Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 30 от общо 30
Like Tree3Одобрявам

Хладилник Електролукс - натрупва лед, възможни начини за отстраняване на проблема

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    59
    #16

    Отговор: Хладилник Електролукс - натрупва лед, възможни начини за отстраняване на проблема

    Цитат Първоначално публикувано от Dimitrov100 Виж публикацията
    ...или дъвчи компресора...
    Какво означава това?
    Утре ще проверявам темепературите по кондензатора,компресора и входната и изходната тръба на фреона от компресора.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #17

    Отговор: Хладилник Електролукс - натрупва лед, възможни начини за отстраняване на проблема

    Това, което трябва да провериш е дали се заскрежава изпарителя.Извинявай, забравих че може да не ти е съвсем ясно какво е и къде е изпарителя.От вътрешната страна на пластмасата на стената с/у вратата с алуминиево фолио е закрепена под формата на змиевик тръба.Тази тръба е изпарителя.Съответно стената трябва да се заскрежава като се започне от 7-8см в горната част, а в долната част - пак горе долу толкова см над дренажния отвор.Тази площ трябва да се заскрежава цялата. Ето една снимка за да добиеш представа
    А циклите на работа са далеч, далеч от нормалните.
    Каква е температурата в стаята? Ако в помещението е около 20* хладилника трябва да изключи до 20мин.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от badr; 28-02-20 в 22:52.

  4. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    502
    #18

    Отговор: Хладилник Електролукс - натрупва лед, възможни начини за отстраняване на проблема

    Ако изпаритела в хладилната част не заскрежава, кое би накарало температурата да спадне около 5.5*С и да се поддържа около тази стойност?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    59
    #19

    Отговор: Хладилник Електролукс - натрупва лед, възможни начини за отстраняване на проблема

    Знам кое е и къде се намира изпарителя. По принцип се заскрежава. Но не съм забелязал да се натрупва голямо количество скреж там. Ще трябва да изчакам да заработи,за да видя кои точно области се заскрежават.
    Температура в кухнята в момента е 21-22 градуса. Всички температури съм ги измерил с уреда който имам- мултицет Uni-T UT33C.
    Иначе, температура на изходящата тръба на компресора-около 50 градуса. Температура на входящата тръба около 30 градуса. Не забелязвам да е изпотена,но и малко преди компресора е обвита с някакъв изолационен материал.Компресора се загрява,става горещ,но не и нетърпимо.Да речем че температурата му е същата като на изходящата тръба. Кондензатора се загрява,но не е горещ.
    Този пост е редактиран от onogondur; 29-02-20 в 11:33.

  6. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    502
    #20

    Отговор: Хладилник Електролукс - натрупва лед, възможни начини за отстраняване на проблема

    Според мен нямате проблем с работата на хладилника. Проблема Ви е в намокрената изолация. Трябва да се изчисти да сухо и да се постави нова.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    159
    #21

    Отговор: Хладилник Електролукс - натрупва лед, възможни начини за отстраняване на проблема

    Цитат Първоначално публикувано от frick Виж публикацията
    Според мен нямате проблем с работата на хладилника. Проблема Ви е в намокрената изолация. Трябва да се изчисти да сухо и да се постави нова.
    A защо и след 2 часа работа не сваля под +5 в долната част на високотемпературната, то тогава в горната част ще му е +8/10- температури, на които трябва да включи, а не да изключи и тръбата на ниското на входа в компресора е топла?

  8.  
     
  9. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    502
    #22

    Отговор: Хладилник Електролукс - натрупва лед, възможни начини за отстраняване на проблема

    Термостата на хладилника е на степен почти 2 от 6 възможни. Така е записано в #3.
    Температурата е такава заради настройката на термостата. След като изключва значи достига градусите на, които е настроен.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    159
    #23

    Отговор: Хладилник Електролукс - натрупва лед, възможни начини за отстраняване на проблема

    Изобщо няма значение, при положение, че работи 2 часа.

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #24

    Отговор: Хладилник Електролукс - натрупва лед, възможни начини за отстраняване на проблема

    Цитат Първоначално публикувано от frick Виж публикацията
    Ако изпаритела в хладилната част не заскрежава, кое би накарало температурата да спадне около 5.5*С и да се поддържа около тази стойност?
    Възможно е да се заскрежава само част от изпарителя.Поддържа се 5* но за 2 часа, а за същите 2 часа при нормална работа ще стигне -5*.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    59
    #25

    Отговор: Хладилник Електролукс - натрупва лед, възможни начини за отстраняване на проблема

    Измерено е пространството,което се заскрежава.
    Да речем,че във вертикална посока имам 87-88 см височина. Това е от началото на дренажните улеи до горният ъгъл на вътрешната част на отделението за охлаждане.От тия сантиметри, 46-47 см се заскрежават. Като заскрежената площ е равномерна,няма празни места.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    159
    #26

    Отговор: Хладилник Електролукс - натрупва лед, възможни начини за отстраняване на проблема

    Оно, не съм техническо лице, та няма да ти казвам какво да правиш, а какво бих направил аз. При тези "симптоми"- бих извикал техник, защото: не е нормално да работи 2 часа (и то не е при първоначално пускане на нов и неработил хладилник) и да е +5 градуса в хладилната камера, а в стаята ти е 20 градуса, както и после да не работи 2 часа; не е нормално да прави прозрачна буца лед- това си е чиста водица, която е замръзнала, а не скреж; едва ли изпарителят в хладилната е само на 40 сантиметра разположен, при тази голяма хладилна камера; не е нормално "входящата" тръба да е 30 градуса.
    Все пак първо бих му отделил един ден, като му забия по една сонда в хладилната и фризерната камера, за да следя температурата и бих си поиграл да му направя един по нормален режим на работа, защото не съм сигурен, че след тези 2+ часа ОФФ- да не се е качила температурата и да му трябва повече време работа, за да я свали. Ако това даде резултат (силно ме съмнява)- бих сменил термостата; ако ли не- техник, за да търси причината дали е пропуск, запушване или компресор.

  14.  
     
  15. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #27

    Отговор: Хладилник Електролукс - натрупва лед, възможни начини за отстраняване на проблема

    Цитат Първоначално публикувано от onogondur Виж публикацията
    Измерено е пространството,което се заскрежава.
    Да речем,че във вертикална посока имам 87-88 см височина. Това е от началото на дренажните улеи до горният ъгъл на вътрешната част на отделението за охлаждане.От тия сантиметри, 46-47 см се заскрежават. Като заскрежената площ е равномерна,няма празни места.
    Напълно достатъчно.

  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #28

    Отговор: Хладилник Електролукс - натрупва лед, възможни начини за отстраняване на проблема

    Цитат Първоначално публикувано от onogondur Виж публикацията
    Измерено е пространството,което се заскрежава.
    Да речем,че във вертикална посока имам 87-88 см височина. Това е от началото на дренажните улеи до горният ъгъл на вътрешната част на отделението за охлаждане.От тия сантиметри, 46-47 см се заскрежават. Като заскрежената площ е равномерна,няма празни места.
    Това е добре.Остава да не се измерва правилно температурата.Не е възможно при 20* външна температураи заскрежен изпарител след 2часа температурата да е 5*.
    Дори да допуснем, по-голям по някаква причина приток на топлина, то тогава и пазузата би била кратка.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    59
    #29

    Отговор: Хладилник Електролукс - натрупва лед, възможни начини за отстраняване на проблема

    Значи,вчера като мерих температурите,в края на цикъла ''off''' температурата в хладилната част беше между плюс 5 и плюс 6. В края на работният цикъл беше плюс 5.
    Не съм мерил във фризерната част каква е температурата в края на "off"'.
    Само да добавя ,хладилният агент е R600.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    59
    #30

    Отговор: Хладилник Електролукс - натрупва лед, възможни начини за отстраняване на проблема

    Последното развитие на нещата.
    Дойде днес техник. Бях го предупредил какво е положението на нещата.
    Още като погледна и каза- няма смисъл да се ремонтира. Причините- изолацията е повредена,като вече отива и към фризерната част.Тоест,не е само на гърба на хладилника,но и към едната му страна.Трябвало е още в началото да се реагира,докато е малко ледът да се отстрани щетата.
    Не е засичал нито работата на компресора,нито е обръщал внимание на термостата. Само каза-може и да смениш термостата,но едва ли ще стане по-добре.
    И това е общо взето.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 06-10-18, 08:12
  2. Отговори: 4
    Последно: 30-03-17, 14:44
  3. Хладилник натрупва доста лед Zanussi ZRT27100WA
    От radit68i във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 04-08-16, 16:47
  4. Отговори: 8
    Последно: 29-06-13, 11:22
  5. Хладилник Електролукс - издава дрънчащи звуци
    От plameni_p във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 10-01-10, 11:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе