Резултати от 1 до 5 от общо 5

Каква е причината за леда в камерата?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    13
    #1

    Каква е причината за леда в камерата?

    Здравейте,
    имам хладилник с горна камера Whirlpool WTV 4125 NF W от малко по-широкия модел.
    Камерата замръзва в долната задна част точно върху решетката и предполагам с това приключва "No Frost" системата.

    Конкретните ми въпроси са:
    Може ли климатика да оказва толкова сериозно влияние и той да е причината защото се намира точно над хладилника? Насочил съм го да духа напред за да не топли тавана.
    Има ли отделен отвор за дренаж на камерата който трябва да се почиства и се е запушил? Този на хладилното отделение беше запушен и го чистих.

    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #2

    Отговор: Каква е причината за леда в камерата?

    На колко градуса е нагласен ?

  4. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #3

    Отговор: Каква е причината за леда в камерата?

    Има отделен отвор за дренаж. Напоен е въздуховода и за напред ще създава проблеми.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Отговор: Каква е причината за леда в камерата?

    Цитат Първоначално публикувано от thc444 Виж публикацията
    Здравейте,
    имам хладилник с горна камера Whirlpool WTV 4125 NF W от малко по-широкия модел.
    Камерата замръзва в долната задна част точно върху решетката и предполагам с това приключва "No Frost" системата.

    Конкретните ми въпроси са:
    Може ли климатика да оказва толкова сериозно влияние и той да е причината защото се намира точно над хладилника? Насочил съм го да духа напред за да не топли тавана.
    Има ли отделен отвор за дренаж на камерата който трябва да се почиства и се е запушил? Този на хладилното отделение беше запушен и го чистих.

    Благодаря предварително.
    Климатика няма вина за това! Проблема е във влагата, която се отделя от продуктите. А там където се образува скреж и лед е местото, където е най ниската температура и там влагата от въздуха кондензира и замръзва.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    13
    #5

    Отговор: Каква е причината за леда в камерата?

    Цитат Първоначално публикувано от batalski Виж публикацията
    Има отделен отвор за дренаж. Напоен е въздуховода и за напред ще създава проблеми.

    Мерси за съвета! Разглобих пластмасовия панел и отзад имаше вентилатор и стиропорен изолатор коло него. Стиропора просто се сваля за да се достъпи охладителя, който беше на буца лед в долната си част. Камерата е с циркулация на въздуха и да има дренажен отвор който беше замръзнал. Изглежда съм блокирал с продукти потока на въздуха и е спрял да циркулира. Ще го наглеждам да не замръзва пак. Изненадах се от това решение с дренажния отвор и как точно се предполага, че няма да замръзне пак?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Каква е причината
    От tutalka във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 12-01-17, 22:36
  2. Коя е причината за ниското налягане на топлата вода?
    От tattoo777 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 7
    Последно: 15-06-09, 21:11
  3. Отговори: 8
    Последно: 17-02-09, 18:36
  4. Mitsubishi Electric - смачкани тръби от леда във външното тяло
    От dindo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 34
    Последно: 04-02-08, 22:40
  5. ATHLON - a ми загрява .Каква е причината?
    От WOLV_XP във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 17-12-02, 09:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе