Резултати от 1 до 7 от общо 7

Въпрос относно модел на Liebherr CP 3523

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    87
    #1

    Въпрос относно модел на Liebherr CP 3523

    Здравейте.Имам следното запитване.Забелязвам,че ваничката навъпросния модел либхер се препълва,дори беше преляла.Разбрах на какво се дължи.Майка ми слага салами увити с хартия плътно прилепнали на задната стена,където се събират капчиците вода и падат долу във ваничката.Така се е стигнало дотам,че е позадръстила каналчето.И аз я обучих и й казах как да действа.Вече виждам резултат .Но с тампончета памук,когато бърках в каналчето извадих разни мръсотии.Дори нещо беше станало на клей с розов цвят,все едно е сладко от ягоди.Изчистих го поне това в началото.На следващия ден пак го видях понапълнено и пак бръкнах с тампонче и извадих пак малко така мръсотийки.Най-вероятно е влезнало някъде по магистралката.Подлежи ли това на почистване и как да го сторя.Дали да пръсна с някакъв обезмаслител.какво ще мепосъветвате.Предварително благодаря.Не открих подобна тема и затова подавам нова.Поне не за този модел.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #2

    Re:Въпрос относно модел на Liebherr CP 3523

    Само с тампончето няма да стане. Дренажната тръба е доста по дълга. Започва от отвора в долната част на хладилното отделение, и завършва в/у тава монтирана над компресора. Вероятно запушването е някъде по навътре в тръбата. Маркуч, с подходящ диаметър и дължина или кабел, като предварително се обезобаси предният край, за да не пробие дренажа, ще свърши работа. След като почистиш механично дрен. тръба, може да напръскаш с обезмаслител или препарат с/у мухъл. Изплакваш с вода, като не забравяш да попиваш от тавата, за да не прелее. Успех!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    87
    #3

    Re:Въпрос относно модел на Liebherr CP 3523

    Перфектно.Мисля,че ще се справя.Не съм го обръщал отзад да видя както еЩе намеря някаква тръбичка или кабел със гумено покритие.Може би метър и половина ще ми стигне.А отновно тази тавичка където се събира долу конденза вижда ли се отзад където е комресора.Може ли да се почисти и нея.Или визираш само колектора на коненза във хладилника в долната част където е?Ще го сторя това.Сигурное често срещан пробем.Късно видях майка ми как нарежда нещата.И то тов ае почти една година така.Ама сега като се позатопля е нормлано да има и повечко конденс.Интересно ми е къде отива.Сигурно охлажда компресора този конденз.така си го обяснявам аз.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #4

    Re:Въпрос относно модел на Liebherr CP 3523

    Тавата е закрепена на самия компресор. В следствие на топлината, която се отделя, конденза се изпарява. Просто изтегли хладилника напред и ще я видиш. В случай, че ползваш кабел, не е лошо да прегънеш предният край на 1-2см. и да бандажираш с тиксо. Да не стане някой сакатлък, докато ръчкаш.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    87
    #5

    Re:Въпрос относно модел на Liebherr CP 3523

    Цитат Първоначално публикувано от diterh
    Тавата е закрепена на самия компресор. В следствие на топлината, която се отделя, конденза се изпарява. Просто изтегли хладилника напред и ще я видиш. В случай, че ползваш кабел, не е лошо да прегънеш предният край на 1-2см. и да бандажираш с тиксо. Да не стане някой сакатлък, докато ръчкаш.
    Tочно така направих бандажирах.Но като го обърнах и видях къде се намира ттръбичката.Свалих пластмасовата тръбичка като разглобих черната решетка и си я измих на чешамта,защото имаше събрано малко над чучурчето мръсотия и с кабела не може да се достигне .А с времето ще слегне пак надолу и ще задръсти .Та го нарпавих като ново.Всичко е ок.сега Имаше много мръсотия.Мерси за съвета.Само дето не можах да отсртаня тавичката над компресора за да я измия както си требе .Ми с едно парче бърках стана пак.ама по -бавно доакто попия.Пка благодарско

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #6

    Re:Въпрос относно модел на Liebherr CP 3523

    На прословутото Gorenje на нашите имаше някакъв "инструмент" за почистване на отвора за конденза в комплекта. Аз обаче ползвах подобно приспособление с кабелче и после капнах малко оцет. Естествено после обилно промих с вода. Нямате представа какви гадости изпадаха от тръбичката! Беше се запушила от парчета мокра хартия от опаковки и етикети. Понеже отворът е точно отдолу на канала, всичко се събира в него. Погледнах Liebherr-а - ами отворът е малко по-нагоре и е на задната стена на хладилника. По този начин няма как мръсотията и утайките да влязат в тръбичката. Пък вие си плюйте по марката колкото искате!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    87
    #7

    Re:Въпрос относно модел на Liebherr CP 3523

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs
    На прословутото Gorenje на нашите имаше някакъв "инструмент" за почистване на отвора за конденза в комплекта. Аз обаче ползвах подобно приспособление с кабелче и после капнах малко оцет. Естествено после обилно промих с вода. Нямате представа какви гадости изпадаха от тръбичката! Беше се запушила от парчета мокра хартия от опаковки и етикети. Понеже отворът е точно отдолу на канала, всичко се събира в него. Погледнах Liebherr-а - ами отворът е малко по-нагоре и е на задната стена на хладилника. По този начин няма как мръсотията и утайките да влязат в тръбичката. Пък вие си плюйте по марката колкото искате!
    Не аз не плуя.Дори намерих по-лесен начин да изчистя.Супер добре е напарвено.Извъртш си халдилника на обратна страна развърташ 4 вдии на черната решетка накланяш леко махаш маркуча отиваш до банята за 1 2 минути силна струя всичко пада монтираш завърташ всичко навсичко 5 6 минути е цялата дандания.Ами аз докаот го вдия ми отне повече време .Но по този начин става много бързо.Добре е направено,че е изкарано навън,за да може да се вижда какво има.Вижда се и улея ако има там нещо с едно тампонче можеш да го махнеш без проблеми.Всичко е супер направено според мен.И сглобката си е много добра и хубава изолация има.Това е

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 27-05-12, 20:49
  2. Хладилник фризер LIEBHERR CP 3523 издава странни звуци
    От nikolovvd във форум Хладилна техника
    Отговори: 7
    Последно: 18-01-12, 23:47
  3. Въпрос за функция на дистанционно на Panasonic модел CS-RE 12 JKX-1
    От goshan във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 0
    Последно: 22-10-11, 21:34
  4. Въпрос за ъгловият модел CH-12-DJ
    От rumo във форум Климатици Osaka
    Отговори: 14
    Последно: 28-12-09, 16:38
  5. Относно гаранцията на Liebherr, Bosch и Electrolux
    От technolog във форум Хладилна техника
    Отговори: 11
    Последно: 29-07-09, 10:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе