Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 48
Like Tree2Одобрявам

хубав нож

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #31

    Re:хубав нож

    В Метро имаше преди месец на промоция 3 керамични ножа за 42лв, което си е далавера отвсякъде. Един приятел си взе и е много доволен. Аз пък си взех от Айко комплект малко керамично ножче и керамична картофобелачка за 20лв, няма база за сравнение с онея ламаринените.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #32

    Re:хубав нож

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    А правенето на добър нож също си е голямо изкуство. Стоманата отвътре трябва да е жилава и гъвкава, а повърхността - с голяма твърдост. И тук идват чалъмите на обработката - коване и закаляване. Ама хайде да не навлизам в детайли, че ще се изпонарежете. И последно: ако искате хубав нож - намерете някой стар циганин бургаджия да ви го направи!
    1. Е какъв тоя майстор ножар-бургаджия който прави ножове, а е неспособен да ги заточи???...

    2. Солинген НЕ Е търговска марка, за да я слагаш в кавички, Солинген е географска област в Германия където има развити такива занаяти от средонвековието-изработват се ножове, ножици и т.н., така че няма как ножовете да са "солинген".Може само да са от Солинген, а търговската марка е написана на ножа.

    3. Универсалната "рецепта" за заточване важи само в зависимост от вида стомана от който е ножа, както и от вида камък с който се заточва.За тези които за не важи не е истина.Тоест НЯМА универсален начин за заточване на ножове, да не говорим, че за ЪГЪЛА на заточване не си казал нищо, а той все пак зависи от вида на острието с което е ножа...

    4. Съжалявам, но явно живеем в различни светове.

    П.П. За последно когато попитах една позната защо при тях не искат и не назначават хора над 45 години ми отговори:
    Защото те всичко си знаят още с идването и на нищо не можеш да ги научиш.Много е трудно едни придобити трудови навици да бъдат напълно премахнати и да бъдат заменени с напълно нов начин на работа.По времеемко, трудоемко и повече пари ни струва да отучим от старите навици възрастните и да ги научим на нов начин на работа, отколкото за първи път да обучим млади хора защото младите са отворени за новите неща, имат мотивация да се учат и нямат самочувствието че всичко знаят...

    Спирам по тази тема защото е безсмислено.Който иска да научи нещо повече има си професионални форуми по темата в които се учат кой вид нож как и с какво се заточва.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #33

    Re:хубав нож

    Благодарности на Лупус и на Джъсти за съветите.

    Моля, повече не се джавкайте, всеки има опит и знания и ги споделя. Нямам време да снова из 1000 форуми. За това и когато не зная нещо се допитвам тук. Ако никой не ми помогне, тогава търся другаде. А ето че и за тия ножове пак успяхте да помогнете.

    Вчера гледах в един магазин точило за 150 лева. Леле... по съвета на Лупус ще си взема точило, което от едната страна е по-грубо, а от другата финно.

    Темата за нови сллужители над 45 години ми е много присърце, но не й е мястото тук .

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #34

    Re:хубав нож

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    1. Е какъв тоя майстор ножар-бургаджия който прави ножове, а е неспособен да ги заточи???...

    2. Солинген НЕ Е търговска марка, за да я слагаш в кавички, Солинген е географска област в Германия където има развити такива занаяти от средонвековието-изработват се ножове, ножици и т.н., така че няма как ножовете да са "солинген".Може само да са от Солинген, а търговската марка е написана на ножа.

    3. Универсалната "рецепта" за заточване важи само в зависимост от вида стомана от който е ножа, както и от вида камък с който се заточва.За тези които за не важи не е истина.Тоест НЯМА универсален начин за заточване на ножове, да не говорим, че за ЪГЪЛА на заточване не си казал нищо, а той все пак зависи от вида на острието с което е ножа...

    4. Съжалявам, но явно живеем в различни светове.

    П.П. За последно когато попитах една позната защо при тях не искат и не назначават хора над 45 години ми отговори:
    Защото те всичко си знаят още с идването и на нищо не можеш да ги научиш.Много е трудно едни придобити трудови навици да бъдат напълно премахнати и да бъдат заменени с напълно нов начин на работа.По времеемко, трудоемко и повече пари ни струва да отучим от старите навици възрастните и да ги научим на нов начин на работа, отколкото за първи път да обучим млади хора защото младите са отворени за новите неща, имат мотивация да се учат и нямат самочувствието че всичко знаят...

    Спирам по тази тема защото е безсмислено.Който иска да научи нещо повече има си професионални форуми по темата в които се учат кой вид нож как и с какво се заточва.
    Знаеш ли, не е страшно че не знаеш и не разбираш много неща. Лошото е, че се гордееш с това, не четеш внимателно какво пишат другите и преиначаваш казаното от тях. А това е глупаво и нагло!
    1. Бургаджията не е ножар! Ножарите са друга циганска гилдия!
    2. В поста Солинген е поставен в кавички именно за да посочи, че това не е една марка, а се е наложило като обобщено название. да си чувал, че кавички се поставят и когато едно наименование се ползва като нарицателно? Май Тцъ...
    3. Някъде да твърдя, че това е универсалната рецепта за точене на ножове? Цитирай ако не искаш да ти кажа че си обикновен лъжец. За ъгъла умишлено не съм писал. Определен ъгъл се задава при първоначалното заточване и при дозаточване той само се поддържа. Водиш се по него. Бая зор ще видиш, ако трябва ръчно да го промениш.
    4. Вярно твърдение! Световете са ни различни. Това което пиша аз се базира на знания и много опит, това което пишеш ти - на прочетеното в някой форум, открит току що с Гугъл и прегледан отгоре-отгоре. За това и в постовете ти не видях нито един конкретен съвет, с който да помогнеш на някого. Постовете ти са философстване и празнословие, но не и някаква конкретика.
    И накрая - познатата ти не ще да е била много умна. Ако беше, щеше да съобрази, че това на което иска да научи другите, тя първо трябва да е научила добре. А това не става от само себе си. Човек придобива знания и умения или от книгите, написани от хората преди него или се учи от по-старите и мъдрите. Обясни и че човешкото знание е трупано и предавано през годините от по-старите и опитните към по-младите. Нека не си мисли, че света е започнал с нея.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1331723482[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от ops5
    Благодарности на Лупус и на Джъсти за съветите.

    .... Леле... по съвета на Лупус ще си взема точило, което от едната страна е по-грубо, а от другата финно.

    .........
    Внимавай, в момента се продават и много ментета, които за нищо не стават! Скоро гледах един да продава такива ментета на един пазар. Потърси добър железарски магазин и не си купувай комбиниран камък! Те са изкуствени.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #35

    Re:хубав нож

    Късно .

    Взех някакъв брус, не го знам колко ще върши работа. Довечера ще пробвам, притеснява ме, че е много евтин - 1.20 лв. Ама 150 не ми се дават .

    Колко би трябвало да струват един хубав брус и тази билгия?!?!

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #36

    Re:хубав нож

    Цитат Първоначално публикувано от ops5
    Колко би трябвало да струват един хубав брус и тази билгия?!?!
    1.20 е добра цена

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #37

    Re:хубав нож

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    1.20 е добра цена
    Всъщност в съседния магазин имаше брус за 50 стотинки, ама чак толкова евтино не ми се вземаше

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    57
    #38

    Отговор: хубав нож

    Аз от две години ползвам точилото от снимката.Доста съм доволен-бързо и лесно,даже и жената се справя!Преди време и аз се бях запалил да си взема "марков"нож,защото ми писна от тъпи ножове,но вече не ми трябват.Последно време наблюдавам,че доста домакинства са се "обзавели" със собственоръчно направени кухненски дъски от ламиниран паркет.Красива,здрава,но адски затъпява ножовете!!!tochilo_150px_jpg_821fd54066c4eb80c96193ec32ad0780.jpg

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #39

    Отговор: хубав нож

    С това устройство не можеш да заточиш равномерно острието. Върши някаква работа само за нискокачествени ножове и не елиминира нуждата от брус.

  12. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #40

    Отговор: хубав нож

    От няколко години използвам това: Aligner Guided Sharpeners | DMT , когато го видях на живо за първи път умрях да се смея. След първото му използване останах изумен, който може да се снабди с него да не му мисли изобщо.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #41

    Отговор: хубав нож

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    От няколко години използвам това: Aligner Guided Sharpeners | DMT , когато го видях на живо за първи път умрях да се смея. След първото му използване останах изумен, който може да се снабди с него да не му мисли изобщо.
    Това не е подходящо за стоманени ножове (ще го съсипеш), но за керамични е перфектно!
    Този пост е редактиран от Kasap; 09-03-15 в 22:04.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    57
    #42

    Отговор: хубав нож

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    С това устройство не можеш да заточиш равномерно острието. Върши някаква работа само за нискокачествени ножове и не елиминира нуждата от брус.
    Сигурно е така,но засега това устройство обезмисля покупктата на скъп нож.(мое мнение)

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #43

    Отговор: хубав нож

    Цитат Първоначално публикувано от Stoqn Monev Виж публикацията
    Сигурно е така,но засега това устройство обезмисля покупктата на скъп нож.(мое мнение)
    О! Хубавия нож е фетиш. Също като хубавия часовник. Иначе и Q&Q зa 10лв. показва достатъчно точно часа.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    57
    #44

    Отговор: хубав нож

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    О! Хубавия нож е фетиш. Също като хубавия часовник. Иначе и Q&Q зa 10лв. показва достатъчно точно часа.
    Знаеш ли,така представено,като се замисля си мноооого прав!

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #45

    Отговор: хубав нож

    И за да не сме тотално ...

    Любимия ми нож /разбирайте този, с който се порязвам най-често/ е Zwilling - Santuko, Ice hardened - CrVaW-високовъглеродна стомана. Единствения му недостатък е високата цена. За рязане ползвам Zwilling, Delimano и Fiskars, като последния е с най-добро съотношение цена-качество. За обши цели - белене, рязане, почистване на зеленчуци и плодове, ползвам евтини ножки на Terna, а за специфични цели /рязане на домати примерно/, Fiskars /синята серия/, Tramontina и Clauss. Имам и няколко ножици, дето се ползват активно за рязане на подправки и др., като фаворита сред тях e Delimano. Също така една дузина помагала - рендета, стъргалки, чопъри, блендери и пасатори. И най-добрия приятел на човека - електрическата резачка за мезета.
    И още 80 различни ножа, които не ползвам... /като изключим ножовете за сирене и тези за хляб/
    Този пост е редактиран от Kasap; 09-03-15 в 21:51.
    justify одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Хубав 40'-42' LCD TV до 1000 лв.?
    От soon във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 20-10-11, 15:39
  2. Нов хубав GSM до 50 лв.?
    От soon във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 6
    Последно: 11-08-11, 23:47
  3. HD (хубав) сателитен приемник до 300 лв.
    От soon във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 21
    Последно: 08-01-11, 18:43
  4. Хубав евтин фотоапарат?
    От kod във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 58
    Последно: 06-04-09, 22:31
  5. Хубав хотел
    От mike_bg във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 14
    Последно: 05-09-04, 20:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе