Резултати от 1 до 9 от общо 9

Комбиниран хладилник с фризер Gorenje K 357/2 CELA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    101
    #1

    Комбиниран хладилник с фризер Gorenje K 357/2 CELA

    Хладилника е с отделен фризер, с два компресора, модел:K337/2CELA.
    Прилагам тук снимка, от която се вижда, че в горната си част фризера заскрежава силно тръбичките и скарата около тях, а долната въобще не е заскрежила. Въпроса ми е: това нормално ли е и ако не, някой знае ли защо е така и как се отстранява проблема.[img width=450 height=600]http://picbg.net/u/15635/9794/238360.jpg[/img]

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    174
    #2

    Re: Комбиниран хладилник Горенье

    Нормално е. Обаче не го оставяй да натрупа толкова много.
    Повече от 3-5 мм дебелина на леда - става като изолация. Резултатът е по-продължителна работа на компресора и повече ел.енергия. Провери за всеки случай уплътнението на вратата, особено в горната част.
    Ако трупа лед много бързо - сервиз.

  4. py4
    py4 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    140
    #3

    Re: Комбиниран хладилник Горенье

    Цитат Първоначално публикувано от *George*
    Нормално е. Обаче не го оставяй да натрупа толкова много.
    Повече от 3-5 мм дебелина на леда - става като изолация. Резултатът е по-продължителна работа на компресора и повече ел.енергия. Провери за всеки случай уплътнението на вратата, особено в горната част.
    Ако трупа лед много бързо - сервиз.
    кое му е нормалното, трябва навсякъде да е равномерно заскрежен. има няколко причини да се получи това, но ако не си техник няма как да го оправиш.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    28
    #4

    Re:Комбиниран хладилник Горенье

    Izashev - поне 2-3 пъти в годината го обескрежавай ! Ако работи нон - стоп ще си трупа яко лед , виж термостата на какво положение е , уплътнението дали приляга добре ! Съветът ми към теб е спри уредът докато се обескрежи - сложи термостата на минимум и го пускай ! Ако и след това проблемът е същия ще трябва да смениш термостата ! ------- Py4 а ти като си колега защо не посъветва човека ами само се правиш на голяма - работа ? - ОТНОШЕНИЕТО ти не е присъщо на хладилен техник ако въобще си такъв !

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    192
    #5

    Re:Комбиниран хладилник Горенье

    S sistem е прав!Само искам да добавя-някъде по хладилника/по фризера/ има копче,което ако е щракнато свети в оранжаво-то не позволява на компресора на фризера да изключи/нали е с 2 компресоа/.Ако е така просто го натисни за да огасне оранжавата лампичка.По някога ако имаш малко дете или просто без да искаш си го натиснал.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    23
    #6

    Re:Комбиниран хладилник Горенье

    Ами и на мен ми се заскрежава неравномерно дойде един майстор и ми каза, че го занимавам с глупости. От тогава все така си стои. Жена ми го размразява от дъжд на вятър.
    izashev намери ли решение?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    101
    #7

    Re:Комбиниран хладилник Горенье

    Здравейте, отговорилите ми.
    Не бях си отварял отдавна поста и виждам, че и други имат подобен проблем. Комби хладилника е с електронен термостат, на който за фризерната част съм задал температура от -16*. Вярно е, че трябва да не допускам такова дебело заскрежаване, ама пусто през лятото като не искам да се размръзне стоката го оставям да си работи и така се получава по-дебелото заскрежаване. Мисълта ми беше, че след като има тръби от изпарителя и към най долната част на фризера защо се получава така, че там изобщо няма скреж. Иначе за уплътненията на вратата съм сигурен, че са добри. Огледах ги, а и машината е съвсем нова.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    28
    #8

    Re:Комбиниран хладилник Горенье

    Здравейте "Izashev" това е така защото продуктите които слагате във фризера са с естествено с по-висока температура от тази на фризера . Продуктите с по-висока температура съдържат определено количество влага , Поставяйки ги във фризера топлината от продуктите отнася по-голямата част от влагата в най-горната част на фризерната камера , оттам и повече скреж в най-горната част на уреда. Честото отваряне на уреда също е предпоставка за образуване на скреж по изпарителя .

  11. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #9

    Re:Комбиниран хладилник Горенье

    "стоката" -това магазин ли е ? ако е така се отваря често - оттам е бързото заскрежаване ,въпреки това имам съмнения за липса на достатъчно фреон ,но трябва да се види на място...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Хладилник фризер Gorenje K 357/2 CELA - грешка E2
    От dakatabg във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 12-08-15, 20:50
  2. Проблем с комбиниран хладилник
    От elmarr във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 18-06-13, 16:10
  3. Как да спра фризена на комбиниран хладилник
    От Shizo във форум Хладилна техника
    Отговори: 9
    Последно: 20-11-11, 20:58
  4. И пак за комбиниран хладилник
    От trakys във форум Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 26-04-10, 14:16
  5. Съвет за комбиниран хладилник!
    От alien_1 във форум Хладилна техника
    Отговори: 14
    Последно: 09-03-10, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе