключ ,но отново работи малко и спира и се чува едно прицъркване и мисля ,че си е заминал компресора Вие какво ще ме посъветвате.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    192
    #8

    Re:Хладилник Мраз 140

    Съжалявам,но премери ли ампеража на който работи компресора?Я по-добре си извикай хладилен техник!Ти си пий биричката

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Хладилник МРАЗ 200 - не работи добре
    От sun4o във форум Хладилна техника
    Отговори: 21
    Последно: 12-07-12, 10:11
  2. Проблем с хладилник мраз 140
    От Mar1an във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 13
    Последно: 05-02-11, 19:03
  3. Хладилник Мраз - не изстудява
    От bobovo във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 06-10-09, 23:29
  4. Хладилник Мраз 200 - струва ли си ремонта?
    От fikata във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 23-09-08, 11:26
  5. Хладилник Мраз 80 - много замразява
    От polaris във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 18-04-07, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе