Резултати от 1 до 10 от общо 10

Чисто нов хладилник Зануси много бучи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    13
    #1

    Чисто нов хладилник Зануси много бучи

    Здравейте вчера купих хладилник Зануси съвсем набързо, защото стария се развали, а имам бебе и ми трябваше спешно хладилник. просто отидох в Технополис и го закупих - с горна камера е. Пробблема ми е, че като го включих, много бучи, когато работи, а аз с бебето спя в тази стая. В характеристиките му пишеше, че има ниво на шум 40 децибела, а това беше най - ниското ниво от този модел хладилници. Може ли това да се коригира , а и температурата, която прави на степен 3 от 5 е 8 - 9 градуса. Това нормално ли е при условие, че трябва да е 4- 6? Много съм разочарована - имам и други уреди от тази марка и затова взех такъв хладилник, но от него се разочаровах.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #2

    Отговор: Чисто нов хладилник Зануси много бучи

    Натисни го по корпуса или по тръболяка отзад,ако се укроти-застопори го така.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    13
    #3

    Отговор: Чисто нов хладилник Зануси много бучи

    Цитат Първоначално публикувано от johny01 Виж публикацията
    Натисни го по корпуса или по тръболяка отзад,ако се укроти-застопори го така.
    Благодаря за съвета - ще пробвам. Дано да сработи, но ми се струва, че просто моторът си е шумен...Дано да не е така, защото се отчайвам...Отворена съм, за още предложения и съвети.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    176
    #4

    Отговор: Чисто нов хладилник Зануси много бучи

    Да не би да ти шуми някоя празна полица вътре? При мен едно от стъклата издава един неприятен звук когато е празно, явно от вибрации. В началото, като взех хладилника, и аз си помислих, че мотора е шумен а сега просто гледам на всяко стъкло да има по нещо... :D

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #5

    Отговор: Чисто нов хладилник Зануси много бучи

    Обзалагам се,че като натисне решетката или корпуса(леко да промени диагонала) ще спре;за мен е лоша сглобка.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    13
    #6

    Отговор: Чисто нов хладилник Зануси много бучи

    Благодаря на всички за отговорите. Посъветваха ме познати да сложа гумени тапи за мивка под хладилника, който странно, защо няма крачета и се замислям дали затова бучи - сцеплението с пода да води до по - големи вибрации. Звукът е в ниския регистър и направо се забива в мозъка.
    Този пост е редактиран от enigmaG; 23-10-12 в 22:10.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #7

    Отговор: Чисто нов хладилник Зануси много бучи

    върни го. няма ли да стане? мисля си че ако не си доволен би трябвало да можеш да го върнеш.
    40 дб са си доста, предполагам си бръмчи точно толкова.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    13
    #8

    Отговор: Чисто нов хладилник Зануси много бучи

    Ами няма как да го върна, защото, когато го доставят, го разпечатват пред теб без да се тества и се подписваш, пък и той си работи и залежда, как да направя рекламация? И да направя - пак такъв ще ми дадат. Междувременно го повдигнах малко от единия край и наистина бученето се намали малко - явно ще трябва да го повдигна на крачета, за да не е пряко на земята - надявам се поне малко да намалее шума.
    За съжаление хладилниците не могат да се пробват на място като по - малките ел. уреди - каквото ти донесат - на късмет. :-)

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #9

    Отговор: Чисто нов хладилник Зануси много бучи

    Хладилника трябва да е идеално нивелиран и в двете посоки!

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #10

    Отговор: Чисто нов хладилник Зануси много бучи

    последно ходих в кауфланд върнах крушка - не ме кефеше как свети , вярно за 4 лева , но би трябвало да е същото . трябва да се почете малко , ако си го купиш от нета имаш 7 или 14 дни ли беше да върнеш всичко... трябва да имаме някакви права все пак - най малкото ще вземат още пари за по-скъп уред колкото да смениш марка/модел/клас нагоре.

    все пак пробвай да го нивелираш , но и аз имам зануси и моето е шумничко според мен но не ми е болка защото не спа в тази стая.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Хладилник gorenie - RK63391E-Много рядко изключва компресора
    От kireto1 във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 10-08-13, 17:43
  2. Отговори: 1
    Последно: 20-02-12, 10:29
  3. Отговори: 20
    Последно: 21-10-11, 09:54
  4. Хладилник Samsung RT-22DASW - много грее
    От deadlybeast във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 21-07-09, 20:43
  5. Хладилник Мраз 80 - много замразява
    От polaris във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 18-04-07, 20:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе