Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 30
Like Tree1Одобрявам

Liebherr Cuesf 3503 не изстудява

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #1

    Liebherr Cuesf 3503 не изстудява

    Здравейте,
    Вчера ми направи впечатление, че от хладилника се чува звук, който не беше издавал досега - нещо като цъкване на реле, но без да включва и изключва компресора. Изстудяваше нормално. Днес също се държа добре, но преди малко го отворих и изненада - и хладилното, и фризерното отделение са със стопен лед. Компресорът не спира да работи откакто съм забелязал (около половин час), но не чувам циркулация на фреон. В стаята е 27 градуса.
    Някакви идеи? Изпуснал е фреон, изпарител или друго?

    edit: Компресотът не спря да работи час и половина, затова изключих хладилника от копчето за 10 минути и го включих отново. Компресорът не тръгна изобщо, но като допелих ухо до хладилника се чуваше едва доловимо жужене (като от трансформатор). След това се чу познатото от вчера цъкване и жуженето спря. След няколко минути пак цъкна и започна да жужи отново?! В момента е влязъл в цикъл, в който това се повтаря постоянно през 4-5 минути.
    Този пост е редактиран от Shmi; 03-07-16 в 20:42.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #2

    Отговор: Liebherr Cuesf 3503 не изстудява

    Първо измери температурата в двете отделения.
    Ако е в зададения от теб диапазон, не се занимавай.
    Ако не е, звъниш на националния телефон на Liebherr BG.

    Потъси из форума Liebherr за подробности. Всичко е написано кое и как.
    Преди няколко дни писах по проблема на друг колега!
    Успех!

  4. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #3

    Отговор: Liebherr Cuesf 3503 не изстудява

    Здрасти,

    За час и половина не успя да свали под 21 градуса в хладилното отделение. Във фризера не съм мерил, но така или иначе ледът е стопен, а компресорът вече не включва (описах в edit-a преди минута), така че не възлагам надежда. Ще им звънна утре сутринта.

    Намерих темата, благодаря!

    edit: След няколко опита все пак включи и... даже фреонът зашуртя?! Температурата падна до 15 градуса вече, след 25 минути. Някаква защита ли сработва, та не включваше?!

    edit2: Пак спря да охлажда, а компресорът продължава да работи.
    Този пост е редактиран от Shmi; 03-07-16 в 22:14.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #4

    Отговор: Liebherr Cuesf 3503 не изстудява

    Изключи уреда и се обади в сервиза!
    Имаш проблем, като е възможно да е и от пропуск на хладилен агент.
    Това, че шурти и шуми нищо не означава. При пропуск на хладилен агент не се знае какво има в системата.
    Просто се обади на оторизирания сервиз, а ако е гаранционен хладилника, нещата са значително по-лесни!

    Ако не греша, твоят модел е същия като моя, но е сив. Компресорът ти е инверторен и работи постоянно.
    На всеки 14 секунди светва за кратко зелен светодиод от управлението на компресора (отзад). Това показва, че последният, както и управлението му са изправни.
    Успех!

  6. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #5

    Отговор: Liebherr Cuesf 3503 не изстудява

    Изключих го и им звъннах сутринта. Разбрахме да дойдат утре по обяд. За съжаление е извън гаранция, беше с удължена 5-годишна, но вече направи 6 години.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    83
    #6

    Отговор: Liebherr Cuesf 3503 не изстудява

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Ако не греша, твоят модел е същия като моя, но е сив. Компресорът ти е инверторен и работи постоянно.
    На всеки 14 секунди светва за кратко зелен светодиод от управлението на компресора (отзад). Това показва, че последният, както и управлението му са изправни.
    Успех!
    Грешите. Това което сте написали е вярно за CUP3503(A++), той е с инверторен компресор - вкъщи имам все още работещ.
    CUesf 3503(А+) е с обикновен компресор Капа 12-ка(вече не помня буквите) на бившите АСС.

    Поздрави!

  8.  
     
  9. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #7

    Отговор: Liebherr Cuesf 3503 не изстудява

    Мисля, че е дал фира необратимо. Сега видях, че след като сме го спрели, цялата задна стена се е издула като балон... Сутринта беше наред, проверявах специално дали не е това проблемът. За хвърляне ли е?
    Този пост е редактиран от Shmi; 04-07-16 в 22:43.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #8

    Отговор: Liebherr Cuesf 3503 не изстудява

    Имаш пропуск на хладилен агент 100%, за съжаление.
    Не е за хвърляне, но не знам дали е целесъобразен ремонта.
    Сервизният техник ще ти обясни варианти, цени и евентуално обратно изкупуване при купуване на нов Liebherr.
    Ако това те устройва, разбира се.
    Успех още веднъж!

  11. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #9

    Отговор: Liebherr Cuesf 3503 не изстудява

    Благодаря!
    Няма шанс за ремонт. Попълнихме протокол, който ще изпратят в завода, откъдето ще ми се обадят с предлагана отстъпка при последваща покупка - между 30 и 50%. Човекът каза, че проблемът с изпарителя бил решен след 2012-та, такава информация имали от завода, но той не знае вярно ли е. Има ли такова нещо или ме пускат по пързалката?
    Този пост е редактиран от Shmi; 05-07-16 в 14:23.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #10

    Отговор: Liebherr Cuesf 3503 не изстудява

    До 6 години от датата на закупуване (не производство!) - 40%, над - 30%, ако не греша.

    Аз нямам информация по въпроса за отстраняването на проблема, но ми се струва, че това е много смело твърдение!
    Точно за химическата корозия ме съмнява да са го решили.
    По две причини - Al е в пъти по евтин от Cu.
    По-скоро са направили някакво антикорозионно покритие, което влошава топлинните характеристики.
    Втората - вече никой не прави хладилници да изкарат 10 и повече години.
    От друга страна еко-хладилният агент R600A също е агресивен.
    Моят хладилник се повреди на 6-та година при минимално ползване, а масово на 3-4 години си заминаваха. Така, че точно до края на тази година ще се разбере дали са го оправили.

    Огледай новите модели и гледай да е с два охлаждащи кръга с отделни датчици и вентилатор.
    Погледни и капацитета на замразяване в кг/24ч. Сегашният ти е от порядъка на 15кг. Новите са 9-12кг.
    И по възможност да не е с инверторен компресор.
    Шумът му при работа реално е доста по-дразнещ и по технически параметри е с 3db по-висок.
    И ако си купувал допълнителни аксесоари или ти трябват старите, спокойно можеш да си ги запазиш. Поставки за бутилки, яйца, форма за лед.
    Въпреки, че разпределението на държачите на полиците е различно. Това най-много ме вбесява в новия, защото доста от най-високата част на хладилното отделение стои неизползвана. Просто последните държачи са по-надолу от тези на стария.
    Пак от опит ти пиша.

    Стискам ти палци!
    blue1 одобрява това.

  13. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #11

    Отговор: Liebherr Cuesf 3503 не изстудява

    Днес така и не се обадиха, дано не ме забравят утре.
    Хладилникът съм купил на 16.07.2010 - поне навреме се разваля, точно преди да прехвърли 6-тата година и да загубя още 10%. За 50% кой се бори в такъв случай?!
    Нямам никакви познания относно хладилната техника, така че не мога да се изкажа дали има шанс да са се преборили с проблема, но все пак, хладилниците на останалите производители сякаш не мрат като мухи от него? Явно все пак има решение. И все пак, реакцията им засега изглежда що-годе адекватна - в гаранционния срок директно подменят хладилника, а след гаранционно, подобна отстъпка от 40-50% прави цената за нова машина доста конкурентна.
    В момента само нови модели ли се предлагат? Как да разбера кои са преди и кои след 2012-та? Примерно, при телевизорите на Philips беше, че ако номерът на модела завършва на 05 е 2010-ти набор, ако е на 06 - 2011, 07 - 2012 и т.н. Има ли нещо такова и при Liebherr?
    Техникът ми обясни, че те ще вземат стария хладилник, те ще го пратят в завода. От своя страна, от там ще пратят новия на тях, а те ще го докарат на мен. При това положение, откъде, по какъв ценоразпис и от кои модели мога да избера новия? И имам ли ограничение да се придържам само към произведените в България модели или мога да се огледам и за немски, които обаче май гонят големи цифри и така или иначе не знам дали ще им обърна внимание?
    Като начало ще трябва да започна да се оглеждам за модели 181 см и ако няма нещо читаво, да вървя възможно най-малко нагоре. Кухнята е правена според размерите на настоящия хладилник и по-голям звяр ще създаде неудобства. После ще разгледам и характеристиките - не е приятен вариант, но това е положението. На първо четене, този ми хваща окото: CUef 3311 , но не откривам информация за капацитета на замразяване. В момента в Технополис го дават за 800 лв., с 5 години гаранция. Ако ми приспаднат 40 %, значи ще легне на 480 лв., което е доста добре.
    Ще гледам да прибера и каквото мога от стария.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #12

    Отговор: Liebherr Cuesf 3503 не изстудява

    1.Става въпрос само и единствено за произведени в България модели.
    Made in Germany май вече няма! Моят, който се повреди беше германец! Направи си сам изводите. Сега пише Сделано в Болгарии.
    2.Не ги чакай, а звъни в сервиза! Доставката е поне 2 дни.
    3.Избираш си 2-3 модела, които те устройват. Гледай да е със същия обем - 35xx. Те са с приблизително еднакви размери. Измери си твоя, отиди в голям магазин, където ги има и ги разгледай с очите си.
    После се обаждаш на националния телефон и те ти съобщават цената им. От нея ти приспадат съответния процент. 50% за до 5 години.
    4.По телефона можеш да питаш практически всичко за параметри, техническа информация, компресор и т.н. Поне преди 2 години на мен ми отговориха на всички въпроси. Но после излязоха "изненадите", за които ти писах.
    Пробвай се да го купиш с 5 години фабрична гаранция. Мен ме пуснаха по надолнището, че 5 и повече години била търговска промоционална гаранция на различните магазини, а не на Liebherr!
    5.Аз се съгласих на обратното изкупуване само, защото няма какво да правя повредения. А не ми се даваха едни грешни 250лв. за ремонт с неизвестен край. Новият е доста по-зле като параметри, дизайн и ме дразни. Ама все пак сме в БГ и никой не връща пари!
    6.И други страдат от новите "еко", "високотехнологични" и т.н. глупави нововъведения. Проблемът е, че Liebherr продаваха доста по-скъпо от останалите, а повредите им са еднотипни и много повече.
    Между другото знам за случаи с такива проблеми с гаранционни уреди в Осло и Израел, така, че издънката е тотална. Само, че там хората са си взели парите почти веднага.
    Ако така правят и строителната си техника...

    Това всичко е трябвало да ти го обяснят от сервиза!
    Аз оттам го научих.

    Виж тези: http://www.liebherr.bg/HG/bg-BG/1128...3329-0_51453-0
    http://www.liebherr.bg/HG/bg-BG/1128...3329-0_48398-0
    Първия е No-Frost, но е по тих, с вентилатор в хладилната част и два охладителни кръга с отделно регулиране. Вторият е стандартен и се настройва само температурата на хладилната част, като фризерната е зависима от нея.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 06-07-16 в 20:01.

  16. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #13

    Отговор: Liebherr Cuesf 3503 не изстудява

    Човекът имаше говорен дефект, а и аз се сетих да попитам за някои неща в последствие, та не съм го мъчил много. Даже, само като му видях физиономията след като напипа издутия гръб, направо му казах "Знам си", но той все пак ми обясни ситуацията.
    Днес така и не се обадиха. На косъм бях да вдигна телефона, но разчитах на коректно отношение, след като имат поет ангажимент към клиент. Утре ще звънкам.
    5-те години са си от тях, моят също беше с толкова, като 36 месеца бяха от Технополис, а останалите получих след регистрация по e-mail към завода - за по-малко няма смисъл да си говорим, с тази "качествена" техника, която предлагат.
    Ще прегледам какво се намира, само че съм ограничен не само от мястото, но трябва и да е inox, т.е. алтернативните модели на тези, които си предложил са:

    * http://www.technopolis.bg/bg/Combo-f...-3505/p/662464

    * https://www.tehnomix.bg/liebherr-cuef-3515 (тук го предлагат с 5 години)

    http://www.liebherr.bg/HG/bg-BG/1128...3329-0_48392-0 не го препоръчваш само заради малко по-малкия обем или по друга причина? При горните ме притеснява допълнителната електроника за дисплея, не че на сегашния е създавала проблеми. Като че ли съм за модела без No-Frost. Още навремето, като избирах, нещо не ме грабна технологията, но пък съм отворен и за нови неща.
    Този пост е редактиран от Shmi; 06-07-16 в 20:38.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #14

    Отговор: Liebherr Cuesf 3503 не изстудява

    Така де - промоция от Технополис +2 години след регистрация на уреда. Не е от тях директно.
    Не съм ти препоръчвал моделите. Просто ти посочих такива, които са с твоя обем. Имат ги и боядисани в сиво. Inox хладилниците бяха истински преди 10 години.
    Този, който си харесал е по-нисък клас от твоя, един охладителен кръг и обща регулация на температурата в двете отделения. Като 3515.
    Вече знаеш къде им е слабото място на Liebherr-ите и се притесняваш за електрониката?
    Е това не го разбирам, честно.
    https://www.tehnomix.bg/userfiles/pr...herr/2-2-7.png
    Това пък е жива набутка - 149лв. за още 2 години от Liebherr.

  18. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #15

    Отговор: Liebherr Cuesf 3503 не изстудява

    Либхер оправиха проблемите с изпарителите и вече рекламират хладилници с Wi-Fi връзка

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с хладилник Liebherr CU 3503
    От vlad_4o във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 10-08-15, 22:19
  2. LIEBHERR CUP-3503
    От JoroHondata във форум Хладилна техника
    Отговори: 21
    Последно: 19-09-12, 21:51
  3. E14H2 не изстудява добре май?
    От ivoru във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 19-07-12, 09:15
  4. LIEBHERR CP 3503 мига и пищи
    От imegogo във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 01-06-12, 20:58
  5. Хладилник Liebherr CU 3503
    От isho във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-09, 19:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе