Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 70

Замъкът Равадиново

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #31

    Отговор: Замъкът Равадиново

    Докато има балами да дават пари ще има и тарикати да им ги вземат.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #32

    Отговор: Замъкът Равадиново

    Да, в момента съм наблизо, в Созопол. И през акъла не ми минава да отскоча до този, т.нар. замък. Един път съм влизал на 10 лв и ми е напълно достатъчно. Няма какво толкова да се види в него. Всичко е бутафория.

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #33

    Отговор: Замъкът Равадиново

    Ами наплива като е голям - нормално е да се вдигнат таксите за да се ограничи потока! Аз когато бях там (миналата година май по спомен) си беше като манифестация, което не бе особено приятно и за нас посетителите... Така, че и аз да бях собственик и аз щеше да помисля за цена разумна според клиентопотока и оборота...

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #34

    Отговор: Замъкът Равадиново

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Ами наплива като е голям - нормално е да се вдигнат таксите за да се ограничи потока! Аз когато бях там (миналата година май по спомен) си беше като манифестация, което не бе особено приятно и за нас посетителите... Така, че и аз да бях собственик и аз щеше да помисля за цена разумна според клиентопотока и оборота...
    Пълна глупост.... ша ма 'свиняваш...
    Входа за музея на Мадам Тюсо е 35 паунда и се чака не по малко 40-50мин да влезеш - но на никой не му минава през ум да вдига цената , напротив, правят се всякакви комбинации и онлайн заявки на по-ниска цена.
    Входа за парламента - пак в Лондон е 17,5 паунда - чака се повече от час.... да изброявам ли още?

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #35

    Отговор: Замъкът Равадиново

    На 50кинта на човек ще влиза още повече народ. Направо виждам опашките.

    Колко сте влизали на Ексиновград и колко на тази простотия?

    То е За анкета това, и от там просто мер.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    16
    #36

    Отговор: Замъкът Равадиново

    Аз го посетих 2014-та година. Останах с добри впечатления, понеже надмина очакванията ми.
    Колкото до смесицата от стилове - ами така е, но когато след години учените го изследват, ще кажат, че е преживял няколко епохи заради различните стилове.
    И все пак е добро място, с добра енергия и мистика. За мен е излишно дълъг, като гимназия, истинските замъци са по-разчупени.

    Спомням си, че в Унгария посетих Бори-Вар, пак правен от ентусиаст на собствена земя. Но там нещата са по-арт, тъй като и човекът се е занимавал с изкуство, но пък и размерите там са много по- малки спрямо този в Равадиново.

    Другото общо е, че при двата замъка се снимат младоженци.

    Респект за мащабния проект. Това нещо си иска страшен труд, дори и да имаш пари. То само езерото е доста голямо като за частно такова. Не знам до колко могат да го поддържат от цените на билетите, да не говорим, че си иска още финанси за да се довърши... вътре е празен на 90% все още.. мисля...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    87
    #37

    Отговор: Замъкът Равадиново

    Това лято посетих това страхотно място. Много ми хареса, много приказно място, всичко е много изпипано.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #38

    Отговор: Замъкът Равадиново

    на парче всичко е изпипано, но демони срещу параклиси и китайско срещу мотори...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    87
    #39

    Отговор: Замъкът Равадиново

    Хаха, има някои дребни забележки. Междудругото тогава се срещнах и със собственика на двореца, изглеждаше доста обикновен човечец.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #40

    Отговор: Замъкът Равадиново

    сега виждам тая тема .. защо "Замъкът" не е в кавички ?

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Apr 2018
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    17
    #41

    Отговор: Замъкът Равадиново

    Когато ходих за първи път, преди години,замъка беше в ремонт, но въпреки това си беше много красиво. Преди седмица реших да отида пак и останах без думи, всичко е много добре изпипано и мисля, че нищо не му липсва. Който може, нека да отиде

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #42

    Отговор: Замъкът Равадиново

    Някакъв ексцентрик, избива комплекси и решил да строи..резултатът е пълен кич.
    https://www.google.bg/maps/@42.38872...7i13312!8i6656
    да беше насочил усилията и финансите си за нещо общополезно....например възстановяването на исторически обект от нашата история.

  16. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #43

    Отговор: Замъкът Равадиново

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Някакъв ексцентрик, избива комплекси и решил да строи..резултатът е пълен кич.
    https://www.google.bg/maps/@42.38872...7i13312!8i6656
    да беше насочил усилията и финансите си за нещо общополезно....например възстановяването на исторически обект от нашата история.
    Ходил ли си на място или само през гугъл съдиш?

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #44

    Отговор: Замъкът Равадиново

    Някакъв ексцентрик.......бивш СИЛОВАК от 90-те

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #45

    Отговор: Замъкът Равадиново

    Според мен оградата е много ниска. Концептуално конструкцията не отговаря на истински замък.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе