Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33

Хладилник AEG Santo:компресора не спира, фризара охлади до -31, хладиника е полутопличък

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    8
    #1

    Хладилник AEG Santo:компресора не спира, фризара охлади до -31, хладиника е полутопличък

    Здравейте младежи,
    Имам 10 годишен AEG серия Santo. Горе хладилник, долу фризер. От зор днес научих, че има 1 компресор, който "захранва" едновременно хладилника и фризера т.е. няма 2 компресора и дори ел. магн. клапан за превключване на 2-та кръга.
    От известно време задната стената на хладилника (където минават вградените (невиждащи се ) тръби на изпарителя) не замръзва. Има само конденз. Преди това, както си му е реда, се заскрежаваше и после се размразяваше в цикъл.Температурата на стената измерена с инфрачервен термометър сега е 10 гр C. Няма значение на колко съм завъртял термостата (1-6). Компресора не спира да работи. Много е горещ на пипане. Инфрачервения термометър показва 55-60 гр C. Във фризера температурата падна до -31 гр C. Изключих го, защото не виждам смисъл да работи. Ама по-късно пак трябва да го включа, за да не се размрази фризера. Ама така ръчно не може до безкрай.
    Някакви предположения? Дали има смисъл от ремонт?
    Този пост е редактиран от alabala007; 10-02-19 в 19:20.

  2.  
     
  3. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    501
    #2

    Отговор: Хладилник AEG Santo:компресора не спира, фризара охлади до -31, хладиника е полутопличък

    Проблема може да е от частично запушване до пробив в изпаритела. Да ли има смисъл от ремонт може да прецените Вие след като получите оферти за цената на ремонта. Не е желателно да продължава така да работи компресора.

  4. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    8
    #3

    Отговор: Хладилник AEG Santo:компресора не спира, фризара охлади до -31, хладиника е полутопличък

    Фрик, благодаря за отговора. Жив и здрав! Докато намеря майстор запуших дупката. Използвах контакт с механичен часовник. Настроих го да вкл/изкл хладилника на половин час. Дали не е по-добре на 15 мин? В момента във фризера е -27 гр C, а в хладилника 15.
    Сложих една отворена хладина раница във фризера и месото в нея. Смятам по някое време, преди да е замръзнало, да я затворя и преместя в хладилника...и така..

    Като гледам как добре охлажда фризера си мисля, че с по-скоро частично запушване. При изключване на хладилника, темп. на стената отзад се вдигна до 15 гр от 10. При включване пак падна до 10 гр.
    Дали може зорлем да се отпуши? От какво се е запушило пустото и къде?

    - - - - - - - - - -

    Цената на хладилника е била 750 лв. За 10г, 75 лв на година. Значи ако ремонта би излязъл до тази сума на година, може да се направи. И пък ще нахраня някой наш майстор (стига да съвестно момче) вместо да храня някой чужда корпорация дето програмира деня, часа и секундата на дефекта.
    Този пост е редактиран от alabala007; 10-02-19 в 20:08.

  5. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    8
    #4

    Отговор: Хладилник AEG Santo:компресора не спира, фризара охлади до -31, хладиника е полутопличък

    Възможно ли е проблема да се е получил след размразяване. Беше се натрупал много лед във фризера. Чекмеджетата не можеха да се отворят. След изключване от контакта ползвах и сешоар за да съкратя времето за размразяването. Може ли в следствие на някаква голяма температурна разлика по тръбите нещо да се с запушило?

  6. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    8
    #5

    Отговор: Хладилник AEG Santo:компресора не спира, фризара охлади до -31, хладиника е полутопличък

    Обадих се на хладилен техник,
    След като му описах проблема ме пита за точния модел на хладилника. След малко ми се обади и ми зададе още един въпрос: заскрежавал ли е изпарителя преди проблема? Спомних си че е точно така. Каза ми че е пробив в изпарителя и че трябва да се смени. Ремонта бил скъп и е по-добре да се купи нов хладилник.
    Та въпроса ми е защо е заскрежавал изпарителя? (сега само се изпотява, толкоз може)

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    45
    #6

    Отговор: Хладилник AEG Santo:компресора не спира, фризара охлади до -31, хладиника е полутопличък

    Споделете точния модел на хладилника. Ако има пробив и фризера няма да работи, като няма фреон. Ако е запушване пак не би трябвало и фризера да работи. Да не би все пак да има клапан и да е прецакан нещо.Иначе трябва да си заскрежава изпарителя и като спре компресора се разтопява и оттича водата през дренажа.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    8
    #7

    Отговор: Хладилник AEG Santo:компресора не спира, фризара охлади до -31, хладиника е полутопличък

    Става въпрос за необичайно заскрежаване. Натрупа почти сантиметър скреж. Наложи се да го почистя с лопатка. Беше за ден, после изчезна. Аз си го обяснявам с, това че при изтичане от малка дупка, фреона се охлажда до много ниски температури. Иначе, при нормална работа пак се заскрежава, но съвсем малко.
    Ако има запушване в горния кръг (на хладилника), това не пречи на долния кръг (на фризера). На моя хладилник няма клапа за включване на компресора към някой от двата кръга.
    Според мен техника много точно постави диагнозата.

  10. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #8

    Отговор: Хладилник AEG Santo:компресора не спира, фризара охлади до -31, хладиника е полутопличък

    Хладилника да не е модел е AEG S40360KG8 PNC 925032068-02 . Хладилник с един кръг на охлаждане, първо пълни във фризера после във хладилника.

    Тези AEG та пробиват изпарител във хладилна час.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от batalski; 18-02-19 в 08:44.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    45
    #9

    Отговор: Хладилник AEG Santo:компресора не спира, фризара охлади до -31, хладиника е полутопличък

    Аз не споря, понеже нямам претенции, че разбирам, но просто не мога да си обясня и ми е интересно, как работи фризера без фреон.

  12. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #10

    Отговор: Хладилник AEG Santo:компресора не спира, фризара охлади до -31, хладиника е полутопличък

    Цитат Първоначално публикувано от teodorpc Виж публикацията
    Аз не споря, понеже нямам претенции, че разбирам, но просто не мога да си обясня и ми е интересно, как работи фризера без фреон.

    Защото е частичен пропуск. Дупката е малка шупла и изпуска бавно само когато компресора изключи. Компресора докато работи в изпарителя е вакуум. Ако го остави изключен 2-3 дена и фризера ще умре. Гледам че и твоя хладилник е имал проблем(пропуск от контурната тръба подгряваща около фризерната врата). При твоя проблем изхвърля целия фреон защото в този контур фреона е под налягане.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    45
    #11

    Отговор: Хладилник AEG Santo:компресора не спира, фризара охлади до -31, хладиника е полутопличък

    Ясно, благодаря! Просто ми беше интересно. Кофти за автора на темата, че явно ще трябва нов хладилник да търси.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #12

    Отговор: Хладилник AEG Santo:компресора не спира, фризара охлади до -31, хладиника е полутопличък

    Цитат Първоначално публикувано от teodorpc Виж публикацията
    Ясно, благодаря! Просто ми беше интересно. Кофти за автора на темата, че явно ще трябва нов хладилник да търси.
    От какъв зор пък ще търси нов хладилник.Ще се ремонтира този и толкова.Ремонта му ще е около 120-140лв..

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от batalski Виж публикацията
    Защото е частичен пропуск. Дупката е малка шупла и изпуска бавно само когато компресора изключи. Компресора докато работи в изпарителя е вакуум. Ако го остави изключен 2-3 дена и фризера ще умре. Гледам че и твоя хладилник е имал проблем(пропуск от контурната тръба подгряваща около фризерната врата). При твоя проблем изхвърля целия фреон защото в този контур фреона е под налягане.
    Този на R600a ли е? Ако е така, на R600, капилярите рядко правят проблеми и най-вероятно е пропуск.Правилно си отбелязъл, че изпарителя е на вакуум.Той дори като изключи пак е на ниско налягане.Ако в плюсовата част няма изпарение - няма да изключи и доста време 'ще кара с този пропуск.

  16. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    8
    #13

    Отговор: Хладилник AEG Santo:компресора не спира, фризара охлади до -31, хладиника е полутопличък

    Цитат Първоначално публикувано от batalski Виж публикацията
    Хладилника да не е модел е AEG S40360KG8 PNC 925032068-02 .....Тези AEG та пробиват изпарител във хладилна час.
    Точно такъв е, и както казваш, е пробил охладителя в хладилната част. От картинката дето си дал ясно се вижда, че таман този охладител не е предвиден като резервна част. Било щото е залят с пяна, било щото така им отърва. Следващия ми хладилник няма да е AEG, но съм съвсем наясно, че и другите марки използват същите фатки. Засега съм се ориентирал към Бош от подобен на стария ми хладилник клас. Около 800-900 лв.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    От какъв зор пък ще търси нов хладилник.Ще се ремонтира този и толкова.Ремонта му ще е около 120-140лв.
    И аз така си мислех, ама техника ме отряза с "ремонта е много скъп, по-добре нов" и докато се усетя затвори телефона. Та още се чудя. Ако за тази цена изкара поне 2 години ще си е избил парите за ремонта. Ама си има разправия. Трябва да се мъкне до сервиза и назад. Работата отива към нов.

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    Този на R600a ли е?
    Да, така пише на компресора.

    - - - - - - - - - -

    Виждам, че разбирате. Да ви питам още нещо. Разгледах какви охладители се предлагат в Интернет. Има едни дето влиза една тръба в тях и няма друга дето да излиза. След входа на тръбата има едно стеснение, след това следва "змията" с нормална дебелина. Аз ли не виждам изходната тръба или има някаква хитрина?

    - - - - - - - - - -

    Имам още един такъв въпрос. Ако там където е изпарителя, от вътрешната страна на хладилника, демек в хладилното отделение, изрежа пластмасата какво ще се откре отзад? Директно ще се види гол охладител или ще е залят с пяна? От към гърба със сигурност е залят с пяна, но отпред?
    Още един въпрос. Може ли пробит охладител (предполагам алумуниев) да се запуши и ако да с какво?

  17. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #14

    Отговор: Хладилник AEG Santo:компресора не спира, фризара охлади до -31, хладиника е полутопличък

    Цитат Първоначално публикувано от alabala007 Виж публикацията
    Точно такъв е, и както казваш, е пробил охладителя в хладилната част. От картинката дето си дал ясно се вижда, че таман този охладител не е предвиден като резервна част. Било щото е залят с пяна, било щото така им отърва. Следващия ми хладилник няма да е AEG, но съм съвсем наясно, че и другите марки използват същите фатки. Засега съм се ориентирал към Бош от подобен на стария ми хладилник клас. Около 800-900 лв.

    - - - - - - - - - -


    И аз така си мислех, ама техника ме отряза с "ремонта е много скъп, по-добре нов" и докато се усетя затвори телефона. Та още се чудя. Ако за тази цена изкара поне 2 години ще си е избил парите за ремонта. Ама си има разправия. Трябва да се мъкне до сервиза и назад. Работата отива към нов.


    Да, така пише на компресора.

    - - - - - - - - - -

    Виждам, че разбирате. Да ви питам още нещо. Разгледах какви охладители се предлагат в Интернет. Има едни дето влиза една тръба в тях и няма друга дето да излиза. След входа на тръбата има едно стеснение, след това следва "змията" с нормална дебелина. Аз ли не виждам изходната тръба или има някаква хитрина?

    - - - - - - - - - -

    Имам още един такъв въпрос. Ако там където е изпарителя, от вътрешната страна на хладилника, демек в хладилното отделение, изрежа пластмасата какво ще се откре отзад? Директно ще се види гол охладител или ще е залят с пяна? От към гърба със сигурност е залят с пяна, но отпред?
    Още един въпрос. Може ли пробит охладител (предполагам алумуниев) да се запуши и ако да с какво?
    Накратко.Може да се ремонтира и след ремонта може да изкара 10г..Изпарителя е просто една алуминиева тръба, прихваната за пластмасата с лепящо се алуминиево фолио.И не просто може да се смени, ами дори може да се смени с медна тръба.Вярно това е малко по-трудна операция.Или пък може да се залепи.с течен метал, примерно локтайт.
    Отвътре не се реже нищо.В никакъв случай.Всички операции се извършват отзад..

  18. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    501
    #15

    Отговор: Хладилник AEG Santo:компресора не спира, фризара охлади до -31, хладиника е полутопличък

    При пробит изпарител в хладилната част може да се монтира един такъв със съответните размери Screenshot_20190219-203652.jpg.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. OSAKA CH-12 JV не спира компресора
    От bkuzmanov във форум Климатици Osaka
    Отговори: 2
    Последно: 01-04-13, 18:06
  2. хладилник indezit tan2 не * спира компресора
    От savo67 във форум Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 31-08-12, 19:46
  3. HSU-14V03/R2 Компресора не спира да работи
    От Features във форум Климатици Haier
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-11, 22:19
  4. Fagor 3FC-67 NFXD - компресора не спира
    От alexx във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 18-11-09, 00:19
  5. Спира ли компресора при инверторите?
    От farkash във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 1
    Последно: 20-09-08, 21:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе