Резултати от 1 до 7 от общо 7

ATHLON - a ми загрява .Каква е причината?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    8
    #1

    ATHLON - a ми загрява .Каква е причината?

    Здравейте всички читатели на този форум.

    Предварително благодаря на тези които ще ми отговорят и ще се опитат да ми помогнат.

    Значи проблема е следният: Имам ATHLON XP 1700+

    който в спокойно състояние (не натоварен) поддържа температура от порядъка на 55 до 60 градуса (множко ми се вижда), а през по-горещи дни,като например края на лятото когато си го взех,е достигал и до 70 като пусна някоя по тежка игра. Вентилатора ми е AKASA AK 268 (меден)и по пинцип го дават да поддържа ATHLON XP 2100+ . Имам и вентилатор на кутията който не помага особено много (смъква с около 2 градуса).

    Свалял съм радиатора и съм проверявал силиконовата паста - (сребърна е)и след това сложих нова преди да го монтирам,но подобрение нямаше.Пробвал съм го и на друг такъв процесор и се държеше доста добре ( поддържаше около 44 градуса ненатоварен) ,от което стигам до извода че причината е в CPU-то.

    Оборотите на вентилатора ми се струват добре - 5720 са в момента (според Mother Board Monitor-a)

    Дъното ми е GB 7VTXE+ съмнявам се да не би датчика да не е в ред и да ми показва по висока температуа.Възможно ли е ? Мога ли по някакъв начин да измеря реална стойност и как ?

    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    194
    #2

    ATHLON - a ми загрява .Каква е причината?

    В кръга на шегата: Ами мрази да му е студено...

    Опитай с водно и ако продължи така вероятно имаш проблем с датчика.

  4. T
    T е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    287
    #3

    ATHLON - a ми загрява .Каква е причината?

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by WOLV_XP


    Здравейте всички читатели на този форум.

    Предварително благодаря на тези които ще ми отговорят и ще се опитат да ми помогнат.

    Значи проблема е следният: Имам ATHLON XP 1700+

    който в спокойно състояние (не натоварен) поддържа температура от порядъка на 55 до 60 градуса (множко ми се вижда), а през по-горещи дни,като например края на лятото когато си го взех,е достигал и до 70 като пусна някоя по тежка игра. Вентилатора ми е AKASA AK 268 (меден)и по пинцип го дават да поддържа ATHLON XP 2100+ . Имам и вентилатор на кутията който не помага особено много (смъква с около 2 градуса).



    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Кулерът е повече от добър. Най-вероятно причините за отчитането на подобни температури са две:

    Първо - датчика не отчита правилно /напълно възможно, предвид че това дъно не поддържа вградия термодиод/.

    Второ - програмата за мониторинг не работи коректно /имаше подобно нещо с Гигабайтските, EasyTune ли беше/.

    Провери за всеки случай дали нямаш някакви прегради пред въздушните потоци в кутията /кабели и т.н./. Периодично е необходимо да се почиства охладителя от прах.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    346
    #4

    ATHLON - a ми загрява .Каква е причината?

    Sushto taka moze i da pipnesh radiatora pri 60C niama da moze da si zadarzish prusta

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    1,200
    #5

    ATHLON - a ми загрява .Каква е причината?

    Абе те Gigabyte си имат някакъв проблем с термодатчика, това не се среща за пурви път!Сложи си пръста и кажи дали е топъл радятора.Пробвай да флашнеш биос-а.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    637
    #6

    ATHLON - a ми загрява .Каква е причината?

    Otchitaneto na temperaturata (sas vanshen termodatchik) sas sigurnost e dosta netochno na tova dano, taka che ne se shashkaj vaobshte, ami pipni radiatora - pri 70 gradusa .... abe shte razberesh vednaga ako naistina sa tolkova [][][]

    >

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #7

    ATHLON - a ми загрява .Каква е причината?

    Ei !!!!

    Moderatorite na foruma nezabavno da ia napraviat vazna tazi tema. mahahahaha

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Бойлер - не загрява водата?
    От dgenov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 62
    Последно: 30-09-13, 10:14
  2. Перална Bosch Classixx5, не загрява
    От Gnusmus във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 11-11-12, 08:58
  3. помощ - хладилника ми загрява много
    От mayadineva във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 15-08-11, 20:19
  4. Коя е причината за ниското налягане на топлата вода?
    От tattoo777 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 7
    Последно: 15-06-09, 20:11
  5. Отговори: 8
    Последно: 17-02-09, 17:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе