Резултати от 1 до 12 от общо 12

Преработка на фризер в хладилик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #1

    Преработка на фризер в хладилик

    Притежавам марков фризер, изключително безшумен, който не ползвам. Дойде ми налудничева идея за преработка на фризер в хладилик. Евентуално смяна на терморелето дали ще реши проблема? С размразяването не знам как ще стане, но някога хладилниците нямаха такава обция. Поне аз си мисля, че ще работи много малко за достигане на малката положителна температура на хладилника и от там ще е много икономичен. Възможно ли е това начинание и някой правил ли е подобно нещо?

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    5
    #2

    Re:Преработка на фризер в хладилик

    Цитат Първоначално публикувано от taralion
    Притежавам марков фризер, изключително безшумен, който не ползвам. Дойде ми налудничева идея за преработка на фризер в хладилик. Евентуално смяна на терморелето дали ще реши проблема? С размразяването не знам как ще стане, но някога хладилниците нямаха такава обция. Поне аз си мисля, че ще работи много малко за достигане на малката положителна температура на хладилника и от там ще е много икономичен. Възможно ли е това начинание и някой правил ли е подобно нещо?
    Здрасти Колега,

    Тази която си я намислил е възможна с някой компромиси.
    Но ще е хубаво да дадеш малко повече информация за фризера като:
    - Литри;
    - С какъв вид изпарител е;
    - С какъв компресор или поне с каква хладилна мощност е;
    - не на последно място с какво управление е термостатно или електроника.

    Поздрави!

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #3

    Re:Преработка на фризер в хладилик

    Става дума за "Whirlpool AFB 409", 108 литра с компресор "Embraco EMS 36 HLP, R134A", 100W, 36 dB/A. Аз поне не съм виждал по малошумно компресорче. Работил е само 9 месеца, като една зима съхраняваше едно прасе, но дядото почина и сега е мебел. Разгледах цените втора употреба и не ми се подарява фризерчето, та то си е ново. След като написах видях една подобна тема, но бих желал да разискаме.

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #4

    Re:Преработка на фризер в хладилик

    Цитат Първоначално публикувано от taralion
    Притежавам марков фризер, изключително безшумен, който не ползвам. Дойде ми налудничева идея за преработка на фризер в хладилик. Евентуално смяна на терморелето дали ще реши проблема? С размразяването не знам как ще стане, но някога хладилниците нямаха такава обция. Поне аз си мисля, че ще работи много малко за достигане на малката положителна температура на хладилника и от там ще е много икономичен. Възможно ли е това начинание и някой правил ли е подобно нещо?
    Всичко това е лесно достижимо, необходим ти е само термостат.
    Размразяването няма да е проблемно, благодарение на големия хистерезис и положителната температура, но няма да има отвеждане на водата.Това всъщност е единствения недостатък на идеята.Той обаче не е толкова несъществен.
    При изключване на термостата, скрежа от горните решетки ще се разтапя и попада в/у продуктите под него.

    п.п.Хладилната мощност и площта на изпарителите няма как да са недостатъчни, понеже е проектиран като фризер.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    92
    #5

    Re:Преработка на фризер в хладилик

    Качи някоя снимка от вътрешната част на фризера.

  7. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #6

    Re:Преработка на фризер в хладилик

    Хубаво би било, но разходът ти за ел. енергия ще ти е по-висок... Евентуална смяна на термостата би свършила работа, тъй като при хладилниците се "гони" температура +2 градуса.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #7

    Re:Преработка на фризер в хладилик

    Дали не е по-добре да го пусна в продажба?

  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #8

    Re:Преработка на фризер в хладилик

    http://hackaday.com/2009/08/27/energ...t-fridge-hack/
    http://www.builditsolar.com/Projects...est_fridge.pdf
    http://www.stillhq.com/arduino/000003.html

    до колкото се сещам хакнат фризер към хладилник момчето беше измерил много по-малко енергопотребление от обикновен хладилник 100 вата на ден . така че ако имаш място и време преработвай - има и ардуино термостати.

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #9

    Re:Преработка на фризер в хладилик

    Потреблението естествено е много по-малко.Шкафовете на фризерите са с по-дебела изолация.
    Оттам и разхода ще е минимален.

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #10

    Re:Преработка на фризер в хладилик

    и простата физика помага ако става дума за ракла - студеното си стои надолу и можеш да го държиш доста време отворен.

  13. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #11

    Re:Преработка на фризер в хладилик

    Приложим ли е варианта с реле за време в ел.контакта?

    Имам старо неизполваемо фризерче около 50 литра и си мисля дали не може да се ползва като минибар

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #12

    Re:Преработка на фризер в хладилик

    Цитат Първоначално публикувано от zhelko
    Приложим ли е варианта с реле за време в ел.контакта?

    Имам старо неизполваемо фризерче около 50 литра и си мисля дали не може да се ползва като минибар
    Не е приложим,възможно е само ако температурата в помещението, където е фризера, е константна.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Преработка на изход от звукова карта
    От todrako във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 0
    Последно: 09-02-14, 18:52
  2. Отговори: 48
    Последно: 19-10-13, 16:54
  3. Преработка на замразител в хладилник
    От Mikado във форум Хладилна техника
    Отговори: 13
    Последно: 08-08-13, 18:34
  4. Програма за преработка на аудио формати на филми
    От зенит-е във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 28-12-11, 22:39
  5. Преработка на фризер в хладилник ?
    От Lupus във форум Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 10-07-06, 20:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе