Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 44

Gorenje NRK6203TX - ръжда по инокса

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #16

    Отговор: Gorenje NRK6203TX - ръжда по инокса

    От цялата повест за хладилника си направих два извода:
    1.Мелиото е нарушило защиния слой и самата повърхност.
    Аз лично не съм сигурен, че обезмаслителя не е агесивен. Обработих с него скара Скития и тръбите ръждясаха. Съответно го подарих на приятел автомоьор и няма да го ползвам повече
    Чисти се с леко навлажнена във вода мека къпа. Или препарат,одобрен от производителя. Може във водата дасе сложи минимално количество истински оцет.
    2.Магнитите за хладилник също надраскват, както и маркуча на прахосмукачката. Аз слагам тиксо на магнитната повърхност.
    3.Добре, че не си купих пераля Gorenje!
    Успех в борбата!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #17

    Отговор: Gorenje NRK6203TX - ръжда по инокса

    абе агресивен Меглиото .. имам аспиратор и микровълнова инокс ( само че не е Горене ) чистят се с Меглио по 2-3 пъти в седмицата ,точица ръжда няма .. тая врата на хладилника не е инокс и аз бих го върнал най малкото заради измамата .

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #18

    Отговор: Gorenje NRK6203TX - ръжда по инокса

    Измамата е явна, поради което въобще няма да се налага да се прибягва до КЗП. Абсурдно е да се очаква от търговец да бъде толкова тъп. Клиентите им са друга бира

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    85
    #19

    Отговор: Gorenje NRK6203TX - ръжда по инокса

    Няколко уточнения:
    - ръждата е в зона където никога не е имало магнити - над дръжката нагоре има магнити ... от най-високата точка на дръжката надолу няма магнити и всички зони с ръжда са в нея част. Иначе признавам че където има магнити ма леки надрасквания на лаковото покритие които се виждат на изкуствена светлина само и за тях не се жаля. Силно бях повлиян от филмите как американците си слагат магнити и бележки на хладилниците .. имахме малък хладилник Отто купуван от Кипър с бяла боя и метална врата на който тези магнити бяха залепени - ръжда по него няма
    - жената каза че след като избърше с меглио .. бърше с влажен парцал (вода) и след това подсушава с друг за да не остават точки от водата която в Русе е твърда. Вратата на фризера се бърше по често само с вода заради детето което си оставя ръцете по нея тъй като съответства на неговия ръст .. по нея обаче няма точка ръжда.
    - родителите ми викат че защото сушим в холо-кухнята дрехи .. може да е ръждясала заради повечето влага .. малко абсурдно ми звучи все още + когато се суши се проветрява тъй като влагата създава дискомфорт . НО ние сушим така защото нямаме сушилня .. защото Gorenje изчерпаха сушилните в момента в който пуснаха удължената си гаранция и така вече +-45-ти ден някъде чакам внос на прослуватата DA83
    - ходих да огледам свободно стоящата им печка която е боядисана цвят инокс и ежедневно получава доза обезмаслител и освен леко обезцветяване на страничните ламарини което е нормално .. ръжда няма.
    - снощи жената за първи път докосна пералнята ... и след първоначалната нечувствителност изведнъж сензорното управление зацепи .. о чудо . .днес сутринта направих едно видео . в началото сензорното управление беше нечувствително и изведнъж зацепи и започна да се държи сравнително нормално та ще направя още проби може би защото ако дойдат от сервиза и то просто работи .. просто ще ме отсвирят като лъжливото овчарче - https://my.pcloud.com/publink/show?c...xygdh1e7kvRczk
    мисля като за начало да говоря с Gorenje България както ми препоръчахте .. и да ги питам какво означава истинска иноксова врата и тя подлежи ли на ръждясване

    Модели с "истински инокс" - NRK6203TX, NRK6201MX4, NRK6192TX, NRK6191MX4, R6192LX

    ЕДИТ: като бавно загряващ котлон .. сега чак разбрах че истинския инокс не лепи магнити .. тоест четох в бг мама че хората "истински инокс" който да лепи магнити не са виждали. Фактически ако врата беше такава нямаше да имам удоволствието да надраскам леко лаковото покритие защото магнитите нямаше да се захващат въобще ... вече се чувствам излъган

    Между другото това не е първото ми лошо впечатление от вратата .. в началото когато нямаше магнити . като отварях вратата и с другата ръка се подпирах допирах стените на хладилника или нещо друго метално все чувствах лек електрически гъдел все едно си наелектризиран но по леко .. тогава го отдадох на може би на дрехите ми .. след известно време това наелектризиране изчезна .. не знам какво може да е но със сигурност не е било достатъчна утечка на ток за да активира ДТЗ-то. Като цяло имам един фазопоказател който работи от разстояние и почти цялата хладилна врата пищи на ток .. в един момент изчезна това наелектрзиране при хващане на дръжката
    Този пост е редактиран от drekinov; 07-11-18 в 10:58.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #20

    Отговор: Gorenje NRK6203TX - ръжда по инокса

    Сега разбра ли защо попитах дали си пробвал с магнит преди да го платиш? "Наелектризирането" е възможно да е утечка, която е изчезнала със завъртане на щепсела. Това пък може да означава незанулени или лошо занулени контакт или хладилник.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    85
    #21

    Отговор: Gorenje NRK6203TX - ръжда по инокса

    Точно това имах впредвид разбрах защо попита за магнита.
    Всичко е купувано от онлайн търговци заради разликата в цената .. вкрайна сметка дали ще се купи от retail магазин или онлайн търговец в случая това е Техномикс за хладилника. вкрайна сметка сервизното обслужване е все от бг сервиз.
    Та дори да го бях купил от ритейл то едва ли щеше да ми мине през акъла да го пробвам с магнит.

    Относно утечката .щепсела не е пипан от първото включване и всички контакти са зазимени - три проводника .. като преди ДТЗ-то става разделянето на PN проводника. Всички контакти и точки съм ги провеявал с мултицет за да съм сигурен че между трите проводника няма никаква връзка при "свалено" ДТЗ и че земята и нулата са свързани при включено ДТЗ което е нормално тъй като тръгват от един PN проводник та по електрическата инсталация съм убеден че няма проблеми. Всички контакти са Legrand Valena & Legrand Valena Life та . машинките би трябвало да са достатъчно качествени да не правят мизерии.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #22

    Отговор: Gorenje NRK6203TX - ръжда по инокса

    drekinov, забележи кога е този "лек електрически гъдел" при работещ компресор или при не работещ или и в двата случая.

    П.П.
    Стомана с около 12% хром става неръждаема, като отиде хрома на около 18% губи и магнитните си свойства.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    85
    #23

    Отговор: Gorenje NRK6203TX - ръжда по инокса

    От вносителя казаха че хладилника е с истински инокс ... първо казаха че не би трябвало да е магнитен . после като казах че съм сложил няколко магнита казаха че нали самата врата я ловят магнити (явно е заигравка с хрома както отбеляза milanov и е шокиран от наличието на ръжда по вратата ..
    Искат да им пратя снимки на мейла и вече ще се види конкретно какво ще се прави. За момента запазвам умерен скептицизъм

    Днес ще взема един електронен термометър / влагомер да измеря приблизително относителната влажност (приблизително защото за 10-15 лв едва ли може да се говори за точност). Най-вероятно кагато проветряваме през прозореца до хладилника студения въздух кондензира на вратата .. само на половината врата и тъй като Русе се слави само с мръсен въздух той най-вероятно съдържа киселинна влага в себе си и разяжда истинския инокс

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #24

    Отговор: Gorenje NRK6203TX - ръжда по инокса

    Цитат Първоначално публикувано от drekinov Виж публикацията
    Днес ще взема един електронен термометър / влагомер да измеря приблизително относителната влажност (приблизително защото за 10-15 лв едва ли може да се говори за точност). Най-вероятно кагато проветряваме през прозореца до хладилника студения въздух кондензира на вратата .. само на половината врата и тъй като Русе се слави само с мръсен въздух той най-вероятно съдържа киселинна влага в себе си и разяжда истинския инокс
    Следващата стъпка е да си купиш и газ-анализатор и да провериш за наличие на хлорпикрин в помещението... Гони си търговеца и не се занимавай с глупости!

  12. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #25

    Отговор: Gorenje NRK6203TX - ръжда по инокса

    Тези от Горение са копирали седма серия на Сименс,едно към едно.
    Тъча не работи коректно,БГ-сервиз трябва да ти сменят целия дисплей.
    Преди няколко години бяха пуснали един модел с неръждаем казан/последният такъв за марката/,масово дисплея даваше фира,а цената му беше близо 500лв.
    Много хора след една смяна и втори проблем ги изхвърлиха.
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 07-11-18 в 16:08.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    85
    #26

    Отговор: Gorenje NRK6203TX - ръжда по инокса

    Докато са в гаранция следващите почти 5 години .. няма гаранционно валиден проблем който да ме откаже от който и да е уред .. все пак това е една камара пари а обезценката от момента на отваряне е голяма.
    Предполагам обаче че хората които с лека ръка предлагат да гоня търговеца да си прибере фалшивия инокс .. не са качвали до 7-мия етаж 70+ кг хладилник с височина 201см. Последното нещо което искам да си представям е транспортирането на този и качването на втори пък бил той друга марка в близките години и говорим все пак за събрал се в асансьора хладилник .. ако се беше наложило качване по стълбите щеше да е целодневен ужас. Идеята ми беше че взимайки най-скъпия не дизайнерски модел ще си спестя всякакви проблеми в близките 5-10 години а то се оказа точно обратното
    Ходя и си сменям витаците в практикер като изгорят на 3-тия месец въпреки че са с 5 години гаранция с samsung chip-ове и са двойно по-скъпи от стандартния модел. Отново голяма грешка .. очаквах че следващите 3-4-5 години няма да имам изгорели заради по-високата гаранция и цена а се наложи още преди касовата бележка да е избледняла.
    Явно ми е грешна концепцията

    ЕДИТ: намерих една тема за тази пералня с платката за 500 лв но в конкретния случай тъча спира да работи напълно .. и под втори проблем изглежда че имаш впредвид отново прецакване на тъча .. темата ставаше въпрос за бройка на която тъча е сменен гаранционно и след гаранционно се е прецакал отново .. тогава най-икономично логичния избор е да се изхвърли пералнята като за 500 лв екран.
    Този пост е редактиран от drekinov; 07-11-18 в 16:48.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #27

    Отговор: Gorenje NRK6203TX - ръжда по инокса

    Драги drekinov,
    След като одисеята с транспорта и разместването е толкова голяма, се купува либхер за европейския пазар, но висок клас. Не горение или беко, за да не се налага да влизате във филми. Имайте го пред вид, ако се разпадне съвсем преди края на гаранцията. Имам личен опит с изнасянето на половината уреди от кухненски бокс, плюс разглобяване на врати, за да подменя перална машина. Познайте от първия път, с каква я подмених?

  16. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #28

    Отговор: Gorenje NRK6203TX - ръжда по инокса

    Един приятел купуваше навигаци за 120лв със същия размер дисплей и сменяше тъча.
    Няколко излекува.
    Та затова съм запознат точно с този модел.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    85
    #29

    Отговор: Gorenje NRK6203TX - ръжда по инокса

    dodo_pv .. на 25 и 11/12 съм .. достатъчно млад съм все още за първите си грешки в първия ми апартамент

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #30

    Отговор: Gorenje NRK6203TX - ръжда по инокса

    Шурея ми работеше в БГ-сервиз и е ходил няколко пъти до Словения в заводите на Горение на обучение, по скоро той ги е обучавал на някои по.прости решения, свързани с практиката.Та ми каза-назначили един рояк млади инДжинерчета и дизайнери и качеството се е скапало тотално.Старите кадри са напуснали или изгонени.Икономии икономиии

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Питане за Gorenje
    От loszetas във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 04-03-17, 08:29
  2. УРЕДИ Gorenje
    От brumba във форум Бяла техника
    Отговори: 19
    Последно: 02-11-14, 19:12
  3. Петна от ръжда по ризите
    От maddog9 във форум Бяла техника
    Отговори: 17
    Последно: 30-06-13, 10:29
  4. Ръжда в хладилника
    От ognjano във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 19
    Последно: 12-12-11, 12:10
  5. Плот Gorenje
    От yankob във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 22-12-09, 23:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе