Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 70
Like Tree54Одобрявам

Замъкът Равадиново

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    Замъкът Равадиново

    Замъкът Равадиново - Фентъзи място за релакс, задължително за посещение!





    Още много снимки и описание на магическия замък:
    Замъкът Равадиново - must-see атракция, родно производство - ревю на SetCombG.com


    Посещавали ли сте Замъка?
    Какво мислите за него - споделете в темата.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #2

    Отговор: Замъкът Равадиново

    кич,построен със съмнителни пари от съмнителен БИЗНЕСМЕН
    Kx, sad sack и hristoslav2 харесват това.

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #3

    Отговор: Замъкът Равадиново

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    кич,построен със съмнителни пари от съмнителен БИЗНЕСМЕН
    Посещавал си го лично и не ти е допаднал?
    Или си на модерна хейтърска вълна?

    ПП - За мен не е толкова съществено откъде са парите и кой е собственика, интересува ме крайния продукт, но след като изказваш подобно мнение - какво значи точно съмнителни пари, имаш ли наистина познания откъде идва финансирането на замъка и с какво ощетява държавата или отново си говорим заучени памфлети?

    ПП2 - Наистина би ми се искало в темата да има мнения на потребители, които са ПОСЕТИЛИ замъка и да обсъдим впечатленията им от него, а не чий бил и с какви пари се строи.

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #4

    Отговор: Замъкът Равадиново

    kod,аз съм бургазлия живял през СМУТНИТЕ ВРЕМЕНА и преживял ТУЙ-ОНУЙ

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5

    Отговор: Замъкът Равадиново

    Не разбрах отговора ти - това, че си бургазлия, живял през смутни времена означава, че си посещавал замъка ли?

    Ок, тогава би ми било интересно да чуя, защо не си доволен от посещението - кое не ти допадна, кое ти допадна?
    Пиша като редови посетител, наистина не ми дреме кой, защо и как го е направил.

    Когато посещавам средновековен замък в Европа, не го оценявам по това, какво прасе е бил кралят, който го е направил...

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #6

    Отговор: Замъкът Равадиново

    ми ти сам си отговори-средновековен замък в Европа,а това ЗА МЕН е кич,а това за смутните времена наистина ли не го разбра...
    sad sack одобрява това.

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7

    Отговор: Замъкът Равадиново

    За теб и Дичев, в началото на статията е спомената Регалейра, строена в приказен стил в началото на 20 век.
    Една от трите ключови забележителности на Синтра, наред с приказен замък, строен от Сакскобургите в края на 19 век и Мавърска крепост от преди новата ера.
    Не видях някой да се оплаква от кич, нито в Регалейра, нито в Пена, хората изглеждаха доволни.


    Ок, мерси - значи си го посетил и ти се е сторил кичозен и безинтересен, добре е да има други мнения, надявам се в бъдеще, оценяващи Замъка само по себе си, а не кой бил собственика му и какви били парите му.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    83
    #8

    Отговор: Замъкът Равадиново

    Здравейте,
    Посещавал съм въпросния замък 3-пъти и съм се зарекъл докато не го довършат да няма четвърти път.
    За първи път беше лято на 2010, един от дните в който не беше за посещение на плажа хазаина ни в Созопол ни спомена за въпросния замък. Като първи впечатления мога да кажа, че беше нещо започнато до някъде и оставено донякъде. Направихме си снимки за спомен, разгледахме там където можеше. Към замъка има езеро с лебеди, ниви с различни животинки и лозе. Това което не ми хареса особено беше това че едновременно се работеше на няколко фронта и повече приличаше на строителна площадка, от колкото на замък. Тогава по случайност имаш възможността и да разговарям със собственика(в последствие той ми се представи), помислих го за някой от многото работници на обекта. Каза че имал две деца, успешен бизнес и всичко което си пожелал, но чувствал че трябва да направи нещо значимо в живота си и започнал да стой замъка. Земите около него били негови наследствени. Издръжката на година на замъка му излизала около един милион лева.
    Входа за посещение беше 5 лева на човек.
    През лятото на 2012 решихме да отидел пак, с идеята че вече повечето неща са завършени и са монтирани на местата си(куполи, дърворезба и други). Разлика особено много нямаше спрямо 2010, освен в повишаването на входната такса на 8 лева.
    През лятото на 2013 бяхме на море с едно приятелско семейство,те много искаха да го видят та се наложи да го посетим за трети път. Е вече имаше малко повече промени. Имаше един рицар с който можеше да се снимаш в една от стаите вътре(единствената достъпна), имаше музикално озвучаване. Пред замъка имаше една огромна масивна маса(разбрах че вече била вкарана в замъка), за която собственика бил разменил жилище в Созопол(може би местни слухове). Имаше дори и рибари насядали на брега на езерото. Във Винарската изба бяха изложили огромен меден казан за варене/ изваряване на дестилат. Входната порта на имота бе завършена, имаше доста скулптури.
    Билета за входа вече беше 10 лева.
    И при трите посещения пътя от главния път за село Равадиново, до входа на замъка беше лош с размекващ се „асфалт“ при мокро време.
    Мога да заключа, че ако се посещава за първи път към днешна дата(предполагам много неща вече ще са завършени) – определено ще има какво да ви впечатли.
    Този пост е редактиран от Profi_cooler; 08-10-15 в 18:43.

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9

    Отговор: Замъкът Равадиново

    Ами, аз лично много се впечатлих.
    Това лято за пръв път го посетих - ситуацията наистина е подобна - на много места се работи.
    Според мен имат още много работа, аз лично бих го посетил, когато се отвори и вътрешната част за посещения.

    Входът и сега беше 10 лв, удобство е, че има безплатен шатъл до Созопол.

  12. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #10

    Отговор: Замъкът Равадиново

    Безразборна и неграмотна мешаница от стилове, без собствен такъв - според мен. Не мож го обърка с някакъв образован еклектизъм. Мойте извинения, ама вий фентъзи-феновете имате малко занижени изисквания по тая част И да, ходил съм. Заслужава да заведеш детето да го разгледа, ама не да го включиш в официален списък на националните забележителности...

    Озеленяването е много приятно, обаче. А лебедите бяха страхотни, особено черния, дано още ги има.

    ПП: думата "КИЧ" избягвам, щото с нея забелязвам прекаляват предимно хора с претенции, нежели възможности в "творческите" среди
    kod одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Отговор: Замъкът Равадиново

    Всъщност каква е идеята за построяването му:
    Място за живеене на някой грандоман?
    Участие в движението "И аз мога"?
    Туристическа атракция за печелене на пари?

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    ПП2 - Наистина би ми се искало в темата да има мнения на потребители, които са ПОСЕТИЛИ замъка и да обсъдим впечатленията им от него, а не чий бил и с какви пари се строи.
    Придържай се към изискванията на темата моля, пусни си друга за екзистенциалните въпроси, които те интересуват.
    kod

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #12

    Отговор: Замъкът Равадиново

    Ей, ма не така негативно бе хора - каквото и да се направи, все е за добро. Какъв е смисълът от замъка на Спящата красавица в Дисниленд? Ми атракцион си е, кво... И кое да направят насионален обект, мавзолея ли? Да ма го събориха... и сега на мястото му има кебапчийница. Пък за мен си беше по-интересен обект.
    blue1 одобрява това.

  16. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #13

    Отговор: Замъкът Равадиново

    Посетих "замъка" миналата година. Градината беше много добре направена.
    Но, докато се разхождах в "замъка", постоянно ме напушваше на смях. Постоянно ме преследваше лика на Рицарят Тумпал. И понеже са пропуснати тези снимки, аз ще сложа само някой от тях.

    Тук кроманьонеца Тумпал трепи големи котки с голи ръце, може би, заради него, някой са застрашени видове.

    "Рицарска" броня,произведена от "артист тенекеджия".

    Входът към "замъка", със титанична "мисъл" вплетена в камък и собственика на тази "мисъл" отгоре в цял ръст и рицарски доспехи.

    Стилът на "замъка" е хардкор мутробарок, има и изба със собствена продукция.

    Може да се посетите "замъка" само, ако няма какво да правите и имате малки деца .

    Must see ? Not,not really !

    Само за сравнение, снимка на рицарска броня от музеят в Гринуич


    Рицарят Тумпал с верният си оръженосец
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    DUNDURMA одобрява това.

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #14

    Отговор: Замъкът Равадиново

    Ок Стил мутробарок е доста често определение за замъка от българи.
    Дали е must-see атракция... в общи линии не зависи от моето или твоето мнение, просто е такова.
    В TripAdvisor, замъкът е номер 3 must-see атракция за региона на Созопол.
    Първите две естествено са стария град и южната крепостна стена. Какъв процент чужденци според теб почиват в региона и го посещават? Според мен, 90-100%
    Замъкът има трицифрен брой отзиви със средна оценка 4.5 от 5.
    Във foursquare положението е подобно. За разлика от бг коментарите.
    За мен това е... абсурдно - чужденците са предимно доволни от нещо българско, българите, освен, че не се гордеят с това, че имат подобно, интересно за туристи място не пропускат и да го обругаят и покажат недостатъците му.
    Абе... шантава нация. Отидеш в чужбина, видиш грозен фонтан с пикаещо момче, с което местните толкова се гордеят, че е станало световно известно. Тук, замък строят, ама куп народ ще се опита да го срине...

    ПП - Това не е музей и брони с подобно качество нямат място там. Но новите рицари на входа са класи над тенекето от твоята снимка - детайлите се подобряват с времето явно.

    ПП2 - Когато ти си ходил е имало отворена вътрешна част ли? Странно, това лято само градината беше отворена, в сградата не можеше да се влиза.

    ПП3 - За феновете на мутробарока и помпозността - съветвам да посетите Версай за да добиете по-реална представа докъде може да стигне така дразнещия ви в Равадиново кич
    Може и него да оплюете.
    blue1 и Kasap харесват това.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #15

    Отговор: Замъкът Равадиново

    Може би българите не го възприемат , защото си е толкова на място в България , колкото и ония "римо-гръцки" статуи в Скопие . Ако го рекламират като увеселителен парк (тип лунапарк) май по-няма да е такова отношението ...

    п.п. Абе защо така излизат по 2 пъти снимките от известно време ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе