Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 38
Like Tree1Одобрявам

Покупка на хладилник - No-Frost или обикновен?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. DEF
    DEF е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    191
    #1

    Покупка на хладилник - No-Frost или обикновен?

    Здравейте , изправен съм пред следния проблем - какъв хладилник да си купя - обикновен или NO FROST?
    Споделете предимствата и недостатъците ?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #2

    Re: Покупка на хладилник- NO FROST или обикновен ?

    Имам LG No Frost, вече е на 3 години. Явно е един от първите модели, ако не и първия, което може да означава, че последващите ще са по-добри, защото ще са поправени грешките от първия модел. В момента има същия такъв, но от клас А, а моя не го знам какъв клас е, защото тогава не се говореше за класове.
    Впечатления - работил е 1 г и половина в стая, където не се живее - лятото жега, зимата арктически студ. Нищо му няма - бачка си спокойно. Сега е преместен в топла стая - лятото жега, зимата още повече заради печката - също си бачка без проблем. Хладилната част е сложена на 1, от 3 нататък температурите стават минусови. Фризерната част е на 3, защото е с електронно управление и като загасне тока, автоматично минава на 3. Слагах термометър (мери до -50 С0) във фризера, подмина -50 С0
    Дизайна е доста сполучлив. Лесно се поддържа, вадиш всичко от него, миеш на чешмата и връщаш обратно. Притеснявах се че рафтовете ще са слаби, защото са от сейфти глаз, обаче издържат над 15 кг без проблем.
    Сега най-важното - няма лед, следователно размразяване. Не задържа миризми, защото постоянно духа вътре и миризмите изчезват. Спокойно може да сложиш риба до паста.
    С една дума - никаква поддръжка.
    Минуси - бучи малко повече от желаното. И продуктите леко изсъхват, вероятно заради обмена на въздух. Примерно сметаната на тортата се втърдява и получава лека коричка след повече от 48 часа.
    Много съм доволен. Ако се налага да си купувам хладилник или фризер отново, пак ще бъде No Frost.

    edit:
    Като сложих термометъра, натиснах копчето за бързо замразяване. В продължение на 4 часа работи компресора и то само за фризера, без да спре.

    Сетих се още нещо - с един компресор е.

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Re: Покупка на хладилник- NO FROST или обикновен ?

    Цитат Първоначално публикувано от DEF
    Здравейте , изправен съм пред следния проблем - какъв хладилник да си купя - обикновен или NO FROST?
    Споделете предимствата и недостатъците ?
    Също ползвам non frost на LG от 3-4 години и не бих си взел от "старите" модели. Не се размразява и не ти се налага да гадаеш продуктите в фризера какви са преди да се размразят.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    76
    #4

    Re: Покупка на хладилник- NO FROST или обикновен ?

    Препоръчвам ти Liebherr BioFresh No Frost.

  6. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #5

    Re: Покупка на хладилник- NO FROST или обикновен ?

    Аз също съм с LG или по точно този http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09016759 енергиен клас А е и го ползвоме вече от 7 месеца до момента сме нямали никакви грижи с него също така е монго тих. Имам познат който е също с LG самоче копуван преди 5 години и до момента не са се оплакали. То това беше предпоставка ние да си вземем LG с NO FROST система. Както се казва избора е твой. Успех с покупката.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re: Покупка на хладилник- NO FROST или обикновен ?

    И аз има хладилник NO FROST Whirpool. Това е хладилника. Аз вече друг хладилник не бих си купил, само no frost. Там е инстината.

    dedo pop, не е възможно да си измерил температура -50ºC. Нещо си се объркал или на термометъра нещо му има. Такава температура е невъзможно да се получи с подобен агрегат.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #7

    Re: Покупка на хладилник- NO FROST или обикновен ?


  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re: Покупка на хладилник- NO FROST или обикновен ?

    julian, и аз това щях да възкликна, но видях, че си ме изпреварил!

    -50 НЯМА как да е!!! няма потребителски уред с такова охаждане.
    а и една звезда е -6 градуса, така че за -50 трябва да имаш 8-9 звезди... усмихвам се само при вида на хладилник, който над вратата има наредени една педя звездички ...

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #9

    Re: Покупка на хладилник- NO FROST или обикновен ?

    Цитат Първоначално публикувано от dedo pop
    edit:
    Като сложих термометъра, натиснах копчето за бързо замразяване. В продължение на 4 часа работи компресора и то само за фризера, без да спре.
    Избягвай този режим за в бъдеще.На много фризери компресорите изгоряха и ще горят заради режима супер(бързо замразяване)
    При този режим термостата е шунтиран и компресора работи нонстоп.
    Изгарянето на компресор в този режим лишава клиента от гаранция,тъй като в инструкциите за употреба изрично е упоменато че този режим следва да се използва максимум 72 часа.

    Колкото до посочената (-50) температура,очевидно става въпрос за грешка тъй като температурата на изпарение,на изполваните в домашните хладилници,хладилни агенти е доста по-висока от -(50)

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #10

    Re: Покупка на хладилник- NO FROST или обикновен ?

    Абе, професионалиста си личи - badr

    @DEF
    NoFrost e добра идея според мен, но според половинката не е - изсушавала... Нищо, че си има кутии за целта - явно въпрос на навик. Затова съм с класически...
    LGто на майка ми е от повече от 3 години и работи, ама не бих го нарекъл безшумно...
    Варианта с Либхер ми се вижда най-добър - изглежда ми добър уред, пък и фирмата е вложила нещо у нас - по-добре да стимулираме такива фирми, когато ги има като алтернатива!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    76
    #11

    Re: Покупка на хладилник- NO FROST или обикновен ?

    За това препоръчвам Liebherr Bio-Fresh- със специално отделение за по-дълго съхранение на свежи плодове и зеленчуци.
    И наистина работи!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    61
    #12

    Re: Покупка на хладилник- NO FROST или обикновен ?

    Цитат Първоначално публикувано от YoLan
    За това препоръчвам Liebherr Bio-Fresh- със специално отделение за по-дълго съхранение на свежи плодове и зеленчуци.
    И наистина работи!
    И аз го потвърждавам!

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #13

    Re: Покупка на хладилник- NO FROST или обикновен ?

    На финала обобщавам - вероятността "марковия"термометър за 1 лв да няма много общо с меренето на температура е огромна. Това за постоянната работа на компресора не го знаех - Благодаря.
    Като гледам другите мнения, натежават в полза на NO FROST. Вече по отношение на марката, изборът е в ръцете на всеки.

  17. Novice
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    7
    #14

    Re: Покупка на хладилник- NO FROST или обикновен ?

    Моля за препоръка при покупка на хладилник, избора е между:
    1.WHIRLPOOL ARC-7492
    2.WHIRLPOOL ARC-5561
    Информация за продуктите и сравнение:
    http://www.whirlpool.ru/

  18. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #15

    Re: Покупка на хладилник- NO FROST или обикновен ?

    Цитат Първоначално публикувано от joui
    Моля за препоръка при покупка на хладилник, избора е между:
    1.WHIRLPOOL ARC-7492
    2.WHIRLPOOL ARC-5561
    Информация за продуктите и сравнение:
    http://www.whirlpool.ru/ru/products/...b2n2u&x=62&y=6
    Моето мнение е за ARC-5561

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. проблем с хладилник Pitsos no frost
    От omurtak във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 11-10-13, 08:53
  2. Помощ при избор на хладилник.No frost или не?
    От albi във форум Хладилна техника
    Отговори: 9
    Последно: 09-10-13, 22:32
  3. Покупка на хладилник до 500 лв. - спешно съвет
    От dodo2000 във форум Хладилна техника
    Отговори: 13
    Последно: 01-02-12, 21:57
  4. 3D На обикновен LCD телевизор.
    От borkokn във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 26-11-11, 02:03
  5. Хладилник OCEAN с No Frost - не изключва
    От marinpetkov във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 29-06-07, 17:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе