Резултати от 1 до 15 от общо 15
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By badr

Проблем с хладилник Electrolux EN 3401ADW

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на TyRsEn
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    30
    #1

    Проблем с хладилник Electrolux EN 3401ADW

    Здравейте!

    Преди седмица закупих въпросният хладилник. Проблемът е, че според мен компресорът не изключва и работи постоянно. Всеки път, когато мина покрай него все работи. Две вечери стоях около час и нещо до него и за това време не е изключвал. Странното е, че температурата в хладилната част е от 5 до 8 градуса и не пада под това ниво. Вътре в хладилника се образува лед, но не е в голямо количество и за ден изчезва. Хладилника не е пълен с много неща и не се отваря много често. Първите дни, когато го пуснах за първи път като че ли ледът се разтапяше по няколко пъти на ден. Сложих уред, който измерва консумацията и ми показва около 50 вата моментна консумация. Вчера звънях в два сервиза и в двата ми казаха, че било лято и било нормално да работи повече време и сигурно аз не съм го усещал кога изключва. Даже единия специалист ми каза, че компресорът си поддържал температурата и затова работил много време. Спомена нещо и за инверторен компресор.

    Според мен има проблем, но реших първо да се допитам до форума. За да дойде сервизен техник у нас да види хладилника трябва да ходя в сервиза, за да покажа гаранцията или да я пратя по имейл адрес, като човекът щял да дойде до няколко дни. Притеснявам се да не скъся живота на хладилника през тези няколко дни, пък може и другата седмица чак да дойде техника.

    Забравих да спомена, че компресорът е ACC HXK95AA.

    Моля за съвет!

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #2

    Отговор: Проблем с хладилник Electrolux EN 3401ADW

    Аве ти за един хладилник ли се притесняваш , това е предмет не е живо същество , споко нищо му няма просто му трябва време да направи необходимата температура вътре и изстуди всичко що е вътре.

  4. Junior Member Аватара на TyRsEn
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    30
    #3

    Отговор: Проблем с хладилник Electrolux EN 3401ADW

    Струва ми се много цял ден да не може да достигне необходимата температура, при положение че не е пълен и не се отваря много на често. Сега го проверих и пак работи, ледът си стои на същото ниво, а съм го сложил почти на минимална степен (2 от 6).

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    201
    #4

    Отговор: Проблем с хладилник Electrolux EN 3401ADW

    И аз имам един такъв Electrolux на работата които близо 7 год.не съм чул да спира компресора(даже имам тема пусната във форума).По същият начин не изключва и трупа скреж около хладилната камера(***).По едно време викахме хладилен техник да го види,заключението беше запушена капилярка....човърка го и като че ли взе да изключва.Но сега е пак така и лошото е че не прави по нисък градус от 10- 12 градуса.Фризерната част си работи нормално...Успех дано да може да отстраниш проблема...че при нас...нещо не се получи

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #5

    Отговор: Проблем с хладилник Electrolux EN 3401ADW

    С какво мериш консумацията? - Малко ми се вижда 50W. Виж някъде по табелките (на моя е вътре в хладилната част) колко му дават. Моя не е електролукс, размерите са му малко по-малки от твоя и му дават 110W. Като го мерих с амперметър, сметнах че харчи 180W (доколкото помня) после видях табелата. Ако уреда е електромер лесно ще провериш дали изключва. Ако моментната мощност е 50W, засичаш за 10часа(примерно) колко е навъртял.
    Ако е навъртял 500Wh=0,5kWh , значи не е изключвал.
    Принципно моя работи/почива около 50/50 , т.е. средно към 55W. Значи ако му сложа компресор с мощност 50W не би трябвало да изключва никога (на теория).

  7. Junior Member Аватара на TyRsEn
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    30
    #6

    Отговор: Проблем с хладилник Electrolux EN 3401ADW

    Консумацията я меря с уред, който се включва в контакта преди хладилника. Не е показал повече от 50 вата моментна. Днес изпратих гаранцията до сервиз в Бургас, оказа се че е "Ash", надявам се другата седмица да ми пратят човек, който си разбира от работата. През това време смятам да го изключвам от време на време докато съм у нас. Поне леда се маха. Другата седмица ще пиша какъв е резултатът.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,246
    #7

    Отговор: Проблем с хладилник Electrolux EN 3401ADW

    Трябвало е да го върнете веднага в магазина, щом сте констатирали проблема!
    Точно на АШ не бих се доверил! До преди по-малко от месец търсеха хладилен техник.
    Позвънете на другия сервиз в Бургас и попитайте дали сервизират хладилници, че точно за тях не съм сигурен: Burgas
    Успех!

  10. Junior Member Аватара на TyRsEn
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    30
    #8

    Отговор: Проблем с хладилник Electrolux EN 3401ADW

    Благодаря Ви за компетентното мнение. Днес се окача, че от сервиз "Ash" не са получили имейла ми по незнайни причини и се свързах със сервиза в Меден Рудник, който ми дадохте като връзка. Заявката ми я приеха по телефона и чакам да ми се обадят, за да ми кажат кога ще дойдат у нас.

    А проблема с хладилника го установих преди няколко дни, в началото като че ли си работеше нормално.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,246
    #9

    Отговор: Проблем с хладилник Electrolux EN 3401ADW

    Работел е нормално, защото температурите не се бяха повишили, предполагам!
    Направо ми настръхва косата, когато тръгна да купувам каквото и да било вече!

    Произвеждат долнопробни боклуци и ги продават на "аборигените" в Източна Европа за "маркови". Разбира се на съответните завишени цени.

    Още веднъж успех с ремонта!

  12. Junior Member Аватара на TyRsEn
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    30
    #10

    Отговор: Проблем с хладилник Electrolux EN 3401ADW

    Развръзката: Преди няколко дни дойде сервизния техник (оказа се, че само сервиз "Ash" поправят хладилници) у нас и зареди с фреон хладилника. Преди това се консултира с негов колега, който му каза че се е случвало и преди. За сега хладилника работи нормално. Ако имам проблем, значи има пропуск в системата и трябва да ми заменят уреда (поне така каза сервизния техник). Това е за сега от мен...

  13. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #11

    Отговор: Проблем с хладилник Electrolux EN 3401ADW

    Цитат Първоначално публикувано от TyRsEn Виж публикацията
    Развръзката: и зареди с фреон хладилника. Ако имам проблем, значи има пропуск в системата и трябва да ми заменят уреда (поне така каза сервизния техник). Това е за сега от мен...
    Щом го е заредил има пропуск. Смяната на хладилника е незабавна.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на TyRsEn
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    30
    #12

    Отговор: Проблем с хладилник Electrolux EN 3401ADW

    Какво мога да направя по въпроса с връщането? Ако звънна в сервиза ще ми кажат, че ако пак направи проблем, тогава нов. А ако отида в Технополис предполагам, че ще ме пратят в сервиза... Иначе хладилника за сега работи добре, чакам пак да нарасне времето за изключване и да звъня пак в сервиза.

  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #13

    Отговор: Проблем с хладилник Electrolux EN 3401ADW

    Колегата деликатно се опитва да ти каже че те търкалят.Къде му е фреона, че да го зареждат?
    Има вероятност в завода да не е зареден с необходимосто количество фреон, но тя е едно на 10000.
    batalski одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #14

    Отговор: Проблем с хладилник Electrolux EN 3401ADW

    А сега консумацията, колко е? Следи я и ако започне да пада - работата е ясна.

  18. Junior Member Аватара на TyRsEn
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    30
    #15

    Отговор: Проблем с хладилник Electrolux EN 3401ADW

    Здравейте!

    В момента консумацията е около 80 вата. Вчера напълних хладилника до горе с продукти, гледам че е изключвал, обаче температурата е около 10 градуса. Струва ми се много (на 3-та степен от 6 е сложен). Забелязах, че отстрани е изтекла и вода, предполагам от ваничката отзад. Това нормално явление ли е? Ще изчакам още няколко дни и ще ги тормозя май пак в сервиза...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Хладилник Electrolux Inspire
    От mili във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 9
    Последно: 17-12-13, 08:28
  2. Проблем с хладилник Electrolux erb36033x
    От playback във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 07-12-11, 13:38
  3. Стъкло за хладилник Electrolux
    От drecolli във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 26-07-10, 14:23
  4. Хладилник Electrolux ENB 34433 X
    От ivannn във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 06-12-09, 19:50
  5. Хладилник Electrolux - не изстудява
    От bnkltd във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 21-08-08, 16:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе