Резултати от 1 до 11 от общо 11

Проблем с комбиниран хладилник/фризер AEG s60360kg1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    45
    #1

    Проблем с комбиниран хладилник/фризер AEG s60360kg1

    Здравейте, дайте съвет преди да се обърна към сервиз. Проблемът е, че тази вечер изпищя алармата на фризерната част за повишена температура -11гр. при зададени -15. като вратата не е отваряна изобщо днес.Компресорът работи постоянно, но ми прави впечатление, че отзад кондензатора е почти със стайна температура дори в най-горната си част. От месец-два започна къркори и булбука осезаемо повече от нормалното и се чуваха звуци, като от вибрация на телефон (питайте ме колко пъти съм се озъртал за телефона без да звъни никой) . Прилича ми на изпуснал фреон (r600). Може ли да е запушване или ел. магнитният вентил или си е за боклука?
    Този пост е редактиран от teodorpc; 09-02-19 в 22:54.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #2

    Отговор: Проблем с комбиниран хладилник/фризер AEG s60360kg1

    Изпуснал хладилен агент поради пропуск в системата.
    Ако е възмможно, изключи хладилника, за да не замине и компресора!
    Обърни се към проверен специалист или сервиз. Цената за ремонта зависи откъде е пропуска и какво е състоянието на компресора.
    Дали да ремонтираш хладилника - прецени сам според годините на работа, общото състояние и цента за ремонта. Според мен ако е над 7 години няма смисъл.
    Във форума има доста колеги, които се занимават с ремонт на бяла техника. Те биха могли да те ориентират в проблема.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    45
    #3

    Отговор: Проблем с комбиниран хладилник/фризер AEG s60360kg1

    Благодаря за отговора. Уреда е на 8г. и е в добро козметично състояние, до сега не е създавал никакви проблеми. Бихте ли препоръчали,
    на лични, сервиз или човек, който може да го погледне. За София, Младост става въпрос. Благодаря още веднъж.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #4

    Отговор: Проблем с комбиниран хладилник/фризер AEG s60360kg1

    Можеш да попиташ на лични колегите от форума batalski и badr
    Провери за всеки случай колко струват втора ръка аналогични модели по обявите, за да имаш повече информация. Ремонтът може да излезе и над 150 - 200лв.
    Само нов компресор ще е около 100.

  6. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #5

    Отговор: Проблем с комбиниран хладилник/фризер AEG s60360kg1

    Ако мине с 150лв ремонт трябва да черпи.
    Едно Канди ми правиха,ама хубаво,че беше с два мотора,с един директно до контейнера.
    Така ми каза майсторчето.
    Отделно ми сложи нов вътрешен изпарител и нови медни тръби,жабарите ги правели с джелезни да могат да гният.Спрях го навреме та му остана и здрав компресора.Иначе директно му сменях предназначенето на шкаф за тигани и тенджери с фризер.
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 10-02-19 в 16:36.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    45
    #6

    Отговор: Проблем с комбиниран хладилник/фризер AEG s60360kg1

    Занесох го в сервиз преди малко, понеже не успях да се свържа с" batalski ". До довечера се надявам да успеят да му надуят всички кръгове и да има присъда, но така или иначе съм го отписал, трябва ремонта да е около 100лв за да се навия да го оставя. То утре и компресорът може да замине, щото си е на 8+ години и си става набутвация. Даже майстора продава уреди от германия втора употреба, и си харесах едно Miele чисто ново с жулнато ъгълче на вратата за 500 кожи, та направо ще го отнеса.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #7

    Отговор: Проблем с комбиниран хладилник/фризер AEG s60360kg1

    Виж го само кой набор е. Че либхерските милета до 2013 поне са със същите проблеми, като твоя Electrolux.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    45
    #8

    Отговор: Проблем с комбиниран хладилник/фризер AEG s60360kg1

    https://m.miele.de/haushalt/kaeltege...name=KD_26022#
    Това е модела, но не знам от кога е. Колкото и да не е да изкара и той толкова поне, ще е доволно. Поне от човека съм взимал три уреда включително хладилник пак Миле, но по стар с два компресора и работи до ден днешен при майка ми 10+ години, а преди това колко не се знае.

    - - - - - - - - - -

    Май ще отърве кожата Ходих до сервиза и 90 процента е сигурно че е от някакви подгряващи тръби около вратите и понеже на няколко пъти се запушваше дренажа и водата стичайки се по лайстната между двете врати е довела до корозия и пробив на тия тръби. Изолирал е тази система и каза, че ще си работи и така просто сега е надул и другата част от системата и ще седи до сутринта с манометъра. 100-тина лева ще е всичко и ме устройва, за да не го изхвърля.

  11. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #9

    Отговор: Проблем с комбиниран хладилник/фризер AEG s60360kg1

    Искаш да кажеш,че в Аег-то са сложени джелезни тръбички.
    Лоша работа.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    45
    #10

    Отговор: Проблем с комбиниран хладилник/фризер AEG s60360kg1

    Ами каточели влизат алуминиеви в пяната, но е факт, че корозират. Хладилника е вкъщи и работи, макар и малко по-шумно. 100лв. струваше ремонта (тест, изолиране на подгрева, смяна на филтърчето и пълнене)

  13. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #11

    Отговор: Проблем с комбиниран хладилник/фризер AEG s60360kg1

    Цитат Първоначално публикувано от teodorpc Виж публикацията
    Хладилника е вкъщи и работи, макар и малко по-шумно. 100лв. струваше ремонта (тест, изолиране на подгрева, смяна на филтърчето и пълнене)
    Не би трябвало да е по шумен след зареждане с правилния фреон и правилното количество.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 18-01-19, 20:35
  2. Проблем с комбиниран хладилник
    От elmarr във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 18-06-13, 16:10
  3. проблем с хладилник с фризер LG GR-399SQ
    От gores70 във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-12, 18:46
  4. проблем с хладилник с фризер LG GR-399SQ
    От puxasm във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 5
    Последно: 27-04-11, 00:06
  5. Комбиниран хладилник с фризер Gorenje K 357/2 CELA
    От izashev във форум Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 24-12-09, 16:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе